Ładowanie Wydarzenia

« Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Koncert Niedzielny Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Grudziądzu

20 maja 2018 (niedziela) godz. 12:00

| 15 zł
20170514_fotosart_pl_011

Majowy koncert niedzielny, to już tradycja, upłynie w towarzystwie uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Stanisława Moniuszki w Grudziądzu. Różnorodny program koncertu wypełnią utwory z kręgu muzyki  poważnej jak i rozrywkowej. W programie koncertu zaplanowano m.in.  występy zespołów smyczkowych, saksofonowych, akordeonowych, będzie też orkiestra dęta  oraz szkolne chóry. Serdecznie polecamy

Wystąpią:

– zespół muzyki rozrywkowej (przygotowanie – Tadeusz Linowski)

– orkiestra smyczkowa (przygotowanie – Piotr Jankowski)

– orkiestra dęta (przygotowanie – Dariusz Dobosz)

– zespół saksofonowy (przygotowanie – Dariusz Dobosz)

– zespół akordeonowy II st. (przygotowanie – Tomasz Kwiatkowski)

– zespół akordeonowy I st. (przygotowanie – Hanna Kwiatkowska)

– zespół kameralny (przygotowanie – Tadeusz Linowski)

– chór I st. (przygotowanie – Iwona Misztal)

– chór II st. (przygotowanie – Gizela Łazicka)

MACIEJ MIERZEJEWSKI – wystawa fotograficzna pt. „Echa podświadomości”

MACIEJ MIERZEJEWSKI

Podświadomość, mimo że jest nazwana, pozostaje dla nas obszarem wciąż niejasnym i niejednoznacznym, tajemniczym i pociągającym, a tym samym czasem i przerażającym. Przybiera rozmaite maski, które mają nas zmylić, przerazić i zgubić trop do prawdziwego, schowanego „ja”. Fotografie Macieja Mierzejewskiego są jak bramy, przez które przenikamy na tę drugą stronę, by wydobyć z cienia i podejrzeć to, co jest ukryte za tymi maskami. Co jest nami, naszą prawdziwą, dziką podskórną naturą, łączącą nas w jedno z otaczającym mikro – i makrokosmosem. Przyglądamy się nieznanemu, ale i ono spogląda nam w oczy. To nieznane jest lustrem, echem tego, czego się boimy, przed czym uciekamy. Surowe kadry hipnotyzują nas, zasysają w głąb. „Echa podświadomości” wydają się trochę takim medium, które pomaga oswoić lęki i strachy oraz pokazuje, że należy uznać je za część nas. Kontakt z tym, co podświadome pozwala lepiej zrozumieć, że to, co niewidzialne może być widzialne. Choć z drugiej strony, może to tylko miraże, którym uległ autor i zatrzymał w chropowatej fakturze skał i korze drzew?

(Hanna Wittstock)

Maciej Mierzejewski, (1964). Toruński fotografik, autor ośmiu indywidualnych wystaw fotograficznych oraz filmu dokumentalnego: „Matka poety” poświęconego matce Edwarda Stachury. Pracował również jako fotoreporter i nauczyciel młodych adeptów fotografii. Obecnie bierze udział w tworzeniu Kujawsko-Pomorskiej Biblioteki Cyfrowej w ramach Biblioteki Uniwersyteckiej UMK w Toruniu. Miłośnik poezji we wszystkich jej postaciach. „Echa podświadomości” to jego najnowsza wystawa.

echa1 (Medium) (2) echa2 (Medium) (2) echa3 (Medium) (2) echa4 (Medium) (2) echa5 (Medium) (2)

Szczegóły

Data:
20 maja 2018 (niedziela)
Czas:
12:00
Koszt:
15 zł
Wydarzenie Kategoria:

Miejsce

Klub Centrum Szkolenia Logistyki
ul. Anny Walentynowicz
Grudziądz, Polska

Organizator

CK Teatr w Grudziądzu
Telefon:
56 69 68 901
Email:
ewelina@teatr.grudziadz.pl
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl