Ładowanie Wydarzenia

« Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Jarmark św. Mikołaja | Varius Manx & Kasia Stankiewicz, Magda Steczkowska

10 grudnia 2022 (sobota) godz. 10:00 - 20:00

| wstęp wolny
jarmark_sw_mikolaja_fb_2022

Piękne dekoracje, świąteczne iluminacje, smakowite zapachy i jedyna w swoim rodzaju atmosfera w bogatej, muzycznej oprawie – to cechy charakterystyczne Jarmarku św. Mikołaja, na który zapraszamy do Grudziądza.

Coraz liczniej organizowane w polskich miastach jarmarki bożonarodzeniowe nawiązują do niezwykle popularnej tradycji krajów Europy Zachodniej. W Grudziądzu mamy swoją lokalną tradycję bowiem Jarmark św. Mikołaja odbędzie się w naszym mieście już po raz piętnasty.
Grudziądzki Rynek i towarzyszące mu uliczki staną się na kilka dni magicznym miejscem, tętniącym świąteczną atmosferą. Starówka zostanie wypełniona kramami z rękodziełem, ozdobami świątecznymi oraz regionalnymi przysmakami. Nie zabraknie również aromatu grzanego wina i świątecznego ciasta. Dla mieszkańców i turystów będzie to doskonała okazja do zakupów, skosztowania wytrawnych i słodkich przekąsek, jak również do spacerów w otoczeniu bożonarodzeniowych iluminacji. Co ważne na stoiskach handlowych swoje wyroby prezentować będą lokalni przedsiębiorcy, grupy działania, organizacje pozarządowe oraz osoby indywidualne.

Tradycyjnie, przy okazji jarmarku pojawią się wydarzenia towarzyszące: koncerty lokalnych artystów, zespołów muzycznych i chórów. W tym roku nie zabraknie też występów znanych i powszechnie lubianych artystów, a wśród nich:
* Varius Manx & Kasia Stankiewicz (sobota),
* Magda Steczkowska (kolędy i pastorałki – sobota),
* Michał Szczygieł i Wiktor Dyduła (piątek).

W śród dodatkowych atrakcji m.in.:
* Gadający Renifer Leonard,
* Chatka Św. Mikołaja,
* Karuzela Wiedeńska,
* oraz warsztaty świąteczne.

Harmonogram warsztatów artystycznych

jarmark_sw_mikolaja_2022_plakatMAGDA STECZKOWSKA

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia a okres świąteczny to wyjątkowy czas wspólnego śpiewania i słuchania pięknych polskich kolęd i pastorałek. Z tej okazji mamy przyjemność zaprosić Państwa na wyjątkowy, świąteczny program artystyczny przygotowany przez Magdę Steczkowską . Repertuar tego recitalu tworzą najpiękniejsze kolędy , pastorałki oraz piosenki świąteczne wykonywane przy akompaniamencie fortepianu i fletu. Magda podczas recitalu tworzy niezapomnianą , świąteczną atmosferę oraz zaprosi wszystkich słuchaczy do wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek. Koncerty Magdy na długo zapadają w pamięć, a to za sprawą wyjątkowego głosu Artystki i wyjątkowego klimatu jaki tworzy podczas swoich koncertów. Usłyszycie Państwo między innymi W żłobie leży , Oj maluśki, maluśki, Mizerna cicha ,Lulajże Jezuniu oraz wiele innych znanych i lubianych kolęd.

jarmark_sW_mikolaja_artysci_fb-01VARIUS MANX & KASIA STANKIEWICZ

Varius Manx & Kasia Stankiewicz na świąteczny czas Bożego Narodzenia przygotowali niepowtarzalny koncert kolęd i pastorałek okraszony największymi przebojami zespołu Varius Manx. Ten niezwykłyy koncert pozwoli zmęczonym zmysłom poczuć klimat i magię Świąt.
Na niecodzienny charakter występu składa się zjawiskowy głos Kasi w towarzystwie znakomitych muzyków Varius Manx, którzy na warsztat wzięli najpiękniejsze kolędy i pastorałki tworząc absolutnie unikatowy projekt, będący nie tylko niespodzianką dla fanów zespołu, lecz także prawdziwą ucztą muzyczną dla każdego słuchacza. Najpopularniejsze kolędy, min. „Gdy śliczna Panna”, Przybieżeli do Betlejem”, „Anioł Pasterzom mówił”, „Jezus Malusieńki” spotkają się z ponadczasowymi przebojami z repertuaru zespołu min. „Piosenka księżycowa”, „Elf”, „Orła cień”.

jarmark_sW_mikolaja_artysci_fb-03

 

 

 

 

Szczegóły

Data:
10 grudnia 2022 (sobota)
Czas:
10:00 - 20:00
Koszt:
wstęp wolny
Wydarzenie Kategoria:

Miejsce

Rynek Główny

Organizator

CK Teatr w Grudziądzu
Telefon:
56 46 234 76
Email:
oliwia@teatr.grudziadz.pl
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl