Ładowanie Wydarzenia

« Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Koncert Niedzielny „Z Mozartem w karnawał”

23 stycznia 2022 (niedziela) godz. 12:00

| 15zł (przedsprzedaż), 19 zł (w dniu koncertu)
Z

Z Mozartem w karnawał” to styczniowa propozycja dla stałych i nowych bywalców Koncertów Niedzielnych w Teatrze. W programie zaplanowane zostały najpopularniejsze kompozycje mistrza, ale także największe hity kompozytorów oper, operetek i musicali. Miłą niespodzianką dla wielu będą też, z pewnością piosenki 20-lecia międzywojennego. Wystąpią niezwykle utalentowani, obdarzeni wspaniałymi głosami oraz nieprzeciętnymi zdolnościami aktorskimi artyści, gwarantujący wprowadzenie melomanów w pełen wrażeń i emocji nastrój.

Wystąpią: Maria Malinowska – sopran

Zbigniew Kulwicki – baryton

Emilia Grażyńska-Stefanowicz – fortepian

Wernisaż malarstwa Piotra i Pawła Cielątkowskich

godz. 12.00 bilety 15 zł (przedsprzedaż), 19 zł (w dniu koncertu)

1 Maria Malinowska urodziła się w 1991 roku w Nowym Mieście Lubawskim. Od dziecka wykazywała ogromne zainteresowanie muzyką. Po ukończeniu szkoły muzycznej pierwszego stopnia w klasie fortepianu w Iławie, kontynuowała swoją edukacje w średniej szkole muzycznej w Olsztynie – już jako uczennica klasy śpiewu. Następnie podjęła studia na wydziale wokalno-aktorskim w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku ( kierunek śpiew solowy). Studia magisterskie w 2016 roku ukończyła z wyróżnieniem.

W swoim repertuarze posiada zarówno pieśni, jak i arie koncertowe z okresu XIX i XX wieku; bliski jest jej repertuar związany z wykonawstwem artystycznej pieśni polskiej, niemieckiej, również kaszubskiej. Brała udział w licznych koncertach, oratoriach, audycjach dla dzieci oraz operach. Debiutowała w partii Zofii w „Halce” St. Moniuszki. Następnie w produkcjach uczelnianych jako Pamina w operze „Czarodziejski Flet” oraz Arminda w operze „La finta giardiniera” W.A. Mozarta. Wielokrotnie występowała jako solistka m. in. ze Słupską filharmonią Sinfonia Baltica, Koszalińską filharmonią, Operą Bałtycką oraz w prawykonaniach takich dzieł jak pieśni fonemiczne K. Nepelskiego w Wejherowskim Centrum Kultury oraz w prawykonaniu Mszy ( Missa In Dis ,,Die Zauberflöte z dawnego rękopisu kościoła św. Mikołaja w Bielsku Białej) wspólnie z Sopocką Filharmonią Kameralną.

Również muzyka współczesna gości w jej repertuarze. Wraz z gdańską orkiestrą Akademii Muzycznej wykonywała w 2016 roku dzieła H. Jabłońskiego.

Laureatka dwóch konkursów wokalnych im. Marii Stankowej w Olsztynie. W 2016 roku wystąpiła wraz z Filharmonią Bałtycką w koncercie Pt. „Pomorskie talenty” jako najlepsza studentka roku akademickiego 2015/2106.

Uczestniczyła w kursach m. in. u Izabeli Kłosińskiej, Urszuli Kryger, Heleny Łazarskiej oraz Ewy Iżykowskiej-Lipińskiej.

2

Zbigniew Kulwicki – baryton
Reżyser, aktor, śpiewak. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz podyplomowych Studiów Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu (filia zamiejscowa krakowskiej PWST). Od 1997 roku pracuje w CK Teatr w Grudziądzu, gdzie z powodzeniem kreuje role aktorskie w reżyserowanych osobiście spektaklach teatralnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zdobyte wykształcenie w dziedzinie sztuki muzycznej pozwala artyście realizować swoją pasję w technice wokalnej belcanto, występuje w bogatym i różnorodnym repertuarze. W 2012 roku Zbigniew Kulwicki otrzymał odznakę honorową „Zasłużony dla kultury polskiej” przyznawaną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

3

Emilia Grażyńska-Stefanowicz – studia ukończyła w Gdańskiej Akademii Muzycznej w klasie fortepianu prof. Jerzego Sulikowskiego. Jest wieloletnim wykładowcą tejże uczelni. Występuje jako pianistka kameralistka w kraju i za granicą (m. in. w Niemczech, Czechach, Rosji, Francji).  Koncertuje z solistami wokalistami i instrumentalistami.  Ma na swoim koncie nagrania do radia i telewizji. Uczestniczy w roli akompaniatora na letnich kursach muzycznych m. in. w Dusznikach-Zdroju, w Letniej Akademii Muzycznej we Wrocławiu, w Gdańsku i w Żaganiu. Wielokrotnie wyróżniana na konkursach za akompaniament.   

 

 

 

 

 

Wystawa malarstwa:

Bracia Piotr i Paweł Cielątkowscy urodzili się w Kwidzynie. Obecnie mieszkają i tworzą w miejscowości Mareza. Malowanie obrazów jest ich pasją i przygodą, którą zaczęli pięć lat temu. Malują abstrakcje i prace z dziedziny pop-artu. Medium wykorzystywane do ich tworzenia to przede wszystkim farba akrylowa. W obrazach abstrakcyjnych stosują bogatą gamę kolorów, która nadaje pracom niepowtarzalny charakter. W nich ukryte są myśli artystów. Natomiast w pracach pop art-owych ukazane są sławne postaci – te lubiane i mniej lubiane, widziane ich okiem. W obrazach pojawia się również tematyka motoryzacyjna.     Prace były prezentowane:- wystawa indywidualna w Kwidzyńskim Centrum Kultury (2017)- wystawa indywidualna w Zatoce Sztuki w Sopocie (2018)- wystawa zbiorowa w Galerii Sztuki STALOWA, Warszawa (2019)- wystawa indywidualna w Galerii handlowej Medison w Gdańsku (2019).

Szczegóły

Data:
23 stycznia 2022 (niedziela)
Czas:
12:00
Koszt:
15zł (przedsprzedaż), 19 zł (w dniu koncertu)
Wydarzenie Kategoria:

Miejsce

Teatr
Teatralna, 1
Grudziądz, 86-300 Polska
Telefon:
56 46 234 76
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl

Organizator

CK Teatr w Grudziądzu
Telefon:
56 46 234 76
Email:
ewelina@teatr.grudziadz.pl
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl