Ładowanie Wydarzenia

« Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

DKF – festiwal filmu „Patrz więcej” – koncert Tymona Tymańskiego

17 marca 2018 (sobota) godz. 19:00

| 20zł (ulgowy), 30 zł (normalny), (młodzież uczestnicząca w seansie DKF-u 16 marca może kupić bilety na koncert Tymona Tymańskiego za 20 zł, dwie osoby wchodzą na jeden bilet)
1

Przez dwa dni tj. 15 i 16  marca zapraszamy na seanse Dyskusyjnego Klubu Filmowego w ramach Festiwalu dokumentalnego PATRZ WIĘCEJ. Festiwal zaprasza do oderwania się od przyzwyczajeń, do otwarcia się na świat pokazywany przez najciekawszy i najszybciej rozwijający się gatunek filmowy – film dokumentalny.  Przyczynkiem do zorganizowania pokazów jest 15-lecie Szkoły Filmowej założonej przez Andrzeja Wajdę i Wojciecha Marczewskiego Wajda School & Studio. Zwieńczeniem projektu jest spotkanie na koncercie Tymona Tymańskiego, który niejednokrotnie udowodnił, że obok muzyki film jest dla niego równie ważną dziedziną sztuki.

Tymon Tymański

tymanski

Solowy, koncertowy projekt Tymona Tymańskiego prezentujący szereg jego artystycznych dokonań.

W 1998 roku została wydana pierwsza płyta P.O.L.O.V.I.R.U.S., grupy KURY. W 2002 roku Tymański powołał do życia zespół Tymon&The Transistors. Wielkim sukcesem grupy okazała się ścieżka dźwiękowa nagrana do filmu Wesele Wojtka Smarzowskiego. Utwory wyświetlone w milionach odsłon na YouTube zyskały miano kultowych. W 2014 roku na płycie Rock’n’Roll Tymański prezentuje własne wersje kompozycji The Beatles, Elvisa Presleya czy Davida Bowie. Wśród gości pojawili się Wojciech Waglewski, Katarzyna Nosowska i Natalia Przybysz. Przez pięć lat Tymański związany był z Rock Radio, gdzie wraz z Piotrem Kędzierskim prowadził poranną audycję.

Znany z artystycznych improwizacji Tymański wystąpił w roli jurora show Polsatu, jedenastej edycji Must Be The Music. W utworach Tymona można doszukać się dalekich wpływów liryki Jeremiego Przybory, Wojciecha Młynarskiego, Franka Zappy.

 

 

Szczegóły

Data:
17 marca 2018 (sobota)
Czas:
19:00
Koszt:
20zł (ulgowy), 30 zł (normalny), (młodzież uczestnicząca w seansie DKF-u 16 marca może kupić bilety na koncert Tymona Tymańskiego za 20 zł, dwie osoby wchodzą na jeden bilet)
Wydarzenie Kategoria:

Miejsce

Klub Akcent
ul. Wybickiego 38
Telefon:
56 46 210 24

Organizator

CK Teatr w Grudziądzu
Telefon:
56 69 68 901
Email:
ewelina@teatr.grudziadz.pl
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl