Ładowanie Wydarzenia

« Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Cela nr 3 i goście: Insane Society (Wielka Brytania) oraz New Way (Golub-Dobrzyń)

28 września 2018 (piątek) godz. 19:00

| 30zł (przedsprzedaż), 35 zł (w dniu koncertu)
20171201_fotosart_pl_017-Medium (2)

CELA NR 3

W1984 roku rozpoczynali grę w różnych zespołach: najpierw była Kaplica, później Izba Wytrzeźwień, Sherman, Zanik Pamięci, no i w końcu Cela nr 3. Zaczęły się próby, koncerty w okolicach Grudziądza i wreszcie w 1987 roku po uprzednim wysłaniu kasety z nagraniami, zakwalifikowano ich na Festiwal Muzyków Rockowych „Jarocin’87”. Co prawda na małą scenę, ale kto wtedy na to patrzył? Liczyło się, że to był JAROCIN!!!

Po Jarocinie częściej zaczęły napływać propozycje i zaproszenia. No, i zaczęło się koncertowanie po Polsce. Grali wszędzie tam, gdzie ich zapraszano. Do roku 1989 kilka razy zmieniał się skład, a w 1990 roku „z przyczyn obiektywnych” ich drogi się rozeszły. Po pięcioletniej przerwie przypadek zrządził, że spotkali się ponownie. Jak mówią: w czasie rozmowy przy piwku padła propozycja żeby spróbować znowu wspólnego grania. Od słowa do czynu krótka była droga i po kilku dniach zaczęli pierwsze próby. Potem już poszło z górki próby, koncerty – m.in. Punkowa Orkiestra Świątecznej Pomocy i wiele innych. Grali na jednej scenie m.in. z Guitar Gangsters, G.B.H., Angelic Upstarts, Vibrators, UK Subs oraz z wieloma bardzo dobrymi kapelami z „ich podwórka”.

Dyskografia:

„LUSTRO”, „KWIATY”, „LIVE” (wydania kasetowe)

„Koniec Punk Rocka (?)”

oraz DVD

*„JEDYNKA”,

*„DEDYKACJA DLA KURDUPLA” (z archiwalnymi utworami, które śpiewał nieżyjący już wokalista Maciej Grzeszczyk „Kurdupel”),

* „MIASTO”,

* i ostatnia płyta z 2014 roku „Koniec Punk Rocka”.

Skład zespołu:

20171201_fotosart_pl_014-Medium-2-1024x683

Wiesław „Gruby” Panter – głos, bas
20171201_fotosart_pl_012-Medium

Krzysztof „Dee Dee” Panter – gitara. Głos

 

20171201_fotosart_pl_015-Medium (2)

 

Rafał Stelmaszuk – bębny

 

20171201_fotosart_pl_013-Medium

Andrzej „Anda” Krajewski – bas

 

Insane Society

Zespół został założony w 2006 roku.  W jego skład wchodzili Wag i Sheldon znający się już blisko 20 lat i przypadkowo poznany w pubie w Brighton, Steve Dangerous. Ich pierwszy koncert odbył się już na początku 2007 roku.  Insane Society ma na swoim koncie wspólne koncerty z różnymi formacjami m.in. z  Cockney Rejects, UK Subs, 999, Lurkers, Anti Nowhere League, Bad Manners, Vice Squad, Penetration, Splodgenessabounds, Last Resort, Restarts, Riot Squad, Sick On The Bus, Rust, 4 Skins, Sham 69, the Vibrators, Peter and The Test Tube Babies czy Menace.

Zespół przeszedł kilka zmian personalnych, ale od początku w składzie są Wag (gitara / wokal) i Steve Dangerous (perkusja / wokal). Na gitarze basowej obecnie gra C J Vomit wcześniej jego miejsce zajmowali: Max Splodge i J J Kaos z Last Resort i League of Anti Nowhere.

Mają na swoim koncie 8 albumów, w tym Cover It Up, w którym gościnnie występują Frankie Flame (Superyob), Lee Wilson (Infa Riot), Roi Pierce (Last Resort), Arturo Bassick (Lurkers / 999), Max Splodge i Tara Rez (The Pojedynek). Współpracowali również z Garrym Johnsonem, punkowym poetą, którego wiersze opatrzyli swoją muzyką, co spotkało się z entuzjastyczną reakcją krytyków. Utwory często gościły na antenie radiowej, a prasa rozpisywała się na temat tego projektu w samych superlatywach.

Perkusista Steve Dangerous grał już w grudziądzkim Klubie Ajax w 2016 roku z Bakers Dozen i jak przyznaje od tego czasu Grudziądz jest jego drugim domem. Jest zaręczony z grudziądzanką, Agnieszką. Steve dodaje, że nie może doczekać się koncertu w Klubie Akcent z przyjaciółmi z Celi nr 3 i New Way. „Wszyscy kochamy Polskę, ja i Chris mamy polskie dziewczyny i uwielbiamy tutejszą scenę Punk i Oi, która jest o wiele bardziej żywa niż w Wielkiej  Brytanii, chcemy tylko powiedzieć „Hey Ho przybywajcie! Bądźcie i imprezujcie z nami … Nawet moja 81-letnia mama przyjdzie hahaha” – mówi Steve.

NEW WAY

Ta punk/rocowa kapela z Golubia-Dobrzynia powstała w latach 80, jednak nadal szuka swojej wielkiej szansy. Mocne brzmienie oraz sceniczny wygląd członków zespołu zapewniają dużo pozytywnych emocji.

Grają w składzie:

Marek Malinowski – wokal i bas,

Rafał Goryński – gitara,

Rafał Wiśniewski – perkusja.

Na swoim koncie mają dwie płyty: APOGEUM i RZECZYWISTOŚĆ oraz zagrane kilkadziesiąt koncertów. O sobie mówią: „gramy co nam w duszy gra w punkowym klimacie”.

NEW WAY

INSANE SOCIETY

Cela Nr 3

 

Szczegóły

Data:
28 września 2018 (piątek)
Czas:
19:00
Koszt:
30zł (przedsprzedaż), 35 zł (w dniu koncertu)
Wydarzenie Kategoria:

Miejsce

Klub Akcent
ul. Wybickiego 38
Telefon:
56 46 210 24

Organizator

CK Teatr w Grudziądzu
Telefon:
56 69 68 901
Email:
ewelina@teatr.grudziadz.pl
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl