Ładowanie Wydarzenia

« Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Koncert Niedzielny „Solo i w duecie”

4 marca 2018 (niedziela) godz. 12:00

| 15 zł
Teresa-Kaban-1-Medium-2-1024x683

„Echa Europy oraz Japonii, Korei, Filipin”

W programie utwory, które artyści przywieźli  ze swoich podróży po Japonii, Korei i Filipinach  m.in. A. Tanaki, E. Bozzy, anonimy z Korei Płn oraz I. Albeniz, E. Granados, ”Suita węgierska”, G. Faure,  C. Debussy, F. Kreisler oraz ( walce wiedeńskie).

Program zawiera utwory na fortepian solo oraz na flet z fortepianem.

Teresa Kaban 1 (Medium) (2)

Teresa KABAN – fortepian.

Jest koncertującą pianistką, absolwentką Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fortepianu  Prof. L.Stefańskiego. Studia pianistyczne doskonaliła pod kierunkiem Prof. R.Baksta (Konserwatorium w Manchester),  W.Mierżanowa i T. Nikołajewej  (Konserwatorium w Moskwie) a także Prof. F.Raucha (Akademia Muzyczna w Pradze). Jako solistka koncertowała na wielu liczących się estradach w Polsce a także w 40 krajach Europy, Ameryki (Północnej i Południowej) oraz na Bliskim i Dalekim Wschodzie. Szczególnie często koncertuje w Wielkiej Brytanii gdzie wielokrotnie występowała m.in. w tak znakomitych londyńskich salach jak: St.Martin-in-the-Fields, Wigmore Hall, Purcel Room, Barbican Centre, Purcell Room, St.John Smith Square, a także w Bing Theatre (Los Angeles), Carnegie Hall i Lincoln Centre  (New York), Salle de Gaveaux (Paris)…
Brała też udział w wielu krajowych i międzynarodowych Festiwalach Muzycznych, (Festiwal Muzyczny w Łańcucie, Festiwal Mozartowski w Warszawie, Koday Festival w Kecskemet, Międzynar. Festiwal w Rovinij  i w Osorze (Chorwacja) Chopin Festival w Miami (USA), Międzynarod. Festiwal Muzyki w Korei, Festiwal Wirtuozów  we Lwowie,  Międzynarodowy Festiwal w Douai, …). uzyskując wysokie oceny recenzentów i muzyków.

Teresa Kaban (Medium) (2)

Jako solistka występowała z orkiestrami symfonicznymi w Polsce a także  min. w Czechach, Chorwacji, Niemczech,  Słowacji , Hiszpanii, Francji,  Włoszech, na Ukrainie… Nagrała kilkadziesiąt godzin muzyki dla Polskiego Radia w Warszawie a także dla radia włoskiego, niemieckiego, angielskiego, amerykańskiego, koreańskiego, chorwackiego, słowackiego, austriackiego, czeskiego, BBC w Londynie i innych.Jej recitale wielokrotnie transmitowane były „na żywo” przez Polskie radio i Telewizję.  Jako pianistka nagrała także wiele programów muzycznych dla Telewizji Polskiej. Posiada liczne nagrania płytowe m.in.: „F.CHOPIN”* „I.ALBENIZ – Suita hiszpańska op. 47” * „Relaxing Latin Classics” * „POLISH FAVOURITES”   * „W.A. MOZART  –  6  Sonat  KV 10 – 15”  *  „Solo and in duo”   * „Cantabile and Presto” *  „Taste of Poland”  * „F.Mendelssohn –  Koncert d-moll  (podwójny)   * „Souvenir from France”
Prowadziła też mistrzowskie kursy interpretacji muzycznej m.in.: w Miami i Los Angeles (USA), a także w Conservatory of Music w Londynie, w Reykiavik’u, w Catanii (Sycylia), w Presovie  (Słowacja), Osnabruck’u (Niemcy), w Bergen (Norwegia)  i in. Wielokrotnie brała też udział w pracach jury międzynarodowych konkursów pianistycznych m.in. w Neapolu i Agropoli  w Włoszech. W latach 1991-1995 była dyrektorem artystycznym Międzynarodowych Festiwali Muzyki w Sandomierzu a od 1994r.  jest współautorem oraz dyrektorem artystycznym i organizacyjnym (wspólnie z Henrykiem Błażejem) corocznych Międzynarodowych Festiwali Muzyki Odnalezionej  w Tarnowie. W 2016 r. otrzymała nagrodę Honorową Miasta Tarnowa za całokształt pracy artystycznej oraz została odznaczona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Henryk BŁAŻEJ – flet
Jest koncertującym flecistą, absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fletu Prof. W .Chudziaka. Grę na flecie doskonalił pod kier.  J.P. Rampal’a   i J. Galway’a. Koncertuje jako solista i kameralista na wszystkich niemal estradach Polski a także w 40 krajach Europy, Ameryki (Północnej i Południowej) oraz na Bliskim i Dalekim Wschodzie, występując m.in. w tak znanych salach koncertowych jak :  Wigmore Hall, St.Martin-in-the-Fields, Barbican Centre, Purcell Room, St. John Smith Square, Bing Theatre (Los Angeles), Carnegie Hall i Lincoln Centre  (New York), Salle de Gaveaux (Paris)… Jako solistka występował z orkiestrami symfonicznymi w Polsce a także  min. w Czechach, Chorwacji, Niemczech,  Słowacji, Hiszpanii, Francji,  Włoszech, na Ukrainie…
Brał udział w licznych krajowych i międzynarodowych festiwalach muzycznych  (Międzynarodowy Festiwal Muzyki w Łańcucie, Festiwal Mozartowski w Warszawie, Koday Festiwal w Kecskemet (Węgry), Chopin Festiwal w Miami na Florydzie, Międzynarod, Festiwal Muzyki w Korei, Festiwal Wirtuozów we Lwowie,  Międzynarodowy Festiwal w Douai…), uzyskując wysokie oceny recenzentów i muzyków.
Nagrał  kilkadziesiąt godzin muzyki dla Polskiego Radia w Warszawie a także dla radia włoskiego, niemieckiego, angielskiego, amerykańskiego, koreańskiego, chorwackiego, słowackiego, austriackiego, czeskiego, BBC w Londynie i innych. Jego recitale wielokrotnie transmitowane były „na żywo” przez Polskie radio i Telewizję.  Jako solista i kameralista nagrał także wiele programów muzycznych dla Telewizji Polskiej.
Posiada liczne nagrania płytowe, ostatnie :   W.A. Mozart – 6 Sonat KV 10 -15,  *„Polish favourites” (utwory kompozytorów polskich XIX i XX w),  *„F. Mendelssohn – Koncert podwójny d-moll” *„Solo and in duo” *„Cantabile and Presto” *„Taste of Poland” * „Souvenir from France”

Henryk Błażej 1 (Medium) (2)

Prowadził też mistrzowskie kursy interpretacji muzycznej m.in.: w Miami  i  Los Angeles (USA)  a  także w Conservatory of Music w Londynie, w Catanii (Sycylia),  w Presovie (Słowacja),  w Osnabuck’u (Niemcy),  w Bergen (Norwegia)  i innych. Wielokrotnie brał też udział w pracach jury międzynarodowych konkursów muzycznych m.in. w Neapolu, Povoletto, Agropoli…
W latach 1991-1995 był dyrektorem artystycznym Międzynarodowych Festiwali Muzyki w Sandomierzu a od 1994r jest współautorem  i dyrektorem artystycznym i organizacyjnym (wspólnie z Teresą Kaban) corocznych Międzynarodowych Festiwali Muzyki Odnalezionej w Tarnowie.

W 2016 r. otrzymał nagrodę Honorową Miasta Tarnowa za całokształt pracy artystycznej oraz został odznaczony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

„KOCIEWIE – BLISKA KRAINA” – wystawa malarstwa, rzeźby i ceramiki

* z kolekcji Muzeum w Wycinkach, Gmina Osiek

oraz z prywatnych zbiorów Pana Zenona Usarkiewicza.

KOCIEWIE 3 (Medium) (2) Muzeum Kociewskie w Wycinkach Gmina Osiek powstało z inicjatywy Zenona Usarkiewicza w 2010 roku na bazie Izby Regionalnej. W Muzeum znajdują się prywatne zbiory etnograficzne kustosza i ofiarowane przez mieszkańców i przyjaciół z całej Polski. Muzeum posiada także bogate zbiory współczesnych rzeźb, obrazów, haftów, plecionkarstwa, które jest pokłosiem kilku Plenerów Twórców Ludowych organizowanych w ostatnich latach.

KOCIEWIE 5 (Medium) (2)

Obecnie Muzeum prowadzone jest przez Stowarzyszenie Przyjaciół Muzeum Kociewskiego w Wycinkach „DĄB” z jego prezesem i kustoszem – Zenonem Usarkiewiczem na czele.

KOCIEWIE1 (Medium) (2)

Szczegóły

Data:
4 marca 2018 (niedziela)
Czas:
12:00
Koszt:
15 zł
Wydarzenie Kategoria:

Miejsce

Klub Akcent
ul. Wybickiego 38
Telefon:
56 46 210 24

Organizator

CK Teatr w Grudziądzu
Telefon:
56 69 68 901
Email:
ewelina@teatr.grudziadz.pl
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl