Ładowanie Wydarzenia

« Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Dziadek do orzechów w wykonaniu POLSKIEGO BALETU KRÓLEWSKIEGO

28 listopada 2021 (niedziela) godz. 17:00

| 140zł
Baner-Dziadek do orzechów 800x600px

Jeden z najlepszych zespołów baletowych w Europie – Polski Balet Królewski zaprasza na świąteczny spektakl „Dziadek do orzechów”, który odbędzie się już 28 listopada w Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu.

KLASYKA BALETU – ŚWIĄTECZNY SPEKTAKL DLA CAŁEJ RODZINY

Dziadek do orzechów”

Pomimo upływu blisko stu trzydziestu lat od daty premiery “Dziadka do orzechów”, która miała miejsce w petersburskim Teatrze Maryjskim, dzieło Piotra Czajkowskiego, czołowego rosyjskiego kompozytora doby romantyzmu, cieszy się nieustannym powodzeniem wszędzie tam, gdzie jest wystawiane. “Dziadek do orzechów” to pozycja obowiązkowa w repertuarze każdego teatru operowego, szczególnie popularna w okresie Bożego Narodzenia. To również jedna z tych ról, o których marzą tancerze i tancerki na całym świecie. Wybitny francuski tancerz i choreograf Marius Petipa, po przeczytaniu opowiadania E.T.A. Hoffmanna o tym samym tytule, postanowił stworzyć libretto baletowe, które jak się okazało, weszło na wieki do baletowej klasyki. Dlatego kupując bilet na ten spektakl, dokonaliście Państwo doskonałego wyboru. Postanowiliśmy zaprosić publiczność do świata pełnego snów, rzeczy niemożliwych, wypełnionego po brzegi pięknem muzycznym i siłą doznań, jakie zapewnia nasz zespół baletowy.

Kim jest tytułowy Dziadek do orzechów? To ostatnia zabawka, znajdująca się pod choinką, która w nikim nie wzbudziła większego zachwytu poza małą Klarą. Kiedy bożonarodzeniowe przyjęcie dobiega końca, a wszyscy goście udają się na spoczynek, mała Klara także zasypia, tuląc do siebie zabawkę. Nadchodzi sen. Nagle wszystko wydaje się większe, Klara dorośleje, a zabawki ożywają, także jej ulubiona. Dziadek do orzechów staje się dowódcą zabawkowych wojsk, które staczają bitwę z całymi zastępami wrogich myszy. Po zwycięskiej bitwie Klara i Dziadek, jako książęca para trafiają do Krainy Słodyczy, gdzie napotykają tak magiczne miejsca, jak Cukrowa Łąka, Brama Łakomczuchów, czy Marcepanowy Pałac. Niestety nawet tak piękny sen musi dobiec końca. Klara budzi się, trzymając wciąż swego bajkowego przyjaciela Dziadka do orzechów.

Chyba nie trzeba czytać i mówić nic więcej, aby dać się zaprosić samemu czy też z rodziną lub z przyjaciółmi na ten piękny spektakl i razem z bohaterami odbyć taneczno-muzyczną podróż do słodkiego świata, w którym wszystko jest możliwe, a wszyscy są szczęśliwi.

Polski Balet Królewski

Jeden z najmłodszych i jednocześnie jeden z najlepszych zespołów baletowych w Europie. U podstaw tworzenia Polskiego Baletu Królewskiego legła myśl, o próbie zebrania najlepszych polskich, zachodnio i południowoeuropejskich tancerzy w jeden zespół, który będzie odzwierciedleniem najlepszych tradycji tańca klasycznego, jak również poszukiwania oryginalnych i nowoczesnych środków artystycznej ekspresji.

Wśród artystów naszego zespołu znajdują się nazwiska wybitnych tancerek i tancerzy scen polskich i europejskich. Wspólnym mianownikiem wszystkich artystów tworzących Polski Balet Królewski jest ich wysoki poziom techniczny, co niejednokrotnie znalazło potwierdzenie w zdobytych laurach konkursowych.

W gronie tego elitarnego zespołu znajdziecie państwo nazwiska tak utalentowanych mistrzyń i mistrzów tańca, jak Saeka Shira – zdobywczyni Srebrnego Medalu na Międzynarodowym Konkursie Baletowym w Warnie, czy Mateusz Sierant, będący I solistą Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu. Tak dobrany zespół jest gwarancją mistrzowskiego warsztatu, jak i głębokiej znajomości światowej klasyki tańca oraz współczesnych trendów. Niewątpliwie warty podkreślenia jest fakt, że tak wybitny zespół, nie zamyka się wyłącznie w teatralnej sali, a sam wychodzi na spotkanie z publicznością wszędzie tam, gdzie istnieje zapotrzebowanie na kontakt ze sztuką najwyższej próby. Kupując bilety na spektakle Polskiego Baletu Królewskiego, widz staje się mecenasem kultury polskiej, wspierając w ten sposób przede wszystkim polskich artystów, czym przyczynia się do pielęgnowania wielkich i wspaniałych polskich tradycji tańca.

Szczegóły

Data:
28 listopada 2021 (niedziela)
Czas:
17:00
Koszt:
140zł
Wydarzenie Kategoria:

Miejsce

Teatr
Teatralna, 1
Grudziądz, 86-300 Polska
Telefon:
56 46 234 76
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl

Organizator

CK Teatr w Grudziądzu
Telefon:
56 46 234 76
Email:
oliwia@teatr.grudziadz.pl
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl