Ładowanie Wydarzenia

« Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Jarmark św. Mikołaja | Michał Szczygieł, Wiktor Dyduła

9 grudnia 2022 (piątek) godz. 10:00 - 20:00

| wstęp wolny
jarmark_sw_mikolaja_fb_2022

Piękne dekoracje, świąteczne iluminacje, smakowite zapachy i jedyna w swoim rodzaju atmosfera w bogatej, muzycznej oprawie – to cechy charakterystyczne Jarmarku św. Mikołaja, na który zapraszamy do Grudziądza.

Coraz liczniej organizowane w polskich miastach jarmarki bożonarodzeniowe nawiązują do niezwykle popularnej tradycji krajów Europy Zachodniej. W Grudziądzu mamy swoją lokalną tradycję bowiem Jarmark św. Mikołaja odbędzie się w naszym mieście już po raz piętnasty.
Grudziądzki Rynek i towarzyszące mu uliczki staną się na kilka dni magicznym miejscem, tętniącym świąteczną atmosferą. Starówka zostanie wypełniona kramami z rękodziełem, ozdobami świątecznymi oraz regionalnymi przysmakami. Nie zabraknie również aromatu grzanego wina i świątecznego ciasta. Dla mieszkańców i turystów będzie to doskonała okazja do zakupów, skosztowania wytrawnych i słodkich przekąsek, jak również do spacerów w otoczeniu bożonarodzeniowych iluminacji. Co ważne na stoiskach handlowych swoje wyroby prezentować będą lokalni przedsiębiorcy, grupy działania, organizacje pozarządowe oraz osoby indywidualne.

Tradycyjnie, przy okazji jarmarku pojawią się wydarzenia towarzyszące: koncerty lokalnych artystów, zespołów muzycznych i chórów. W tym roku nie zabraknie też występów znanych i powszechnie lubianych artystów, a wśród nich:
* Varius Manx & Kasia Stankiewicz (sobota),
* Magda Steczkowska (kolędy i pastorałki – sobota),
* Michał Szczygieł i Wiktor Dyduła (piątek).

W śród dodatkowych atrakcji m.in.:
* Gadający Renifer Leonard,
* Chatka Św. Mikołaja,
* Karuzela Wiedeńska,
* oraz warsztaty świąteczne.

Harmonogram warsztatów artystycznych

jarmark_sw_mikolaja_2022_plakatMICHAŁ SZCZYGIEŁ

To czołowy wokalista młodego pokolenia na polskiej scenie pop. Zadebiutował w 2018 roku świetnie przyjętym singlem „Nic tu po mnie”, jednak największy rozgłos przyniósł mu wydany w 2020 r. utwór „Spontan”, który jak dotąd zyskał status podwójnej platynowej płyty. W czerwcu 2021 r. ukazał się debiutancki album Michała zatytułowany „Tak jak chcę”. Latem 2022 r. Michał powrócił na szczyty radiowych list przebojów w całej Polsce z hitowym singlem „Adrenalina”, po raz kolejny udowadniając, że dynamiczne, popowe produkcje to jego żywioł.

_X5A5998 Dagmara Szewczuk @dagsoon

 

 WIKTOR DYDUŁA

Po zajęciu wysokiego czwartego miejsca w 12. edycji The Voice of Poland, Wiktor Dyduła bardzo szybko zaskarbił sobie sympatię tysięcy fanów w całym kraju. Jego debiutancki singiel „Dobrze Wiesz, Że Tęsknię” przez wiele tygodni można było usłyszeć w największych stacjach radiowych, a Wiktor nie tracił czasu i zaczął intensywną pracę nad kolejnymi hitami!

Ten charyzmatyczny 24-latek zdecydowanie zna receptę na sukces. Jego wokalny talent, ciekawy głos i barwna osobowość to wszystko czego potrzeba, by w szybkim tempie z chłopaka z Kaszub stać się ulubieńcem słuchaczy. Znakiem rozpoznawczym wokalisty jest nie tylko jego charakterystyczny wąs, ale i niezwykłe poczucie humoru, dzięki któremu koło Wiktora trudno przejść obojętnie.

Autorska muzyka tego młodego wokalisty to alternatywny pop okraszony przemyślanymi chwytliwymi tekstami. Wiktor umiejętnie łączy ze sobą rozmaite dźwięki i gatunki, z których tworzy swój własny muzyczny świat. Twórczość artysty zdążyły już docenić największe stacje radiowe w Polsce – RMF FM i Radio Zet, a to dopiero pierwsze kroki Wiktora w drodze po wielki muzyczny sukces!

ONE SHEET - Wiktor Dyduła

 

 

 

Szczegóły

Data:
9 grudnia 2022 (piątek)
Czas:
10:00 - 20:00
Koszt:
wstęp wolny
Wydarzenie Kategoria:

Miejsce

Rynek Główny

Organizator

CK Teatr w Grudziądzu
Telefon:
56 46 234 76
Email:
oliwia@teatr.grudziadz.pl
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl