Ładowanie Wydarzenia

« Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Koncert niedzielny: „Kobieta wg Młynarskiego”

28 października 2018 (niedziela) godz. 18:00

| Brak dostępnych wejściówek
Młynarski (Medium) (2)

Sposób w jaki Wojciech Młynarski portretował kobiety w swoich piosenkach stał się motywem przewodnim spektaklu muzycznego w Roku Praw Kobiet. „Kobieta według Młynarskiego” – to przedstawienie, które przypomina, promuje i popularyzuje dorobek artysty. Jego mistrzowskie żonglowanie tekstem w połączeniu z wirtuozerią warstwy muzycznej, po latach nic nie traci na aktualności, przeciwnie nadal zachwyca błyskotliwą i celną puentą.

młynarski2 (Medium) (2)

Reżyserem tego przedstawienia muzycznego jest Katarzyna Matuszak, która postawiła na studentów i absolwentów Wydziału Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Ich talent wokalny, muzyczny oraz świeże spojrzenie na teksty Młynarskiego sprawiły, że teksty sprzed lat dostały nowego indywidualnego brzmienia.

Młynarski1 (Medium) (2)

W programie wystąpią:

wokalistki – Justyna Dudkiewicz, Marta Jastrząbek, Małgorzata Musialik, Daria Pawlewicz, Martyna Wacławska, Katarzyna Witkowska.
mimowie – Mieczysław Giedrojć i Mateusz Kiełtyka.
Wokalistkom towarzy zespół pod kierownictwem Bartłomieja Weznera w składzie:

Jacek Cichocki (instrumenty klawiszowe, akordeon),
Natan Kosętka (skrzypce),
Maciej Młociński (kontrabas),
Mateusz Zawadzki (perkusja).
Bartłomiej Wezner (fortepian)

Reżyseria – Katarzyna Matuszak
Asystent reżysera – Małgorzata Żurańska-Wilkowska

Wernisaż malarstwa Pawła Tadeusza Galińskiego

Autor o sobie …

„Nazywam się Paweł Tadeusz Galiński. Urodziłem  się w roku 1975. Przyszedłem na świat w Gdańsku, mieszkam i tworzę w Tczewie. Z wykształcenia jestem artystą plastykiem – projektantem;
jednak od dwudziestu trzech lat, wedle zamiłowania i stopniowo  rozwijanych umiejętności – zajmuję się malarstwem.

Malarstwa uczyłem się samodzielnie. Pierwsze prace to rok 1995. Naukę rysunku, malarstwa oraz teorii sztuki pobierałem u mojego Promotora i Mistrza Janusza Janowskiego – gdańskiego artysty malarza, historyka sztuki, animatora kultury, członka Polskiego Towarzystwa Filozoficznego obecnie pełniącego funkcję Prezesa Zarządu Głównego ZPAP.  W latach 2003 – 2007 niejednokrotnie korzystałem z rad i korekt bardziej doświadczonych twórców, w tym przede wszystkim: Witolda Pazery i śp. Janusza Mokwy.  Od 2007 roku należę do Związku Polskich Artystów Plastyków ( ZPAP ), od roku 2016 – jestem  członkiem Związku Artystów Plastyków ( ZAP ), gdzie od 2018 roku pełnię funkcję w-ce Prezesa Oddziału Pomorze.

W latach 2010 – 2018 współpracowałem  z serwisem internetowym Digart.pl. W roku 2012 rozpocząłem współpracę jako redaktor z Galerią Artpub – internetową galerią promocji twórców współczesnej sztuki wizualnej i literatury w Polsce. Należę też do kilku grup twórczych oraz do Koła Literatów w Tczewie. Moje prace znajdują się m.in. w kolekcjach prywatnych oraz w zbiorach:

– Muzeum Bon Tajer (Włochy),
– Muzeum przy nowej Bazylice pod wezwaniem Matki Boskiej z Gwadalupe (Mexico City, Meksyk).

Uczestniczyłem w ponad 90 wystawach zbiorowych i poplenerowych w kraju  i za granicą, miałem też 18 wystaw indywidualnych.

galinski1 (Medium) (2) galinski2 (Medium) (2)  galinski3 (Medium) (2) galinski7 (Medium) (2)

Szczegóły

Data:
28 października 2018 (niedziela)
Czas:
18:00
Koszt:
Brak dostępnych wejściówek
Wydarzenie Kategoria:

Miejsce

Klub Akcent
ul. Wybickiego 38
Telefon:
56 46 210 24

Organizator

CK Teatr w Grudziądzu
Telefon:
56 46 234 76
Email:
ewelina@teatr.grudziadz.pl
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl

KOMUNIKAT

W związku z przedłużonym zakazem działalności instytucji kulturalnych Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu odwołuje imprezy zaplanowane na najbliższe tygodnie. Nasza instytucja zamknięta będzie do odwołania.

 Czytaj więcej