Ładowanie Wydarzenia

« Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Godziński Piano Duo – koncert na dwa fortepiany z okazji 100-lecia Powrotu Grudziądza do Macierzy

23 stycznia godz. 18:00

| bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie Teatru
plakat100_2-1 (2)

100-lecie Powrotu Grudziądza do Macierzy to doskonała okazja, aby zaprosić mieszkańców miasta na koncert muzyki klasycznej w wykonaniu duetu fortepianowego. Godziński Piano Duo to utalentowani bracia  Arkadiusz i Sebastian, którzy 12 lat wspólnej zabawy i pracy spędzili w szkole muzycznej w rodzinnym mieście Grudziądzu.

Panowie ukończyli studia magisterskie na Akademii Muzycznej w Gdańsku (prof. Wojtal, prof. Prabucka-Firlej, dr Sumlińska) i w Rostocku (prof. V. Stenzl, prof. H. P. Stenzl). Obecnie doskonalą umiejętności w kierunku duetu fortepianowego na studiach podyplomowych w Rostocku. Brali udział w kursach pianistycznych, spotykając się z wieloma artystycznymi i pedagogicznymi autorytetami. Szczególnie inspirujący byli A. Jasiński, D. Bashkirov, I. Klansky oraz duety O. Chipak / O. Kushnir i Y. Admony / T. Kanazawa.

Bracia Godzińscy zdobywali nagrody na międzynarodowych konkursach w Polsce, Niemczech, Włoszech i Francji. Dzięki wybitnym osiągnięciom w realizacji artystycznych projektów wspierali ich m.in.: Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Prezydent Miasta Gdańsk, Minister Szkolnictwa Wyższego, Niemiecka Centrala Wymiany Akademickiej.

Ich muzyczna droga była nietypowa – zaczynając od Chopina przez muzykę awangardową i współczesną doszli do Schuberta i Mozarta. Właśnie w powyższych stylach czują się na scenie najlepiej. Artyści charakteryzują się wyrazistymi, wręcz ekstremalnymi interpretacjami, często balansującymi na granicy epokowej konwencji. Podczas koncertów pokazują możliwie jak najszerszą paletę emocji. Poprzez prezentację ich różnorodności i intensywności, prowokują do refleksji nad krótkotrwałością i przemijalnością, mając na celu zbudowanie dystansu publiczności w obserwowaniu własnych uczuć.

Program koncert:

Fryderyk Chopin (1810-1849)

Rondo C-dur op. 73 (1828)

Siergiej Rachmaninow (1873-1943)

Suita nr 1 op. 5 (1893)

  1. Allegretto. Barcarolle
  2. Adagio sostenuto. La nuit… L’amour (Noc… Miłość)
  3. Largo di molto. Les larmes (Łzy)
  4. Allegro maestoso. Pâques (Dzwony cerkiewne)

 

Olivier Messiaen (1908-1992)

Wizje Amen (1943)

  1. Amen du Désir (Amen pragnienia)

 

Maurice Ravel (1875-1937)

La Valse (1920)

Czas trwania: ok. 60 min

_DSC6664

 

Szczegóły

Data:
23 stycznia
Czas:
18:00
Koszt:
bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie Teatru
Wydarzenie Kategoria:

Miejsce

Teatr
Teatralna, 1
Grudziądz, 86-300 Polska
Telefon:
56 46 234 76
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl

Organizator

CK Teatr w Grudziądzu
Telefon:
56 45 234 76
Email:
ewelina@teatr.grudziadz.pl
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl