Ładowanie Wydarzenia

« Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Koncert Niedzielny: Trio KLASYCZNE „Tańce w muzyce” | Otwarcie wystawy malarstwa Heleny Kaczanowskiej

12 listopada 2023 (niedziela) godz. 12:00

| 25 zł (przedsprzedaż), 30 zł (w dniu koncertu)
1

Trio KLASYCZNE w składzie: Borys Biniecki – klarnet, Jadwiga Stanek – altówka i Maria Lewandowska – harfa, powstało z pasji uprawiania dziedziny muzyki jaką jest kameralistyka. Zespół ma w swoim dorobku kilkadziesiąt koncertów z różnorodnym repertuarem i wykonuje utwory nie tylko opracowane na ten skład instrumentalny ale także aranżuje znane kompozycje na własne potrzeby koncertowe. Trio KLASYCZNE rozpoczęło swoją działalność w roku 2017 popularyzując wykonawstwo na ten niecodzienny skład instrumentalny obecnie prowadząc aktywność koncertową w całej Polsce.

Obok działalności kameralnej z harfą, inicjatorka zespołu, altowiolistka Jadwiga Stanek wraz z klarnecistą Borysem Binieckim popularyzuje wykonawstwo na klarnet i altówkę. Za swoje ujmujące interpretacje w lipcu 2018 roku instrumentaliści uzyskali Nagrodę Primo Premio Assoluto w kategorii muzyki kameralnej podczas 2’ Międzynarodowego Konkursu Interpretacji Muzycznej w mieście Sarzana [Włochy]. Członkowie Tria to aktywnie koncertujący muzycy związani na co dzień z Instytucjami Kultury Pomorza i Kujaw a także cenieni pedagodzy, którzy każdego dnia przekazują swoją wiedzę i doświadczenie uczniom na każdym etapie rozwoju.


Koncertowi towarzyszyć będzie otwarcie wystawy malarstwa Heleny Kaczanowskiej „Wśród przyjaciół”

Artysta plastyk, pedagog, absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Szczecinie oraz studiów bibliotekarskich o profilu pedagogicznym. Praca w bibliotece była tylko epizodem w jej życiu. To plastyka stanowi jego sedno. Uczyła plastyki w szkołach podstawowych, prowadziła własną firmę usług plastycznych. Malowała, uczestniczyła w plenerach, wystawiała swoje prace.

Po przejściu na emeryturę w 2001 roku rozpoczęła współpracę z Pałacem tj. ośrodkiem kultury w Trzebiatowie. W pracowni plastycznej „BEZ RAM” prowadziła zajęcia z młodzieżą. Pałac nawiązał współpracę z Institut Kunst Padagogische z Erfurtu w Niemczech. Wyjeżdżała z młodzieżą w plenery malarskie do Niemiec: Mellingen, Weimar, Grelfswald. Młodzież z Erfurtu przyjeżdżała do Trzebiatowa. Wspólne warsztaty, wspólne wystawy…

W 2009 roku zamieszkała w Tucholi. Szybko nawiązała kontakty ze środowiskiem plastycznym w Tucholi. Kolejne 10 lat poświęciła tylko rozwijaniu własnej twórczości. W latach 2011-2021 eksponowała swoje prace na czterech wystawach indywidualnych, czterech wystawach zbiorowych poplenerowych w Tucholi, Olching i Schlehdorfie w Niemczech oraz dwóch Salonach Jesiennych w Tucholskim Ośrodku Kultury.

Jest ilustratorką tomiku poezji kołobrzeskiej poetki – Lilii Herman. Jej dewiza, zarówno w plastyce, jak i w życiu brzmi: „Minimum formy, maximum treści”. Widać to w pracach – wyrazista kompozycja, ograniczona ilość kolorów, zwarta myśl, emocje. Na pytanie: ulubiony malarz? – odpowiada Gustaw Klimt; ulubiona technika? – olej, akwarela, kolaż oraz akryl. Właśnie w tej technice jest obecna wystawa grafiki artystycznej.

„W życiu najbardziej wzruszają mnie dzieci i zwierzęta. To im poświęciłam swoje myśli i serce. Tematem obrazów są nasi przyjaciele „bracia mniejsi”, adresatem mogą być zarówno dzieci jak i dorośli”. /Helena Kaczanowska/

1697545675110

 


BILETY DO NABYCIA W KASIE TEATRU, KLUBU AKCENT ORAZ ONLINE:
Bilety24.pl

 

Szczegóły

Data:
12 listopada 2023 (niedziela)
Czas:
12:00
Koszt:
25 zł (przedsprzedaż), 30 zł (w dniu koncertu)
Wydarzenie Kategoria:

Miejsce

Teatr
Teatralna, 1
Grudziądz, 86-300 Polska
Telefon:
56 46 234 76
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl

Organizator

CK Teatr w Grudziądzu
Telefon:
56 46 234 76
Email:
oliwia@teatr.grudziadz.pl
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl