Ładowanie Wydarzenia

« Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Festiwal Grudziądzkich Zespołów Muzycznych Gru-Rock

16 września 2022 (piątek) godz. 17:30

| wstęp wolny
PLAKT-OK

Zespoły rockowe i około rockowe od lat są częścią naszego miasta. Ideą festiwalu grudziądzkich zespołów GRU-ROCK jest skupienie na jednej scenie większości zespołów wykonujących muzykę rockową, metalową, bluesową i hardrockową. Dla fanów muzyki będzie to wyjątkowa możliwość poznania twórczości grudziądzkich artystów w jednym miejscu, na jednej scenie przez dwa dni. W grudziądzkiej marinie wystąpią zespoły bardzo doświadczone oraz te, które grają krócej, a nawet najmłodsi. Dla wykonawców będzie to doskonały czas na wymianę doświadczeń oraz scalenie środowiska muzycznego. Solidna dawka rockandrollowej energii zaserwowana przez grudziądzkie zespoły będzie niezapomnianym przeżyciem.

Maciej Gburczyk

Wystąpią:

17.30 MELISA

18.30 COLD WIND

19.15 STATE OF MIND

20.00 LOVE IN THE MORNING

20.45 DRUNK RIDERS

21.30 CELA NR 3

Organizatorzy: Urząd Miejski i Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu.
Dyrektor artystyczny: Maciej GburczykMELISA

Melisa logo kolor

Melisa została stworzona w 2020 roku przez grupę przyjaciół z dwóch grudziądzkich liceów. W jej skład wchodzą: Matylda Ciborowska (wokal, gitara), Celina Furso (gitara), Kamil Strojny (gitara basowa), Paweł Łaniecki (klawisz) i Nikodem Lewandowski (perkusja).
Zespół gra covery klasycznych, polskich i zagranicznych zespołów rockowych – Republika, Kult, Maanam czy Pink Floyd. W maju 2022 powstał ich pierwszy teledysk do coveru utworu ,,Money”, dostępny na platformie YouTube. Obecnie idą w kierunku rocka progresywnego i pracują nad własnymi utworami. Zespół pojawia się na różnych grudziądzkich imprezach oraz czwartkowych jam session w pubie Sztukateria, gdzie można ich posłuchać.
Na co dzień ćwiczą w Ognisku Pracy Pozaszkolnej pod okiem Macieja Gburczyka.

Melisa foto


COLD WIND

Cold Wind logo

Zespół powstał bardzo dawno temu, dokładnie 4 lata temu. Powstał dzięki zajęciom organizowanym przez gminny ośrodek kultury w Małym Rudniku. Wtedy na owe zajęcia zaczął chodzić Mateusz Rogowski by grać na perkusji, Michał Szewa – basista i do tego dwóch kumpli na gitarach. Zajęcia były prowadzone pod przewodnictwem Pana Marka Tomaszewskiego, który jakimś cudem dalej z nami wytrzymuje. Po paru latach ciężkiej pracy i leniuchowania zaczęliśmy grać pierwsze koncerty, w grudniu dołączył do nas Dominik „Domino” Orzechowski jako wokalista i gitara rytmiczna. A w maju 2022 roku zdobyliśmy drugie miejsce w konkursie GAPA (Grudziądzkie Amatorskie Prezentacje Artystyczne). W czerwcu dołączył do nas piękny gitarzysta prowadzący – Jakub Woziwodzki,

i na tym dotychczasowa, przebojowa historia zespołu się kończy.

Cold Wind fotoSTATE OF MIND

State of mind logo

Zespół State of Mind powstał w marcu 2021 r. z inicjatywy Marleny oraz Michała. Do zespołu dołączył Marcin, a zaraz po nim szeregi zasilił Marek. W październiku 2021 r. skład uzupełnił Kuba. Muzyka zespołu to mikstura rockowo-metalowych brzmień z kobiecym wokalem oraz dużą ilością muzycznych pejzaży, malowanych dźwiękami keyboardu. Zespół przygotowuje się obecnie do nagrań studyjnych.
Skład:

Marlena Lepka – wokal
Michał Kusz – gitara basowa
Jakub Michalak – keyboard
Marek Sobiecki – perkusja
Marcin Warzyński – gitara

State of Mind fotoLOVE IN THE MORNING

Love in the Morning

Zespół Love In The Morning powstał jesienią 2017 roku z inicjatywy gitarzysty Szymona Szumskiego i wokalisty Łukasza Tylusa. Do zespołu dołączył od razu Michał Paluch – perkusja oraz Filip Rzeźnikowski – bas. Zespół zasilił niedługo potem Artur Witkowski, jako drugi gitarzysta. W tym składzie formacja dała debiut na finale WOŚP w 2018 roku. Po zagraniu kilku koncertów skład opuścił Filip, po blisko roku zastąpił go Wojtek, brat perkusisty – Michała. Z nowym basistą kapela zagrała jak dotąd 2 koncerty, po czym wszelkie plany pokrzyżował covid.

W międzyczasie skład zasilił Edwin, zastępując Artura na pozycji drugiego gitarzysty. Po kilku miesiącach owocnych prób z Edwinem, musiał on niestety zrezygnować. Obecnie, gościnnie, drugim gitarzystą w zespole jest Paweł.

Obecny skład zespołu przedstawia się następująco:
– Łukasz – wokal
– Wojtek – bas
– Michał – perkusja
– Szymon – pierwsza gitara
– Paweł – gościnnie, druga gitara

Po dwu i półrocznej przerwie od koncertów, formacja powraca na scenę nie tylko ze starymi kompozycjami, ale także z kilkoma nowymi, polskojęzycznymi utworami. Muzyka, jaką wykonuje Love In The Morning, krąży wokół połączenia klasycznego hardrocka z bluesem i rock’n’rollem.

Trwają prace nad pierwszym, debiutanckim, długogrającym albumem, w planach oprócz wydania krążka, jest też klip i kolejne koncerty.
Formacja poszukuje także gitarzysty, z którym będzie mogła nawiązać stałą współpracę.DRUNK RIDERS

Drunk Riders logo-1

Zespół powstał w 2013 roku z inicjatywy Bartosza „Bruce,a” Bogaleckiego w Grudziądzu. Skład został dość szybko skompletowany, który do dnia dzisiejszego jest w prawie w niezmienionej formie. Bruce zakładając band miał już dużą część materiału skomponowanego, bardzo szybko również powstawała dalsza część utworów, tworząc spójny stuff, co zaowocowało wydaniem w 2014 roku pełnometrażowego albumu „Born To Be Drunk”. Materiał został ciepło przyjęty przez słuchaczy i krytyków, promowany na wielu koncertach, festiwalach, zdobywał liczne nagrody a tym samym coraz liczniejsze grono nowych sympatyków. Styl muzyczny na płycie oscyluje w okolicach hard rocka/stoner rock „na metalowych resorach”, momentami przez niektórych porównywany do takich bandów jak Black River, Texas Hippie Coalition czy HellYeah. W 2017 roku ruszyły prace do następnej płyty. Poprzez różne zawirowania, wiele przerw, nie do końca zależnych od zespołu, powstał stylistycznie zupełnie nowy materiał…… Bardziej dojrzały, zarówno technicznie i aranżacyjnie, tym razem ocierający się o pograniczne ciężkiego metalu. We wrześniu 2020 światło dzienne ujrzał materiał o przewrotnym tytule „Black Light”. Kompozycje w nim zawarte z uwagi na niekiedy bardzo rozbudowany charakter, trudne są do jednoznacznego zakwalifikowania do konkretnego stylu muzycznego.

Po wszelkie informacje związane z obecnym składem grupy, poczynaniami poza sceną i na scenie zapraszamy na nasz funpage.

Ponadto zespół nagrał 2 teledyski promujące oba albumy, a można je zobaczyć na kanale YouTube zespołu.

Obecny skład zespołu to:
Łukasz Kot – wokal
Marcin Krepski – gitara
Przemysław Malawski – gitara solowa
Bartosz Bogalecki – bas
Jakub Wieczerzycki – perkusja

Drunk Riders fotoCELA NR 3

Cela_Nr_3_logo 1

W 1984 roku  rozpoczynali grę w różnych zespołach: najpierw była Kaplica, później Izba Wytrzeźwień, Sherman, Zanik Pamięci, no i w końcu Cela nr 3. Zaczęły się próby, koncerty w okolicach Grudziądza i wreszcie w 1987 roku po uprzednim wysłaniu kasety z nagraniami, zakwalifikowano ich na Festiwal Muzyków Rockowych „Jarocin’87”. Co prawda na małą scenę, ale kto wtedy na to patrzył? Liczyło się, że to był JAROCIN!!!

Po Jarocinie częściej zaczęły napływać propozycje i zaproszenia. No, i zaczęło się koncertowanie po Polsce. Grali wszędzie tam, gdzie ich zapraszano. Do roku 1989 kilka razy zmieniał się skład, a w 1990 roku „z przyczyn obiektywnych” ich drogi się rozeszły. Po pięcioletniej przerwie przypadek zrządził, że spotkali się ponownie. Jak mówią: „w czasie rozmowy przy piwku” padła propozycja żeby spróbować znowu wspólnego grania. Od słowa do czynu krótka była droga i po kilku dniach zaczęli pierwsze próby. Potem już poszło z górki próby, koncerty – m.in. Punkowa Orkiestra Świątecznej Pomocy i wiele innych. Grali na jednej scenie m.in. z Guitar Gangsters, G.B.H., Angelic Upstarts, Vibrators, UK Subs oraz z wieloma bardzo dobrymi kapelami z „ich podwórka”.

Dyskografia:
„LUSTRO”, „KWIATY”, „LIVE” (wydania kasetowe)
„Koniec Punk Rocka (?)”

oraz DVD
„JEDYNKA”,
„DEDYKACJA DLA KURDUPLA” (z archiwalnymi utworami, które śpiewał nieżyjący już wokalista Maciej Grzeszczyk „Kurdupel”),
„MIASTO”,
i ostatnia płyta z 2014 roku „Koniec Punk Rocka”.

Skład zespołu:
Wiesław „Gruby” Panter – głos, gitara
Krzysztof „Dee Dee” Panter – gitara, głos
Rafał Stelmaszuk – bębny
Andrzej „Anda” Krajewski – bas

Cela_nr_3_foto

Szczegóły

Data:
16 września 2022 (piątek)
Czas:
17:30
Koszt:
wstęp wolny
Wydarzenie Kategoria:

Miejsce

Marina
ul. Portowa
Grudziądz,
Strona internetowa:
www.marina.grudziadz.pl

Organizator

CK Teatr w Grudziądzu
Telefon:
56 46 234 76
Email:
ewelina@teatr.grudziadz.pl
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl