GAPA 2019 – Grudziądzkie Amatorskie Prezentacje Artystyczne

WYNIKI GAPY MUZYCZNEJ 2019

GRUDZIĄDZKIE AMATORSKIE PREZENTACJE ARTYSTYCZNE

Konfrontacje muzyczne 21 – 22 maja 2019 r.

P R O T O K Ó Ł

Jury w składzie:

Gizela Łazicka

Zbigniew Kulwicki

Erwin Regosz

po wysłuchaniu 123. solistów i 16. zespołów postanowiła przyznać następujące nagrody
i wyróżnienia:

W kategorii wiekowej 7-12 – SOLISTA:

Złota GapaNatalia Reńska ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Grudziądzu

Srebrna GapaWiktoria Kamińska z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Łasinie

Wyróżnienia:

Alicja Tadajewska z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Zbigniewa Wodeckiego
w Węgrowie,

Daria Pruska ze Spółdzielczego Ośrodka Kultury „Stokrotka” w Świeciu,

– Lena Banasiewicz ze Spółdzielczego Ośrodka Kultury „Stokrotka” ze Świecia,

Łukasz Kalinowski ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Grudziądzu,

Kaja Gburczyk ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Grudziądzu,

Łukasz Dyngosz z Młodzieżowego Domu Kultury nr 5 w Bydgoszczy

Hanna Olech z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Łasinie,

Julia Panter z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Zbigniewa Wodeckiego w Węgrowie,

W kategorii wiekowej 7-12 – ZESPÓŁ:

Złota Gapa – nie przyznano

Srebrna Gapa – nie przyznano

Wyróżnienia:

Zespół wokalny z Niepublicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Grudziądzu,

Zespół NO NAME z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Łasinie

 

W kategorii 13-15 – SOLISTA:

Złota GapaAleksandra Romanowska ze Studia Piosenki Zbigniewa Poliszczuka w Grudziądzu

Kinga Czarnuch z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Łasinie,

Srebrna GapaAlicja Moczadło z Gminnego Centrum Kultury w Kurzętniku

Wyróżnienia:

– Kalina Kosikowska z Yamaha Szkoła Muzyczna w Grudziądzu

Kalina Rybacka ze Studia Piosenki Zbigniewa Poliszczuka w Grudziądzu,

Szymon Krzemiński ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Świeciu nad Wisłą,

Dominika Dąbrowska ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Lubawie,

Natalia Gołębiewska z Gminnego Ośrodka Kultury w Papowie Biskupim,

Oliwie Derda z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Łasinie,

Erika Ter-Vardanyan ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Płk. Stanisława Sitka w Grudziądzu,

Klaudiusz Janiszewski ze Szkoły Podstawowej im. Księdza Jana Twardowskiego w Lisnowie,

Monika Trawicka ze Społecznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia EDUKACJA w Toruniu,

– Zuzanna Nowińska z Gminnego Centrum Kultury w Kurzętniku,

W kategorii 13-15 – ZESPÓŁ:

Złota GapaChór dziecięcy „Boni Cantores” ze Szkoły Podstawowej nr 21 w Grudziądzu

Srebrna GapaZespół instrumentalny – „Sempre Musica” z Zespołu Szkół i Placówek nr 1 –  Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 w Bydgoszczy

Wyróżnienia

Zespół „Muzyczna Siódemka” ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Grudziądzu

Zespół wokalno-instrumentalny „Black Friday” ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Płk. Stanisława Sitka w Grudziądzu

Zespół wokalny „Pięciolinia” ze Szkoły Podstawowej im. Księdza Jana Twardowskiego w Lisnowie,

 

W kategorii 16-20 – SOLISTA:

 

Złota GapaAgata Misiak z Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Grudziądzu

 

Srebrna GapaWojciech Wajc – osoba niezrzeszona

Kaja Czerwińska z Klubu Centrum szkolenia Logistyki w Grudziądzu

Wyróżnienia:

– Paweł Gradkowski z Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Grudziądzu,

Natalia Wieczorek ze Studia Piosenki Zbigniewa Poliszczuka w Grudziądzu,

Aida August ze Studia Piosenki Zbigniewa Poliszczuka w Grudziądzu,

Jakub Orłowicz z Gminnego Ośrodka Kultury w Papowie Biskupim,

Oliwia Wiśniewska z Gminnego Ośrodka Kultury w Papowie Biskupim,

Agata Wilk z Zespołu Szkół i Placówek nr 1 w Świeciu nad Osą,

Kacper Szmelkowski z II Liceum Ogólnokształcącego w Grudziądzu,

Martyna Barczak z Gminnego Centrum Kultury w Małej Nieszawce,

Łukasz Gapiński z Rypińskiego Domu Kultury

Judyta Semrau ze Szkół katolickich w Świeciu

W kategorii 16-20 – ZESPÓŁ:

Złota Gapa – Zespół HOPE z Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Grudziądzu

Srebrna Gapa – Zespół Rajskie Nutki z Zespołu Szkół i Placówek nr 1 w Świeciu nad Osą

Wyróżnienie:

– Tercet Wokalny z Rypińskiego Domu Kultury

 

GRAND PRIX – Agata Misiak z Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Grudziądzu

 

WYNIKI GAPY TANECZNEJ 2019

IMG_3901 (2)

WYNIKI GAPY PLASTYCZNEJ 2019

plastyka 1 plastyka 2 plastyka 3

HARMONOGRAM WYSTĘPÓW

a b

1

6 7 8 9 10

1a 2 3 4 5 6 7 8 9

gapa

W związku z przedłużeniem terminu nadsyłania zgłoszeń na tegoroczną GAPĘ informujemy, że listę zakwalifikowanych osób i grup opublikujemy 7 maja 2019 r. do godz. 15:00.

Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu w dniach 20 – 24 maja 2019r. organizuje Grudziądzkie Amatorskie Prezentacje Artystyczne – GAPA 2019. Jest to impreza o zasięgu regionalnym, która trwa 3 dni i kończy się uroczystą galą 24 maja 2019 r. z udziałem laureatów poszczególnych kategorii artystycznych: Taniec, Muzyka, Plastyka.

gapa-ok (2)

Celem GAPY jest integracja i aktywizacja dzieci i młodzieży szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich w różnych dziedzinach artystycznych, doskonalenie warsztatu artystycznego wykonawców i instruktorów, a także promowanie najlepszych artystów–amatorów z naszego regionu.

W prezentacjach biorą udział zespoły i wykonawcy indywidualni, działający przy szkołach, domach kultury i świetlicach, a także osoby niezrzeszone. W przeglądzie nie uczestniczą zawodowi wykonawcy i zespoły, które są związane umowami z agencjami artystycznymi.

Zmagania w poszczególnych kategoriach ocenia kompetentne jury, które przyznaje Złote  i Srebrne Gapy oraz Grand Prix w postaci nagród pieniężnych. Warunkiem uczestnictwa w GAPIE jest spełnienie wymogów określonych w regulaminach poszczególnych dziedzin artystycznych, które są dostępne wraz z kartami zgłoszeń oraz z oświadczeniami o odpowiedzialności za zespół na stronie internetowej Centrum Kultury Teatr – www.teatr.grudziadz.pl

Wymagane materiały należy dostarczyć do dnia 25 kwietnia br.

  1. osobiście do siedziby Organizatora: Centrum Kultury Teatr. ul. Teatralna 1, Impresariat,
  2. korespondencyjnie;

–  pocztą tradycyjną na adres: Centrum Kultury Teatr, ul. Teatralna, 86-300 Grudziądz z dopiskiem ZGŁOSZENIE -GAPA-„NAZWA KATEGORII”

– pocztą elektroniczną na adres: ilona@teatr.grudziadz.pl

Przeglądy konkursowe w tym roku zaplanowano następująco:

  • 20 maja, godz. 9.00 – prezentacje taneczne
  • 21 i 22 maja, godz. 9.00 – prezentacje muzyczne
  • 24 maja, godz. 10.00 – Koncert Galowy GAPA 2019

                Od 20 maja br. czynna będzie w Teatrze wystawa pokonkursowa prezentująca wybrane prace biorące udział w kategorii – plastyka.

UWAGA !!!! na laureatów w poszczególnych kategoriach czekają atrakcyjne nagrody:

MUZYKA
*
Złota i Srebrna GAPA dla każdej grupy wiekowej
* Grand Prix konfrontacji w wysokości 300 zł.

TANIEC
*
Złota i Srebrna GAPA dla każdej grupy wiekowej
* Grand Prix w wysokości 500 zł,

      PLASTYKA
*
Złota i Srebrna GAPA dla każdej grupy wiekowej
* Grand Prix w wysokości 300 zł.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Temat tegorocznej GAPY Plastycznej:

„ŚWIAT, KTÓRY ZNAM I WIDZĘ”

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Informacje szczegółowe: Ilona Mroczkowska, Szymon Rocławski; tel. (56) 69 68 901

                                                 Marianna Gitner – Sawistowska; tel. (56) 69 68 906

 

PLASTYKA

Przeniesienie praw autorskich

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Regulamin PLASTYKA cz.1

Regulamin PLASTYKA cz.2

MUZYKA

Regulamin MUZYKA

Karta zgłoszenia MUZYKA

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Oświadczenie

TANIEC

Regulamin TANIEC

Karta zgłoszenia TANIEC

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Oświadczenie

OGÓLNE

regulamin_ogolny2019

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

KOMUNIKAT

W związku z przedłużonym zakazem działalności instytucji kulturalnych Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu odwołuje imprezy zaplanowane na najbliższe tygodnie. Nasza instytucja zamknięta będzie do odwołania.

 Czytaj więcej