Ładowanie Wydarzenia

« Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Jarmark Spichrzowy 2020 #wsieci – Koncert zespołu Cela nr 3

19 czerwca godz. 20:00

| w sieci
cela_nr_3_jarmark-01

Cela nr 3 to zespół od zawsze silnie związany z miastem, tu zaczynali swoją muzyczną drogę i tu cały czas ją kontynuują. Muzycy na koncertach w rodzinnym mieście zawsze mają komplet na widowni. Niestety w związku z pandemią tym razem nie możemy spotkać się na wspólnym koncercie w Klubie Akcent – ale postarajmy się być razem w sieci.

Cela nr 3 z powodzeniem występuje w całej Polsce, grając na festiwalach i w klubach, mają za sobą też cykl udanych koncertów w Londynie. Mamy nadzieję, że ich piątkowy koncert transmitowany w sieci z Klubu Akcent będzie miał widownię z różnych części Polski i Europy, a może i odleglejszych części świata.

fot. Ł. Szalkowski

Zespół zagra z okazji święta miasta, a przypomnijmy Grudziądz prawa miejskie otrzymał w 1291 roku. Zapraszamy na wyjątkowy koncert Celi nr 3, który będzie można oglądać przed ekranami komputerów, telewizorów i smartfonów. Transmisja online już 19 czerwca o godzinie 20:00 na profilu Facebook Klubu Akcent.  Link do transmisji pojawi się w dniu koncertu.

Cela nr 3

W 1984 roku rozpoczynali grę w różnych zespołach: najpierw była Kaplica, później Izba Wytrzeźwień, Sherman, Zanik Pamięci, no i w końcu Cela nr 3. Zaczęły się próby, koncerty w okolicach Grudziądza i wreszcie w 1987 roku po uprzednim wysłaniu kasety z nagraniami, zakwalifikowano ich na Festiwal Muzyków Rockowych „Jarocin’87”. Co prawda na małą scenę, ale kto wtedy na to patrzył? Liczyło się, że to był Jarocin. Po Jarocinie częściej zaczęły napływać propozycje i zaproszenia. Wtedy zaczęło się koncertowanie po Polsce. Grali wszędzie tam, gdzie ich zapraszano. Do roku 1989 kilka razy zmieniał się skład, a w 1990 roku „z przyczyn obiektywnych” ich drogi się rozeszły. Po pięcioletniej przerwie przypadek zrządził, że spotkali się ponownie. Jak mówią: „w czasie rozmowy przy piwku” padła propozycja żeby spróbować znowu wspólnego grania. Od słowa do czynu krótka była droga i po kilku dniach zaczęli pierwsze próby. Potem już poszło z górki – próby, koncerty – m.in.

Punkowa Orkiestra Świątecznej Pomocy i wiele innych. Grali na jednej scenie m.in. z Guitar Gangsters, G.B.H., Angelic Upstarts, Vibrators, UK Subs oraz z wieloma bardzo dobrymi kapelami z „ich podwórka”.

Skład zespołu:

Wiesław „Gruby” Panter – głos, bas
Krzysztof „Dee Dee” Panter – gitara. Głos
Andrzej „Anda” Krajewski – bas
Rafał Stelmaszuk – bębny

jarmark_zdjecie_w_tle__

ORGANIZATORZY

                                 jarmark_profilowe                               logo_ckt (2)

Szczegóły

Data:
19 czerwca
Czas:
20:00
Koszt:
w sieci
Wydarzenie Kategoria:

Miejsce

Klub Akcent
ul. Wybickiego 38
Telefon:
56 46 210 24

Organizator

CK Teatr w Grudziądzu
Telefon:
56 46 234 76
Email:
ewelina@teatr.grudziadz.pl
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl

KOMUNIKAT

W związku z przedłużonym zakazem działalności instytucji kulturalnych Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu odwołuje imprezy zaplanowane na najbliższe tygodnie. Nasza instytucja zamknięta będzie do odwołania.

 Czytaj więcej