Grudziądz FOTO 2018

Konkurs Grudziądz Foto 2018 organizowany jest już po raz XXI. W tym roku swoje prace zgłosiło 30-u uczestników, 12-u autorów to debiutanci. W sumie do konkursu napłynęło 257 prac, w tym 60 fotografii wykonanych telefonem komórkowym.

Wszystkie nadesłane prace zostały zakwalifikowane do konkursu, a jurorzy spośród nadesłanych zdjęć wybrali najlepsze nagradzając autorów w następujących kategoriach:

  • fotografia reportażowa
  • fotografia artystyczna
  • najlepszy debiut
  • fotografia wykonana telefonem komórkowym

Podobnie jak w latach ubiegłych najważniejszym wyróżnieniem jest Grand Prix (1500zł).

Patronat nad konkursem objęli:

* Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki, który ufundował nagrodę rzeczową,

* oraz Prezydent Grudziądza Robert Malinowski.

Grudziądz Foto jest konkursem z wieloletnią tradycją, dotyczącym życia miasta i wydarzeń, które miały miejsce w minionym roku. Mogą w nim uczestniczyć wszyscy fotografujący (profesjonalni i nieprofesjonalni), którzy nadeślą prace. Najlepsze zdjęcia, nagrodzone w tegorocznej edycji, zobaczyć będzie można podczas wystawy pokonkursowej.

Jury obradowało w składzie: Małgorzata Rodziewicz (Naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Promocji), Piotr Litwic (fotografik, fotosista na planach filmowych), Piotr Sawistowski (fotografik, Magazyn Qltura), Maciej Kastner (fotografik, członek ZPAF), Piotr Bilski (fotograf), Sławomir Krajewski (fotografik, laureat Grand Prix 2014).

Szczegółowy regulamin konkursu znajduje się na stronie:

Regulamin Grudziądz FOTO 2018

afisz-page-001 (3)