Ładowanie Wydarzenia

« Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Jarmark św. Mikołaja

6 grudnia 2022 (wtorek) godz. 10:00 - 20:00

| wstęp wolny
jarmark_sw_mikolaja_fb_2022

 

Harmonogram występów artystycznych

Harmonogram warsztatów artystycznych

jarmark_sw_mikolaja_2022_plakat


Piękne dekoracje, świąteczne iluminacje, smakowite zapachy i jedyna w swoim rodzaju atmosfera w bogatej, muzycznej oprawie – to cechy charakterystyczne Jarmarku św. Mikołaja, na który zapraszamy do Grudziądza.

Coraz liczniej organizowane w polskich miastach jarmarki bożonarodzeniowe nawiązują do niezwykle popularnej tradycji krajów Europy Zachodniej. W Grudziądzu mamy swoją lokalną tradycję bowiem Jarmark św. Mikołaja odbędzie się w naszym mieście już po raz piętnasty.
Grudziądzki Rynek i towarzyszące mu uliczki staną się na kilka dni magicznym miejscem, tętniącym świąteczną atmosferą. Starówka zostanie wypełniona kramami z rękodziełem, ozdobami świątecznymi oraz regionalnymi przysmakami. Nie zabraknie również aromatu grzanego wina i świątecznego ciasta. Dla mieszkańców i turystów będzie to doskonała okazja do zakupów, skosztowania wytrawnych i słodkich przekąsek, jak również do spacerów w otoczeniu bożonarodzeniowych iluminacji. Co ważne na stoiskach handlowych swoje wyroby prezentować będą lokalni przedsiębiorcy, grupy działania, organizacje pozarządowe oraz osoby indywidualne.

Tradycyjnie, przy okazji jarmarku pojawią się wydarzenia towarzyszące: koncerty lokalnych artystów, zespołów muzycznych i chórów. W tym roku nie zabraknie też występów znanych i powszechnie lubianych artystów, a wśród nich:
* Varius Manx & Kasia Stankiewicz (sobota),
* Magda Steczkowska (kolędy i pastorałki – sobota),
* Michał Szczygieł i Wiktor Dyduła (piątek).

W śród dodatkowych atrakcji m.in.:
* Gadający Renifer Leonard,
* Chatka Św. Mikołaja,
* Karuzela Wiedeńska,
* oraz warsztaty świąteczne.

Szczegóły

Data:
6 grudnia 2022 (wtorek)
Czas:
10:00 - 20:00
Koszt:
wstęp wolny
Wydarzenie Kategoria:

Miejsce

Rynek Główny

Organizator

CK Teatr w Grudziądzu
Telefon:
56 46 234 76
Email:
oliwia@teatr.grudziadz.pl
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl