Ładowanie Wydarzenia

« Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

II Jesienny Festiwal Muzyczny GRUD-ART

22 września 2023 (piątek) godz. 18:30

| 59 zł, 69 zł, 99 zł
367686815_1011688060014645_4123349839065232375_n

Po cieszącej się niesłabnącym zainteresowaniem I edycji Grud-Art, zapraszamy na kolejną dawkę dobrej muzyki i pozytywnych wibracji! II edycja Jesiennego Festiwalu Muzycznego gościć będzie przedstawicieli różnych gatunków, w tym rock, blues, world czy folk. Koncerty zorganizowane są przez Klub Miłośników Dobrej Muzyki, Centrum Kultury Teatr oraz władze miasta Grudziądz.

Wystąpią:

VACAT
Grudziądzka formacja otworzy tegoroczny II Jesienny Festiwal GRUD-ART. Zespół powstał w 1971 roku i działał przy Domu Kultury „Stomil”.
Pierwszy skład zespołu tworzyli: Krystian Janca (piano), Henryk Lazurek (perkusja), Andrzej Nowicki (bas), Andrzej Mądzielewski (gitara,śpiew). Twórcami nazwy Vacat mieli być Zbigniew Pietrzak i Andrzej Nowicki, nieżyjący już były członek grupy Perfect. Grupa przez kilka lat działalności z powodzeniem koncertowała w różnych zakątkach naszego kraju, występując m.in. z Budką Suflera. Po blisko 20-letniej przerwie, w 1999 roku Vacat reaktywowali Henryk Lazurek i Andrzej „Dzieja” Mądzielewski. Od tamtego czasu grupa aktywnie udziela się na różnego rodzaju festiwalach i przeglądach (m.in. Olsztyńskie Noce Bluesowe, Toruń Blues Meeting, Bluesonalia czy Rawa Blues). Przeważającą cześć repertuaru grudziądzkich „weteranów bluesa” stanowią standardy bluesowe, wykonywane z pasją i niezwykłym, emocjonalnym zaangażowaniem frontmana grupy – Andrzeja Mądzielewskiego. „Blues, poza moją żoną, jest dla mnie wszystkim” – tak w jednym z wywiadów mówił z uśmiechem „Dzieja”.

Vacat-Łukasz-Szalkowski2-1080x719

RETROSPECTIVE
Drugi muzyczny gość festiwalu pochodzi z Leszna. Początkowo działał jednak pod nazwą Hollow, by w 2007 roku ostatecznie zmienić nazwę na Retrospective. Rok później mogliśmy już usłyszeć ich pełnowymiarowy album „Stolen Thoughts” doskonale przyjęty przez fanów prog-rocka. Grupa zaczęła zdobywać popularność także poza granicami naszego kraju, koncertując m.in. w Niemczech, Holandii, Francji czy Włoszech. Uczestniczyli również w najważniejszych festiwalach Polski, jak chociażby Ino-Rock czy Festiwal Rocka Progresywnego im. Tomasza Beksińskiego. Obecnie mają już na koncie pięć pełnowymiarowych albumów oraz Ep-kę i sporą liczbę zagorzałych fanów. Energiczny wokal Jakuba Roszaka, wspierany przez delikatny i melodyjny śpiew Beaty Łagody, tworzy wyjątkowy wokalny duet, który stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych elementów zespołu. Do tego prężna, dynamiczna sekcja rytmiczna, która gwarantuje niezwykle żywiołowy spektakl. „Na festiwalu zagramy głównie utwory z najnowszej płyty „iNtrovErt”. Tematem przewodnim tego albumu jest wyobcowanie jednostki prowadzące do uzależnień. Set zostanie wzbogacony o utwory z wydanej w 2019 roku czwartej studyjnej płyty „Latent Avidity”, której promocję przerwała pandemia. Wystąpimy w zwiększonym, siedmioosobowym składzie koncertowym.” – zapowiada perkusista i współzałożyciel grupy – Robert Kusik.

Obecny skład grupy
Jakub Roszak – wokal
Maciej Klimek – gitara
Dariusz Kaźmierczak – gitara
Łukasz Marszałek – gitara basowa
Beata Łagoda – klawisze
Robert Kusik – perkusja

Magdalena Perszewska – wokal

Retrospective

RED SAND
Trzeci i zarazem ostatni wykonawca piątkowego wieczoru to kanadyjski Red Sand. Pomysłodawcą i założycielem tego projektu jest Simon Caron, entuzjasta twórczości takich muzyków, jak chociażby: Dawid Gilmour, Steve Rothery, Andy Latimer, BB. King czy zespołów pokroju IQ. Zadebiutowali w 2004 roku płytą „Mirror of Insanity” (zawierającą tylko cztery utwory, w większości trwające powyżej 10 minut!), a w 2021 roku wydali swój ostatni jak dotąd (dziesiąty w karierze zespołu), album „The sound of the seventh bell”. Stało się to już niemal regułą, że kanadyjczycy na swoich krążkach umieszczają maksymalnie siedem utworów, a przynajmniej kilka z nich, to „długasy”, tak bardzo uwielbiane przez fanów rocka progresywnego.

poster red sand

Bilety dostępne w kasie Teatru, Klubu Akcent oraz online
59 zł (pierwszy dzień)
69 zł (drugi dzień)
99 zł (karnet dwudniowy)

Bilety24.pl


DZIEŃ 2

Szczegóły

Data:
22 września 2023 (piątek)
Czas:
18:30
Koszt:
59 zł, 69 zł, 99 zł
Wydarzenie Kategoria:

Miejsce

Teatr
Teatralna, 1
Grudziądz, 86-300 Polska
Telefon:
56 46 234 76
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl

Organizator

CK Teatr w Grudziądzu
Telefon:
56 46 234 76
Email:
oliwia@teatr.grudziadz.pl
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl