Ładowanie Wydarzenia

« Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„Piosenki polskie. Ocalić od zapomnienia” 
Janusz Yanina Iwański – koncert

10 listopada 2017 (piątek) godz. 19:30

| 30 zł (przedsprzedaż), 35 zł (w dniu koncertu)
Yanina (Medium)

 Janusz Yanina Iwański to artysta, którego nie trzeba rekomendować. Gitarzysta, kompozytor, producent i autor tekstów. W ostatnich latach znany szerokiej publiczności przede wszystkim ze współpracy z zespołem MAANAM, a także ze wcześniejszych dokonań duetu SOYKA YANINA, z którym to ma na koncie ponad 1500 koncertów zagranych w kraju, a także w całej Europie, Stanach Zjednoczonych i Meksyku. Jest autorem i wykonawcą przeboju WIELKIE PODZIELENIE, który pomimo upływu czasu nadal jest grany przez wiele rozgłośni radiowych, takich jak choćby POLSKIE RADIO, czy RADIO ZŁOTE PRZEBOJE.

Jako gitarzysta bardzo swobodnie porusza się w różnych stylach muzycznych. Jego dyskografia obejmuje ponad 30 płyt nagranych z różnymi artystami, a wytrawni fani jazzu z pewnością kojarzyć go będą ze współpracy z takimi gwiazdami światowego formatu jak TOMASZ STAŃKO, ADAM RODGERS czy BOB STEWART, a także jako współzałożyciela i lidera legendarnej jazz-rockowej formacji TIE BREAK.

Grudziądzki koncert składa się z utworów wykonywanych niegdyś przez takich wybitnych twórców polskiej muzyki rozrywkowej, jak Krzysztof Klenczon, Czesław Niemen, Tadeusz Nalepa, Marek Grechuta czy Marek Jackowski. Usłyszymy tutaj niezapomniane przeboje, a wśród nich:  BIAŁY KRZYŻ, MODLITWĘ, DZIWNY JEST TEN ŚWIAT, OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA, OPRÓCZ BŁĘKITNEGO NIEBA czy TOLERANCJĘ. Nie zabraknie oczywiście „Wielkiego podzielenia” oraz kilku innych autorskich piosenek z ostatniej płyty ‚Kręci się”.

Yanina 4 Gramy foto 3 (Medium)

Podczas koncertu muzykowi będą towarzyszyć:
Dariusz Bafeltowski – gitary, głos. (muzyk znany ze współpracy m.in. z Martyną Jakubowicz, Januszem Radkiem czy Justyną Steczkowską)

Przemysław Pacan – cajon, instr. perkusyjne, głos ( współpraca m.in. z Urszulą Dudziak, Miką Urbaniak, Smolikiem czy Kasią Kowalską)

 Agnieszka Djatri Kural – bass ( współpraca m.in. z Markiem Jackowskim & The Goodboys,  Warszal,  Kingdom Waves)

Szczegóły

Data:
10 listopada 2017 (piątek)
Czas:
19:30
Koszt:
30 zł (przedsprzedaż), 35 zł (w dniu koncertu)
Wydarzenie Kategoria:

Miejsce

Klub Akcent
ul. Wybickiego 38
Telefon:
56 46 210 24

Organizator

CK Teatr w Grudziądzu
Telefon:
56 69 68 901
Email:
ewelina@teatr.grudziadz.pl
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl