Ładowanie Wydarzenia

« Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Koncert Niedzielny Koniński Kameralny Zespół Akordeonowy

23 lutego godz. 12:00

| 15zł (przedsprzedaż), 19 zł (w dniu)
IMG_2830

Koniński Kameralny Zespół Akordeonowy to najstarszy i nieprzerwanie koncertujący od 1979 roku zespół w Polsce. Wielokrotnie nagradzany m.in. w 1983 roku podczas V Golubskich Konfrontacji Muzycznych „O złotego gołębia Anny Wazówny” w Golubiu-Dobrzyniu, w 1984 III nagroda zdobyta na Ogólnopolskim Konkursie Akordeonowych Zespołów i Orkiestr w Międzyrzeczu, czy wyróżnienie ministra kultury „za wieloletnie propagowanie kultury polskiej” na Międzynarodowych Spotkaniach Akordeonowych w Sanoku w 2006 r.

IMG_2941

Konińscy akordeoniści koncertowali razem z Orkiestrą Rozrywkową Polskiego Radia w Katowicach pod dyrekcją Jerzego Miliana, występowali w Briańsku (Rosja), w Herne i w Monachium (Niemcy), na Węgrzech i wielu miastach Polski. Byli wykonawcami repertuaru estradowego i klasycznego oraz współorganizatorami koncertów, w czasie których towarzyszyli m.in. solistom Opery Łódzkiej i Akademii Muzycznej w Łodzi. Zespół ma w dorobku cztery albumy muzyczne oraz kilka teledysków.

W roku 2019 Zespół obchodził jubileusz 40-lecia pracy artystycznej. Z tej okazji przygotował niepowtarzalny repertuar koncertowy, zawierający przeboje muzyki rozrywkowej, jazzowej i klasycznej w niekonwencjonalnych aranżacjach. Podczas występu Grudziądzka publiczność będzie miała okazję  przekonać się, że Koniński Kameralny Zespół Akordeonowy jest gwarancją doskonałej uczty muzycznej i wyśmienitej zabawy.

IMG_2854

Koniński Kameralny Zespół Akordeonowy koncertuje w składzie:

Akordeon I – Krystian Weber
Akordeon II – Maciej Kucharczyk Akordeon IV i kierownictwo artystyczne – Ryszard J. Piotrowski
Akordeon III – Łukasz Kucharczyk Akordeon basowy / syntezator – Szymon Piotrowski

MARIAN SOŁOBODOWSKI – wystawa pocztówek miłosnych

Wystawa pocztówek miłosnych ze zbiorów Mariana Sołobodowskiego przedstawia unikalne, historyczne pocztówki ukazujące miłość zakochanych.

Historia pocztówek sięga II połowy XIX wieku. W owych czasach bardzo szybko stały się popularnym nośnikiem kontaktów międzyludzkich. Ich tematyka była zróżnicowana, jednak szczególnym uznaniem cieszyły się pocztówki miłosne, które dzisiaj są świadectwem dawnej obyczajowości. Przedstawiały najczęściej pary zakochanych w pełnej subtelności pozie, której amor ukrywał się za parawanem cnoty i niewinności. Inne, łamiące tamtejsze konwenanse, ukazywały sentymentalną namiętność i melancholię.

Zbiór pocztówek Mariana Sołobodowskiego ukazuje klimat dawnych lat, kiedy to mężczyzna w osobliwy sposób okazywał swą sympatię wobec wybranki. Dzisiaj z łatwością można dostrzec różnice, jakie zaszły od tamtych czasów. Nie jednemu przyglądającemu się wystawie może zakręcić się łza w oku, wspominając dawne, żywe tradycje korespondowania za pomocą pocztówek, czy listów. Nie jest to jedyny cel tej wystawy. Oglądając pocztówki można zaczerpnąć niecodziennej lekcji obyczajów i tradycji z I połowy XX wieku.

Jest to unikalny zbiór zakochanych pocztówek. W skład kolekcji wystawcy wchodzi kilkadziesiąt kartek okolicznościowych – zarówno polskich jak i zagranicznych, pochodzących z pierwszej połowy XX wieku.

 Marian Sołobodowski od lat angażuje się w przedsięwzięcia kulturalne, społeczne i charytatywne. Został wyróżniony Odznaką Honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” – przyznawaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

GADA-WODA-I-SITOWIE Gada-woda-i-sitowie-2 z21927671IER,Pocztowka-z-kolekcji-Mariana-Solobodowskiego z23023312V,Jedna-z-pocztowek-ze-zbioru-Mariana-Slobodowskiego

Szczegóły

Data:
23 lutego
Czas:
12:00
Koszt:
15zł (przedsprzedaż), 19 zł (w dniu)
Wydarzenie Kategorie:
,

Miejsce

Teatr
Teatralna, 1
Grudziądz, 86-300 Polska
Telefon:
56 46 234 76
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl

Organizator

CK Teatr w Grudziądzu
Telefon:
56 46 234 76
Email:
ewelina@teatr.grudziadz.pl
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl

KOMUNIKAT

W związku z przedłużonym zakazem działalności instytucji kulturalnych Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu odwołuje imprezy zaplanowane na najbliższe tygodnie. Nasza instytucja zamknięta będzie do odwołania.

 Czytaj więcej