Ładowanie Wydarzenia

« Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Koncert Niedzielny „W tanecznych rytmach dookoła świata” | Otwarcie wystawy Nataszy Piskorskiej

25 lutego 2024 (niedziela) godz. 12:00

| 25 zł (przedsprzedaż), 30 zł (w dniu koncertu)
plakat ARTES ENSEMBLE W tanecznych rytmach dookoła świata - BEZ DATY i MIEJSCA

Widowiskowy koncert „W TANECZNYCH RYTMACH DOOKOŁA ŚWIATA” to muzyczna podróż dookoła świata w rytmach najpopularniejszych i najbardziej charakterystycznych dla różnych krajów świata – tańców.

Absolutnie zachwycający, tryskający pozytywną energią i wiosenną radością, kostiumowy koncert – widowisko muzyczne, z porywającymi do tańca, iście karnawałowymi przebojami, w wykonaniu zespołu śpiewaków operowych i wirtuozów instrumentalistów Artes Ensemble.

W PROGRAMIE widowiskowego koncertu zabrzmią m. in.:
* szlachecki „Polonez” z filmu „Pan Tadeusz”, „W stepie szerokim”;
* ukraińskie dumki i kozaki „Hej, sokoły!”;
* wytworne, salonowe walce wprost z cesarskiego Wiednia „Usta milczą, dusza śpiewa”, „Wielka sława to żart”, „W rytm walczyka serce śpiewa”;
* pikantne, jak papryka – węgierskie czardasze „Graj, Cyganie!”, „Księżniczka czardasza”;
* francuski galopujący „Can – can” i paryskie chansons Edith Piaf „La vie en rose”;
* wirująca w szalonym tempie włoska tarantella „Chianti Lied” i słoneczne pieśni neapolitańskie „O sole Mio”, „Bella ciao”;
* ogniste hiszpańskie flamenco we fragmentach z najsłynniejszej opery świata „Carmen”;
* namiętne argentyńskie tango „Tango Milonga”, „La Cumparsita”;
* gorące latynoskie rytmy: cha-cha „Serduszko puka w rytmie cha cha”, „Czy czuje Pani cha chę?”;
* szalony rock&roll „Rock around the clock”, „Let’s twist again”
* oraz największe przeboje operowe, operetkowe, porywające do tańca iście karnawałowe rytmy musicalu oraz muzyki filmowej.
Zespół Artes Ensemble zaprasza na jedyne takie widowisko muzyczne:
* na najwyższym, światowym artystycznym poziomie wykonawczym,
* urzekającym wysublimowanym smakiem,
* tryskającym pozytywną energią,
* szalenie widowiskowe,
* skrzące feerią i barwnością stylowych kostiumów, scen aktorskich, żywiołowym tańcem oraz przepięknym śpiewem,
* zachwycające wirtuozerią i różnorodnością scenicznych wrażeń oraz z lekkim żartem i humorem prowadzonej przez artystów konferansjerki
* gwarantujące publiczności niezapomniane doznania artystyczne, nutkę osobistych wzruszeń , wyśmienitą rozrywkę,
* szampańską zabawę w tanecznych rytmach
oraz wysokiej klasy muzyczną ucztę.

WYKONAWCY:
Zespół śpiewaków operowych i solistów instrumentalistów Artes Ensemble, pod dyrekcją artystyczną pianisty wirtuoza Andrzeja Janaszka – zwycięzcy i laureata prestiżowych konkursów pianistycznych, festiwali muzycznych, chopinowskich stypendiów artystycznych, stypendysty Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w składzie:
Solomiya Burczak – sopran,
Nazarii Kaczala – tenor,
Małgorzata Janaszek – wiolonczela, prowadzenie koncertu,
Andrzej Janaszek – fortepian, autor aranżacji utworów, dyr. artystyczny zespołu Artes Ensemble.

ARTES ENSEMBLE -)

NOTA O ZESPOLE Artes Ensemble
Pomysłodawcą i założycielem zespołu śpiewaków operowych i wirtuozów instrumentalistów Artes Ensemble oraz jego dyrektorem artystycznym jest Andrzej Janaszek – pianista, solista, kameralista, aranżer wszystkich wykonywanych przez zespół utworów, laureat prestiżowych konkursów pianistycznych, festiwali muzycznych, stypendiów artystycznych, m.in. laureat II nagrody głównej oraz szeregu nagród dodatkowych II Konkursu Pianistycznego im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy; uczestnik Festiwali Pianistyki Polskiej w Słupsku oraz Międzynarodowych Festiwali Chopinowskich w Dusznikach Zdroju, wielokrotny zwycięzca w Konkursach Piani­stycznych Towarzystwa im. Fr. Chopina w Warszawie, laureat Konkursów na stypendia artystyczne MKiDN.

Zespół tworzą znakomici artyści wirtuozi, absolwenci Wyższych Uczelni Muzycznych w Polsce i za granicami, z powodzeniem od 15 lat koncertujący na deskach teatrów operowych, filharmonii, jak i mniejszych sal koncertowych w całej Polsce i wielu państwach Europy i świata, spotykając się z gorącym przyjęciem i uznaniem publiczności, krytyki i środowiska muzycznego, stale poszerzając rosnące grono fanów i wielbicieli ich muzycznych talentów, kreatywności, wykonywanego repertuaru i wyjątkowej scenicznej ekspresji.

Soliści oper i filharmonii, zajmujący się również działalnością pedagogiczną, posiadający w swych dorobkach artystycznych wiele nagród i wyróżnień w konkursach i festiwalach wokalnych, instrumentalnych i kameralnych w kraju i zagranicą.

Artes Ensemble w mistrzowskim stylu wykonuje perły muzyki klasycznej, jak i największe przeboje muzyki popularnej, widowiskowe gale operetkowe i operowe, słynne pieśni neapolitańskie i hiszpańskie, standardy muzyki filmowej, musicalowej, widowiska muzyczne o różnej tematyce.

Zespół ma również w swym bogatym repertuarze muzykę flamenco, tango argentyńskie, węgierskie czardasze, walce wiedeńskie i angielskie, francuskie chansons, ukraińskie dumki i kozaki, muzykę polską najwybitniejszych rodzimych twórców m.in. Fr. Chopina, St. Moniuszki, I. J. Paderewskiego, H. Wieniawskiego; polskie przeboje muzyki przedwojennej oraz koncerty okolicznościowe, świąteczne, widowiskowe koncerty patriotyczne i wiele innych.

 


Koncertowi towarzyszyć będzie otwarcie wystawy Nataszy Piskorskiej 

Urodzona w Szczecinie, studia na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, dyplom w 2000 roku. Od 1995 roku mieszka i tworzy w Toruniu. Tworzy własne ilustracje rzeczywistości, w której życie codzienne, z poczuciem humoru, przeplata się ze światem wyobraźni i snów. Inspiracją artystki może stać się dosłownie wszystko, spacer, rozmowa, sceny z życia codziennego. Obrazy Piskorskiej są bardzo osobiste, a przy tym otwarte na interpretację. Wzruszające i wywołujące uśmiech odbiorcy. Używa śmiałych barw i pociągnięć pędzla. Nie unika mocnych kontrastów. Postacie w jej obrazach śmiało odrywają się od ziemi, koty nabierają cech ludzkich i grają na fortepianie, ptaki i ryby nawiązują kontakt z postaciami, pary tańczą na dachach – zwykle są to dachy Torunia. Jej prace są dobrze znane mieszkańcom Torunia. Kamienice, bramy, ratusz, toruńska starówka stale powraca na płótna artystki, często ukazane w zaskakującej perspektywie.

Wiele z nich znalazło miejsce w kolekcjach prywatnych, zostało podarowanych przez prezydenta miasta, czy też zakupionych przez turystów pragnących zabrać ze sobą unikalną pamiątkę. Kilkaset obrazów jej autorstwa znajduje się w prywatnych kolekcjach praktycznie na całym świecie , poczynając od Kanady i Stanów Zjednoczonych Ameryki, poprzez Portugalię, Anglię, Francję , Włochy, Chorwację, Holandię, Niemcy, Norwegię, Finlandię, Polskę, Chiny kończąc na Australii.

Natasza Piskorska tworzy także obrazy na ścianach toruńskich kamienic i podwórek. Maluje wnętrza znanych pubów i restauracji, jak „Zezowate Szczęcie”, ulubione miejsce lokalnej bohemy. Aby poznać twórczość artystki warto wybrać się też do restauracji „Katarynka” w Bydgoszczy, gdzie na sufitach zagościły małpy i papugi, a na ścianach obrazy. Jej malarstwo na stałe zagościło też w hotelu „Spichrz” w Toruniu oraz „Hulanka” w Pawłówku pod Bydgoszczą. Hotel „Petit Fleur” w Toruniu prowadzi stałą wystawę i sprzedaż obrazów.

Natasza Piskorska maluje, rzeźbi w drewnie i glinie, ilustruje książki, projektuje. Można ją spotkać na toruńskich ścieżkach, gdy jeździ na rowerze z bagażnikiem pełnym obrazów.

 


BILETY DO NABYCIA W KASACH CKT ORAZ ONLINE:
Bilety24.pl

 

Szczegóły

Data:
25 lutego 2024 (niedziela)
Czas:
12:00
Koszt:
25 zł (przedsprzedaż), 30 zł (w dniu koncertu)
Wydarzenie Kategorie:
,

Miejsce

Teatr
Teatralna, 1
Grudziądz, 86-300 Polska
Telefon:
56 46 234 76
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl

Organizator

CK Teatr w Grudziądzu
Telefon:
56 46 234 76
Email:
oliwia@teatr.grudziadz.pl
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl