Warsztaty plastyczne – to propozycja zajęć dla młodych ludzi, którzy chcą w ciekawy sposób spędzać popołudnia. Oferta Centrum Kultury Teatr skierowana jest nie tylko do osób, szczególnie uzdolnionych plastycznie. Warsztaty to przede wszystkim czas spędzony w miłej atmosferze, gdzie nauczyć się można podstaw rysunku, kadrowania obrazu czy też odpowiedniego doboru kolorów. Prace, które powstają podczas zajęć biorą udział w licznych konkursach plastycznych, a ich autorzy nierzadko otrzymują cenne nagrody.

Zajęcia odbywają się we wtorki i czwartki, od godz. 16:00.

26.10.2021 r.

Dzień dobry,

Pracownia Plastyczna „Kredka” działająca przy CK Teatr pod okiem Marianny Gitner-Sawistowskiej po pandemicznej przerwie ruszyła do pracy z nową, jeszcze większą energią. Niedawno informowaliśmy o ich akcji szycia Aniołów (finał już niebawem, na pewno poinformujemy), a dziś chwalimy się sukcesami uczestników zajęć.

Otóż Klaudia Mróz (lat 15) i Klaudia Orłowska (lat 18) zostały artystycznie dostrzeżone i docenione, podczas XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Pocztówka z wakacji”. Wśród prac nadesłanych z całej Polski, praca Klaudii Mróz w kategorii wiekowej 14-16 lat zajęła III miejsce, a pocztówka Klaudii Orłowskiej została wyróżniona w kategorii powyżej 17 lat.

Laureatkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Protokół Jury Konkursu


 


13.09.2019 r.

Sukces podopiecznych pracowni plastycznej „KREDKA” Szesnaście prac zakwalifikowanych na wystawę oraz I i III miejsce w kategorii wiekowej 11-13 lat – dla podopiecznych Marianny Gitner-Sawistowskiej. Nagrodzeni i wyróżnieni wzięli udział w III Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży w Skłudzewie MOJE PIĘKNE – BEZPIECZNE MIEJSCE – 2019 pod Honorowym  Patronatem Pana Marka Gralika – Kuratora Oświaty w Bydgoszczy. Wystawa pokonkursowa i wręczenie nagród odbędzie się 13 września 2019 r. o godz.12.00 w zespole pałacowo-parkowym w Fundacji Piękniejszego Świata w Skłudzewie. NAGRODY KATEGORIA 11-13 LAT I miejsce – Patrycja Zender – Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu, nauczyciel Marianna Ginter-Sawistowska III miejsce – Marta Gołaszewska – Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu, nauczyciel Marianna Ginter-Sawistowska Prace zakwalifikowane do wystawy Maria Szulc – Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu, nauczyciel Marianna Ginter-Sawistowska KATEGORIA 5-7 LAT Prace zakwalifikowane do wystawy

 • Jakub Szaraga – Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu, nauczyciel Marianna Ginter-Sawistowska
 • Alicja Rodzik – Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu, nauczyciel Marianna Ginter-Sawistowska
 • Michalina Krupińska – Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu, nauczyciel Marianna Ginter-Sawistowska
 • Amelia Schulz – Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu, nauczyciel Marianna Ginter-Sawistowska
 • Michalina Krupińska – Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu, nauczyciel Marianna Ginter-Sawistowska
 • Michał Wasilewski – Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu, nauczyciel Marianna Ginter-Sawistowska
 • Amelia Schulz – Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu, nauczyciel Marianna Ginter-Sawistowska
 • Mikołaj Szejmer – Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu, nauczyciel Marianna Ginter-Sawistowska
 • Michalina Krupińska, Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu, nauczyciel Marianna Ginter-Sawistowska

KATEGORIA 8-10 LAT Prace zakwalifikowane do wystawy

 • Kasjan Szlitkus – Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu, nauczyciel Marianna Ginter-Sawistowska
 • Martyna Krause – Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu, nauczyciel Marianna Ginter-Sawistowska
 • Zofia Kwiatkowska – Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu, nauczyciel Marianna Ginter-Sawistowska
 • Amelia Grzebińska – Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu, nauczyciel Marianna Ginter-Sawistowska
 • Zuzanna Gąceżewicz – Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu, nauczyciel Marianna Ginter-Sawistowska

KATEGORIA 14-16 LAT Prace zakwalifikowane do wystawy

 • Maja Graczkowska – Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu, nauczyciel Marianna Ginter-Sawistowska

N A G R O D Y  Z E S P O Ł O W E – ”Impulsy Twórcze” Jury przyznało za szczególnie interesujące zestawy prac nagrody zespołowe  Fundacji dla placówek  w postaci zaproszenia grup uczniów zainteresowanych sztuką do Skłudzewa na jednodniowy plener plastyczny z warsztatem w wybranej technice:

 • Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu– otrzymuje zaproszenie dla 44-osobowej grupy uczniów – nauczyciel Marianna Ginter-Sawistowska

Lato na Starym Mieście 2019

Od 12. do 23. sierpnia w Centrum Kultury Teatr odbywały się Warsztaty Plastyczne. Każdego roku ta propozycja CKT spotyka się z dużym zainteresowaniem wśród młodych adeptów sztuk plastycznych 😉 Dziękujemy, że byliście z nami i do zobaczenia za rok :) A tych, którzy nie chcą się z nami rozstawać, zapraszamy na zajęcia w roku szkolnym w każdy wtorek i czwartek od godz. 16:00.

Marianna Gitner-Sawistowska z CK Teatr związana od 16 lat, od początku zatrudniona na stanowisku plastyka. Do jej obowiązków służbowych należy tworzenie plakatów, ulotek i folderów reklamujących wydarzenia organizowanie przez Teatr. Jest też autorką scenografii do Koncertów Noworocznych, Sylwestrowych oraz niektórych przedstawień tworzonych w Grudziądzu. Od początku do końca czuwa nad przebiegiem i rozstrzygnięciem konkursu Grudziądz Foto, który pod jej okiem cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Kształtowanie artystycznego wizerunku Centrum Kultury Teatr, w ocenie członków kapituły wypełniane jest przez nagrodzoną na najwyższym poziomie.
Poza codzienną pracą Marianna prowadzi szeroko zakrojoną działalność edukacyjną. Pracownia plastyczna, którą stworzyła w Teatrze wśród najmłodszych cieszy się dużą popularnością (podczas zajęć w czasie ferii i wakacji brakuje miejsc dla wszystkich chętnych). Spod jej opieki wychodzą prawdziwe plastyczne talenty, a potwierdzeniem są liczne nagrody zdobywane przez podopiecznych oraz nagrody dla pracowni. Ponadto reprezentuje CK Teatr jako juror w licznych konkursach plastycznych, prowadziła też działalność edukacyjną w Grudziądzkim Zakładzie Karnym za co została odznaczona przez Ministra Sprawiedliwości Brązową Odznaką za Zasługi w Pracy Penitencjarnej. Wśród dodatkowych działań Marianny Gitner-Sawistowskiej wspomnieć należy także o współtworzonych przez nią happeningach plastyczno-artystycznych z okazji Dnia Dziecka. Jej wiedza, umiejętności i smak artystyczny sprawiły że kartonowe  zamczysko, smok, czy panorama miasta robiły na najmłodszych duże wrażenie.

Bartek

Jagoda

Michał

Nina

Zosia

Błażej