Ładowanie Wydarzenia

« Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Jarmark Spichrzowy

16 czerwca 2019 (niedziela) godz. 20:00 - 21:00

| wstęp wolny
Web

zdje╠Ęcie2 (2)Nawiązując do handlowych tradycji i przeszłości kupieckiej, Miasto Grudziądz organizuje nową imprezę kulturalno-handlową o nazwie Jarmark Spichrzowy. Wydarzenie odbywać się będzie od 8 do 16 czerwca 2019 roku w najbardziej urokliwych zakątkach Grudziądza – przy ulicy Spichrzowej, w Rynku oraz na Błoniach Nadwiślańskich. Od tego roku urodziny miasta będziemy świętować z przytupem przez ponad tydzień!

Jarmark Spichrzowy to impreza o charakterze regionalnym. Swój udział w części handlowo-wystawienniczej zgłosili artyści, rękodzielnicy, producenci żywności ekologicznej i tradycyjnej Kujaw i Pomorza. Wyjątkowość Jarmarku Spichrzowego pragniemy osiągnąć poprzez niepowtarzalny klimat, kameralność i atmosferę miasta. Przez dziewięć dni jarmarkowe uliczki zapełnią się mimami, baśniowymi postaciami, grajkami i szczudlarzami. Zaplanowaliśmy moc atrakcji dla dzieci w postaci spektakli, animacji i warsztatów. Jarmarkowa estrada tętnić będzie dobrą muzyką i pozytywną energią, którą zapewnią gwiazdy polskiej sceny muzycznej, w tym Dawid Kwiatkowski, Roksana Węgiel, Elektryczne Gitary i Piersi.

19:00           Kontrabus  Zuza Wiśniewska

Z powodu poważnej kontuzji perkusisty zespołu Kontrabus – nie odbędzie się koncert zespołu zaplanowany na niedzielę (16 VI) na Dziedzińcu Ratusza.

W programie niedzielnego koncertu obok Trio Boffelli Quartet, wystąpi uzdolniona, grająca na ukulele bydgoszczanka Zuza Wiśniewska. Godzina rozpoczęcia koncertu nie ulega zmianie – serdecznie zapraszamy.
20:00           Trio Boffelli Quartet – “Italiano Vero”- największe włoskie przeboje

 

Trio Boffelli Quartet to zespół złożony z czterech barwnych, różnych od siebie, ale jednocześnie bliskich sobie muzyków, którzy zakochani we włoskiej muzyce postanowili się nią dzielić. Zespół początkowo w trójkę (dwóch Włochów – Alberto Boffelli i Diego Boffelli oraz Polka – Maja Słoniowska Boffelli) od ostatniej trasy koncertowej jest wspierany przez perkusistę – Libero Mapelli .

Boffelli1Podczas koncertu zespół prezentuje włoskie utwory we własnych, oryginalnych aranżacjach. Repertuar obejmuje znane i lubiane piosenki (Volare, Felicità, Un Italiano vero), a także te mniej znane utwory z festiwalu San Remo z lat 50`, 60` i 70`. Od melodii romantycznych, czasem melancholijnych, po energiczne i żywiołowe rytmy, które zapewniają wieczór pełen dobrej zabawy i chwil wzruszenia.

Dodatkową atrakcją koncertu są opowieści o naturze prawdziwych Włochów i anegdoty z życia we włosko-polskiej rodzinie. Publiczność dowie się również za co Włosi najbardziej kochają Polskę i jak odnajdują się w jej realiach.

Boffelli2Zespół koncertował już w przeróżnych miejscach Europy. Od lat zapraszany jest wielokrotnie na festiwal Mercato Italiano we Francji (Avignon, Montpellier, Salon de Provence, Uzes, Cassis), występował również w klubach i estradach we Włoszech. Ostatnie trzy trasy koncertowe w Polsce spotkały się z niezwykle żywą i ciepłą reakcją publiczności. Muzycy zachęceni przyjazną atmosferą podczas koncertów chcą odwiedzać Polskę ze swoją muzyką jak najczęściej.

Szczegóły

Data:
16 czerwca 2019 (niedziela)
Czas:
20:00 - 21:00
Koszt:
wstęp wolny
Wydarzenie Kategoria:

Miejsce

Dziedziniec Ratusza

Organizator

CK Teatr w Grudziądzu
Telefon:
56 46 234 76
Email:
ewelina@teatr.grudziadz.pl
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl

KOMUNIKAT

W związku z przedłużonym zakazem działalności instytucji kulturalnych Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu odwołuje imprezy zaplanowane na najbliższe tygodnie. Nasza instytucja zamknięta będzie do odwołania.

 Czytaj więcej