Ładowanie Wydarzenia

« Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Koncert Niedzielny „Koncert z łezką” oraz wystawa

13 marca 2016 (niedziela) godz. 12:00

| 14zł
niedzielny031

W marcu polecamy Koncert Niedzielny z nutą muzycznej nostalgii, który zatytułowany został „Koncert z łezką…”. W programie zaplanowane zostały przeboje z okresu dwudziestolecia międzywojennego, a zabrzmią kompozycje z repertuaru Hanki Ordonówny, Adolfa Dymszy, Mieczysława Fogga, Eugeniusza Bodo oraz Aleksandra Żabczyńskiego.

Wystąpią:

Katarzyna Sałacińska – sopran
Marek Murawa – tenor
Karolina Hordyjewicz – akompaniament

Program koncertu:

1. Jak za dawnych lat
2. Już nie zapomnisz mnie
3. Nie kochać w taką noc to grzech
4. Ach, jak przyjemnie
5. Ach śpij, kochanie
6. Już taki jestem zimny drań
7. Umówiłem się z nią na dziewiątą
8. Sex appeal

Przerwa

9. Miłość Ci wszystko wybaczy
10. Pierwszy znak
11. Kiedy znów zakwitną białe bzy
12. Całuję Twoją dłoń Madame
13. Całuj mnie
14. To ostatnia niedziela
15. Tango Milonga
16. Tango Andrusowskie
17. Cztery nogi
18. Tylko we Lwowie
19. W małym kinie

KATARZYNA SAŁACIŃSKA – SOPRAN

 

W 2008 ukończyła z wyróżnieniem studia na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Naukę śpiewu kontynuowała w macierzystej uczelni na studiach podyplomowych kończąc je z wynikiem bardzo dobrym w roku 2010. Brała udział w kursach mistrzowskich: L. Mroza, K. Rymarczyk, Ch. Elsnera, J. Grigoriewa. W ramach Programu Kształcenia Młodych Talentów – Akademii Operowej przy Operze Narodowej w Warszawie uczestniczyła w kursie mistrzowskim w klasie I. Kłosińskiej. W roku 2007 odbyła 3-miesięczny staż w klasie prof. A. Garanči w Akademii Muzycznej w Rydze. Debiutowała w spektaklu studenckim na scenie bydgoskiej Opery Nova rolą Drugiej Damy w Czarodziejskim flecie Mozarta. Była finalistką Jakub Pustina International Competition (2010) w Czechach. W latach 2009-2012 pracowała jako solistka w Teatrze Muzycznym w Lublinie. W roku 2010 podjęła współpracę z Operą na Zamku w Szczecinie. Brała udział w festiwalach i koncertach muzyki sakralnej.

MAREK MURAWA- TENOR
Ukończył PSM I i II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie, w klasie fortepianu (1999), Instytut Muzykologii KUL (praca magisterska obroniona w roku 2003), Akademię Muzyczną im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy, studia licencjackie na wydziale wokalno-aktorskim w klasie prof. L. Skrli (2010) i studia magisterskie w macierzystej uczelni w klasie prof. W. Maciejowskiego (2012). W latach 2003-2005 był wykładowcą Instytutu Muzykologii KUL. W roku akademickim 2011/2012 był stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Ukończył mistrzowskie kursy wokalne Anity Garanči, Włodzimierza Zalewskiego, Stafanii Toczyskiej. Debiutował na scenie Opery Nova rolą Zbigniewa w spektaklu studenckim „Straszny Dwór” S. Moniuszki. W ramach Bydgoskiego Festiwalu Operowego (Operowe Forum Młodych) wykonał także role: tytułową w operze G. Puccini’ego „Gianni Schicchi” (XVII BFO), Hrabiego w „Weselu Figara” W.A. Mozarta (XVIII BFO), Hrabiego Robinsona w „Potajemnym małżeństwie” D. Cimarosy (XIX BFO). W roku 2006 odbył z Teatrem Muzycznym w Lublinie tournee po Holandii (rola Oficera w „Cyruliku Sewilskim” G. Rossiniego. W roku 2010 brał udział w premierze„Giocondy” A. Ponchielliego (rola Barnabotta – Opera Nova w ramach XVII Festiwalu Operowego). Jako śpiewak związany był z Teatrem Muzycznym w Lublinie, Operą Nova w Bydgoszczy, Operą Podlaską w Białymstoku.

 

KAROLINA HORDYJEWICZ- PIANISTKA

W 2004 ukończyła studia na Wydziale Instrumentalno-Pedagogicznym w białostockiej filii Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie. W tym samym roku podjęła pracę pianisty-korepetytora w Teatrze Muzycznym w Lublinie, rozpoczynając równolegle pracę pedagogiczną w szkołach muzycznych. Brała udział w licznych kursach i konkursach zarówno kameralnych jak i pianistycznych. Działalność pedagogiczną łączy z występami jako akompaniator-kameralista, współpracuje z Filharmonią Lubelską oraz wieloma zespołami instrumentalnymi, a także wokalnymi.

EMIL MOISE SZALLA /Rumunia/
Urodził się w Turnu-Severin w Rumunii. W 1953 roku ukończył średnią szkołę plastyczną, a w ’59 Akademię Sztuk Pięknych im. Nicolae Grigorescu w Bukareszcie. Pracował i współpracował jako scenograf w Teatrach w Constanta, Pitesti, Devie, Petrosani, Alba-lulia, Bukareście, Bydgoszczy oraz w Toruniu realizując ponad 300 spektakli teatralnych. Jako malarz utrwala pejzaże morskie oraz starą i ciekawą architekturę – przeważnie w kolorach pastelowych. Wielu krytyków widzi w jego twórczości wielki wpływ impresjonizmu.

Brał udział w ponad 15 plenerach międzynarodowych. Jego obrazy znajdują się w prywatnych kolekcjach w Ameryce Północnej, Austrii, Czechach, Niemczech, Francji, Holandii, Kanadzie, Polsce i Wielkiej Brytanii. Obrazy artysty wiszą w galeriach w Toruniu (Polska), Honfl eur, Vannes i Rennes (Francja) oraz w Bukareszcie (Rumunia). Jest członkiem Związku Artystów Plastyków w Rumunii, członkiem Klubu Muzeum de Bretagne w Renes – Francja. Jest wpisany do Słownika Artystów Współczesnych w Rumunii.

gdansk-harbour-emil-moise-szalla (Medium) (2)         puck-harbour-emil-moise-szalla (Medium) (2)          szala1 (Medium) (2)  szala2 (Medium) (2)

Szczegóły

Data:
13 marca 2016 (niedziela)
Czas:
12:00
Koszt:
14zł
Wydarzenie Kategoria:

Miejsce

Teatr
Teatralna, 1
Grudziądz, 86-300 Polska
+ Google Map
Telefon:
56 46 234 76
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl

Organizator

CK Teatr w Grudziądzu
Telefon:
56 46 234 76
Email:
szymon.r@teatr.grudziadz.pl
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl