Ładowanie Wydarzenia

« Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„Jaś i Małgosia” – bajka dla dzieci reż. Zbigniew Kulwicki (spektakl w żywym planie)

26 czerwca 2021 (sobota) godz. 11:00

| 15 zł
JAS I MAL-rysiu-kolor-1

Pomagając czujemy, że w naszym życiu dzieje się coś ważnego.


Dajemy wsparcie i realną pomoc, bo nasi bliscy, przyjaciele czy współpracownicy są dla nas ważni. Tym razem przez sztukę chcemy pomóc naszemu wieloletniemu pracownikowi i koledze Ryszardowi Belce, który ma problemy zdrowotne i potrzebuje pilnej rehabilitacji.

26 czerwca    Teatr

„Jaś i Małgosia” – bajka dla dzieci
reż. Zbigniew Kulwicki  (spektakl w żywym planie)

godz. 11.00     bilety/cegiełki 12, 15 zł

 

27 czerwca     Teatr

„Koncert pięknych wzruszeń” – największe przeboje muzyki rozrywkowej
w interpretacji Zbigniewa Kulwickiego
godz. 18.00       bilety/cegiełki 25zł

Ryszard Belka pracował w grudziądzkim Teatrze przez wiele lat tworząc wspólnie z nami ofertę kulturalną instytucji przy ulicy Teatralnej. Jego pracę na co dzień podziwiać można podczas przedstawień wyreżyserowanych przez Zbigniewa Kulwickiego, z którym współpracuje od pierwszej premiery. „Królewski pałac”, „Chata Baby Jagi”, „Karczma diabła” czy „Zatruta studnia”  wszystkie te scenograficzne dzieła, pobudzające dziecięcą wyobraźnię, powstały najpierw w głowie naszego kolegi. Kolegi, który zawsze bez zbędnych słów przekuwał swoje pomysły w prawdziwe teatralne cuda.

Dziś, gdy Ryszard Belka ma problemy zdrowotne, nie ma innej drogi – chcemy pomagać!!! W sobotę 26 czerwca zapraszamy na jedną ze scenicznych opowieści, gdzie gra scenografia przez niego stworzona – będzie to spektakl „Jaś i Małgosia”. Obok bajki, mamy też muzyczną propozycję, podczas której zabrzmią najpiękniejsze przeboje muzyki rozrywkowej w interpretacji Zbigniewa Kulwickiego. W programie zaplanowano m.in. piosenki z repertuaru Elvisa Presley’a, Franka Sinatry czy Leonarda Cohena. Na tę propozycję zapraszamy w niedzielę 27 czerwca – również do grudziądzkiego Teatru.
Zabrzmią m.in. „Dance me to the end of  love”, „Hallelujah, „Always on my mind”, „Can’t help falling in love”, „Perfect day” „My way”. Zaplanowano także kompozycje musicalowe m.in. „Master of the house”, „Stars”, „The impossible dream”, „On the street where you live”.

 

Mamy nadzieję, że zechcą Państwo przyjąć to nasze niecodzienne zaproszenie. Chcemy zrobić to co potrafimy najlepiej, czyli grając przedstawienie i realizując koncert – pomagać, bo Ryszard Belka jest dla nas bardzo ważny. Cenimy jego pracę i w trudnej chwili chcemy, aby poczuł, że nie tylko koledzy, ale też grudziądzka publiczność jest razem z nim.

 

Jaś i Małgosia 1 Jaś i Małgosia

 

Opis spektaklu:

 

„Jaś i Małgosia” reż. Zbigniew Kulwicki
Jaś i Małgosia w tajemnicy przed ojcem wybierają się do lasu po urodzinowy prezent dla niego. Zaskoczone przez burzę rodzeństwo gubi w lesie powrotną drogę do domu.

Co było dalej? Wiadomo! Zła czarownica itd. A może było inaczej? Historia Jasia i Małgosi jest powszechnie znana, co nie oznacza, że grudziądzka adaptacja bajki nie będzie zaskakiwać.

 

 

Premiera:
30 III 2008
Obsada:
Aleksandra Perz, Oliwia Kołecka,  Beniamin Koralewski, Adam Szczerbaty, Zbigniew Kulwicki, Bartosz Bagniewski.
Scenografia, kostiumy:
Roman Baranowski i Ryszard Belka
Muzyka:
Piotr Jan Ulatowski
Czas trwania spektaklu:
65 minut (bez przerw)

Szczegóły

Data:
26 czerwca 2021 (sobota)
Czas:
11:00
Koszt:
15 zł
Wydarzenie Kategoria:

Miejsce

Teatr
Teatralna, 1
Grudziądz, 86-300 Polska
Telefon:
56 46 234 76
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl

Organizator

CK Teatr w Grudziądzu
Telefon:
56 46 234 76
Email:
oliwia@teatr.grudziadz.pl
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl