Ładowanie Wydarzenia

« Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

DKF „Over the Limit” – projekcja filmu i spotkanie z reżyserką Martą Prus

16 maja 2019 (czwartek) godz. 19:00

| 5zł (przedsprzedaż), 7 zł (w dniu seansu)
plakat otl

Pełnometrażowy debiut dokumentalny Marty Prus stał się objawieniem światowych festiwali, zdobywając uznanie krytyków i zachwyt widowni.  Film został nazwany przez magazyn Variety „Czarnym łabędziem” dokumentu.

Występują: Margarita Mamun, Yana Kudryavtseva, Irina Viner, Amina Zaripova

Zdjęcia: Adam Suzin

Muzyka: Mikołaj Stroiński, Maciej Palmowski

Montaż: Maciej Pawliński

Dźwięk: Maciej Pawłowski

czas trwania: 74 minuty

gatunek: dokumentalny

 Rosjanka Margarita 2Mamun trenuje gimnastykę artystyczną. Film przedstawia decydujący rok w jej życiu: Margarita stoi przed unikalną szansą występu na Igrzyskach Olimpijskich  w Rio de Janeiro i zdobycia złotego medalu olimpijskiego. Dziewczyna jest wykończona wielogodzinnymi treningami, udziałem w różnych zawodach i rozłąką z bliskimi.
W przygotowaniach do Igrzysk pomagają jej dwie trenerki, reprezentujące różne podejścia do sportowego sukcesu i wchodzące z bohaterką w odmienne relacje. Film w emocjonalny sposób opowiada o psychicznych kosztach, jakie niesie ze sobą uprawianie wyczynowego sportu. Pokazuje, jak dążenie do mistrzostwa łączy się z brutalnym hartowaniem charakteru zawodniczki.

Prasa:

Swym pełnometrażowym debiutem dokumentalnym Marta Prus zrobiła dla gimnastyki artystycznej to, co Damien Chazelle dla gry na perkusji  w filmie „Whiplash”.

Neil Young The Hollywood Reporter

Nazwanie tego filmu „Czarnym łabędziem” dokumentu oddaje jedynie odrobinę intensywności z jaką został stworzony hipnotyzujący portret gimnastyczki Margarity Mamun.

Guy Lodge Variety

Na początku seansu wydaje się, że mamy do czynienia ze spokojnym sportowym dokumentem. Kilka minut później orientujemy się, że oglądamy horror, który dzieje się w prawdziwym życiu.

Jeannette Catsoulis The New York Times

15Trzyma w napięciu bardziej niż nie jedna fabuła!

Marta Ossowska  Okiem Krytyka

zwiastun:  https://www.youtube.com/watch?v=QynwN3y0IZQ

Marta_PrusMarta Prus urodziła się 1 stycznia 1987 roku w Warszawie. W 2016 roku skończyła Reżyserię na PWSFTViT w Łodzi. Wcześniej studiowała historię sztuki na Uniwersytecie Warszawskim. W dzieciństwie trenowała gimnastykę w klubie sportowym IKS AWF w Warszawie, później chodziła do szkoły baletowej i uprawiała taniec współczesny. Pierwszy krótkometrażowy dokument Prus Vakha i Magomed o uchodźcach z Czeczeni został nagrodzony na festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie (Nagroda za krótkometrażowy film dokumentalny), otrzymał także nagrodę główną na Festiwalu w Greboble, Essex i Florencji. Dwa lata później powstała Osiemnastka, która podobnie jak poprzedni film reżyserki, spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem. Dokument był pokazywany na wielu festiwalach i przeglądach filmowych w Polsce i na świecie. Film o młodym narkomanie Mów do mnie otrzymał Nagrodę dla najlepszej etiudy dokumentalnej na Festiwalu Łodzią po Wiśle, nagrodę na Festiwalu Młodzi i Film oraz Grand Prix na Festiwalu Solanin. „Over the Limit” jest jej pełnometrażowym debiutem dokumentalnym.

Producenci:

Maciej Kubicki

Anna Kępińska

Koproducenci:

Hans Robert Eisenhauer

(Ventana Film)

Catherine Le Goff

(Arte)

Mika Kaurismaki

 (Marianna Films)

Erkko Lyytinen

(YLE)

Marta Dużbabel

(TVP)

Zuzanna Hencz

Marcin Drabiński

(Chimney Poland)

4 8 10 14

 

 

Szczegóły

Data:
16 maja 2019 (czwartek)
Czas:
19:00
Koszt:
5zł (przedsprzedaż), 7 zł (w dniu seansu)
Wydarzenie Kategoria:

Miejsce

Teatr
Teatralna, 1
Grudziądz, 86-300 Polska
Telefon:
56 46 234 76
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl

Organizator

CK Teatr w Grudziądzu
Telefon:
56 46 234 76
Email:
ewelina@teatr.grudziadz.pl
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl

KOMUNIKAT

W związku z przedłużonym zakazem działalności instytucji kulturalnych Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu odwołuje imprezy zaplanowane na najbliższe tygodnie. Nasza instytucja zamknięta będzie do odwołania.

 Czytaj więcej