Ładowanie Wydarzenia

« Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Alosza Awdiejew – koncert NOWY TERMIN

29 marca godz. 18:00

| 65zł, 75 zł, 85 zł
Alosza Awdiejew Grudziądz (2)

W związku z przedłużonym zakazem działalności instytucji kulturalnych Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu odwołuje i przenosi terminy imprez zaplanowanych na najbliższe tygodnie. 

NOWY TERMIN KONCERTU TO 25.10.2020 r. godzina pozostaje bez zmian

Nasza instytucja zamknięta będzie do odwołania.

Podwójny jubileusz – recital „Ech raz, jeszcze raz, czyli nie piernicz Zina” 

80. urodziny i 45 lat pracy artystycznej w „Piwnicy pod Baranami”.

            Podczas jubileuszowego recitalu ubawicie się do łez i posłuchacie porywających piosenek. Mistrz scenicznego dowcipu zaprezentuje się w nowej odsłonie muzycznej. Do współpracy zaprosił wybitnych muzyków: grającego na skrzypcach Michała Półtoraka, szefa muzycznego „Piwnicy pod Baranami”, muzyka z którym nagrywał swoje pierwsze płyty oraz kontrabasistę Kazimierza Adamczyka, który od początku towarzyszy Aloszy w artystycznej drodze. Wspólnie wyczarują niezwykłe klimaty piosenek żydowskich, rosyjskich romansów, piosenek szemranego półświatka Odessy, czy pieśni cygańskich.

Warto zaznaczyć, że Artysta od przeszło 50 lat mieszka w Polsce a od ćwierć wieku jest – jak sam żartuje – „legalnym Polakiem z wyboru a nie z przymusu”. Dlaczego „legalnym”? Dlatego, że minęło już 25 lat od chwili, kiedy uzyskał polskie obywatelstwo. Związek z Polską zaowocował nie tylko profesurą na Uniwersytecie Jagiellońskim, ale i pracą artystyczną – Alosza świętuje nie tylko 80. urodziny, ale również jubileusz 45-lecia współpracy z krakowską „Piwnicą pod Baranami”.

Drugi raz taki recital już się nie powtórzy. Zapraszamy!

 

Szczegóły

Data:
29 marca
Czas:
18:00
Koszt:
65zł, 75 zł, 85 zł
Wydarzenie Kategoria:

Miejsce

Teatr
Teatralna, 1
Grudziądz, 86-300 Polska
Telefon:
56 46 234 76
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl

Organizator

CK Teatr w Grudziądzu
Telefon:
56 46 234 76
Email:
ewelina@teatr.grudziadz.pl
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl

KOMUNIKAT

W związku z przedłużonym zakazem działalności instytucji kulturalnych Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu odwołuje imprezy zaplanowane na najbliższe tygodnie. Nasza instytucja zamknięta będzie do odwołania.

 Czytaj więcej