Ładowanie Wydarzenia

« Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Koncert Noworoczny

5 stycznia 2019 (sobota) godz. 20:30

| bilety wyprzedane
TRE VOCI - 2 (2)

Wystąpią:

Katarzyna Pakosińska – konferansjer
Zespół TRE VOCI: Mikołaj Adamczak, Wojciech Sokolnicki i Miłosz Gałaj
DAREK TARCZEWSKI Ensemble,
Chór,
Orkiestra Symfoników Bydgoskich pod batutą Anny Janosz (dyrygent),

godz. 17.00, 20.30       bilety: I miejsca: 110/100 zł oraz II miejsca: 100/90 zł
(sprzedaż biletów od 15 października 2018 roku)

TRE VOCI - 3 (2)TRE VOCI – Voytek Soko, Mikołaj Adamczak i Miłosz Gałaj to tenorzy, artyści nowej generacji, przepełnieni miłością do ludzi i świata, w którym ponad wszystkimi podziałami króluje muzyka. Trzy indywidualności, trzy zróżnicowane głosy i jedna wielka przyjaźń. Z takiej mieszanki stworzył się charyzmatyczny koktajl mołotowa, którego największym atutem są występy na żywo. Każdy z nich ma własną karierę na scenie operowej, ale uwielbiają śpiewać razem. Koncertowe spotkania z publicznością są dla nich wyzwaniem, nawet jeśli dzieli się scenę na trzech. A kiedy stają obok siebie, dzieje się magia. Przekonała się o tym publiczność na różnych scenach świata, m.in. w Chicago (Copernicus CENTER), ChiangMai (KadTheater -Thailand), Warszawie (Filharmonia Narodowa, Mazowiecki Teatr Muzyczny, Stadion Narodowy), Gdańsku (Filharmonia Bałtycka, Opera Bałtycka), Poznaniu (Sala Ziemi MTP), Krakowie (Aleja Róż), Częstochowie (Filharmonia Częstochowska), Szczecinie (Zamek Książąt Pomorskich), Toruniu (Dwór Artusa), Przemyślu (Centrum Kultury Zamek), Krynicy Zdroju.

Tenorzy z Tre Voci wiedzą jak rozpalić publiczność… Wizerunek sceniczny jest bardzo wyrazisty kreują się na herosów estrady

Trójmiasto.pl –Ewa Palińska

Płocka Orkiestra Symfoniczna przywitała 2018 rok wspólnie z triem tenorów TRE Voci. Sala koncertowa pękała w szwach. Koncert był muzyczną ucztą ostatniego dnia 2017 roku…”

Gazeta Wyborcza –Ewelina Stefańska

Ci młodzi śpiewacy uznawani są za jedno z najważniejszych odkryć świata operowego 2017 roku. Łączy ich nie tylko talent, charyzma i poczucie humoru, ale także niebanalna prezencja, która od kilku sezonów z powodzeniem podbija serca miłośników muzyki operowej w Polsce i poza granicami kraju.

Plejada.pl –ONET.PL

https://www.youtube.com/watch?v=k6SSE1i-QeE

https://www.youtube.com/watch?v=NTNHNIr3LUE

Od wolności do wieczności

Kopia Wojti - frontalne (2)

VOYTEK SOKO -SOKOLNICKI

Jest artystą niezależnym, który oprócz Akademii Muzycznej w Poznaniu, ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi i klasę saksofonu w Wałbrzychu. Nieustannie rozwija się jako śpiewak operowy, producent i reżyser wydarzeń artystycznych. Zadebiutował główną partią w operze L. Bernsteina Candidew Teatrodel Giglio we włoskim mieście Lucca. Tę partię wykonał w premierowych spektaklach m.in. w Teatro Alghieri (Ravenna), Teatro Goldoni (Livorno), Teatro Verdi (Pisa) oraz w Teatrze Wielkim w Poznaniu. Za tę rolę zdobył nagrodę im. Jana Kiepury za najlepszy Debiut Roku 2010.

W 2013 roku został zwycięzcą XV Wielkiego Turnieju Tenorów organizowanego przez Operę na Zamku w Szczecinie. W 2015 roku zadebiutował w repertuarze dramatycznym jako Caniow Pagliacci R. Leoncavallo oraz Turidduw Cavaleriarusticana P. Mascagniego w Teatrze Wielkim w Poznaniu. Współpracuje z wieloma filharmoniami i teatrami  w Polsce oraz za granicami kraju. W 2016 roku został zwycięzcą III Bitwy Tenorów na Róże, która była transmitowana przez TVP2 i TVP Polonia do wielu krajów na całym świecie. Kariera koncertowa rozpoczęła się w 2015 roku i od tego czasu miał przyjemność występować niemalże na wszystkich scenach filharmonii w Polsce, a także w Toronto (Canada), Baden-Baden (Niemcy) i Chicago (USA).

Jesteś tak wielki,

jak wielkie są Twoje marzenia…

M20cMIKOŁAJ ADAMCZAK

Tenor liryczny, producent muzyczny i kompozytor w jednej osobie. W swoim dorobku ma wiele partii operowych, m.in. Titus (Clemenzadi Tito W.A. Mozart), Don Ottavio(Don Giovanni W.A. Mozart), Vladimir Lensky (Eugeniusz Oniegin P. Czajkowski), Fenton (Falstaff G. Verdi), które wykonywał w Polsce i za granicą, m.in. Teatrze Wielkim w Poznaniu, Operze Krakowskiej, Operze na Zamku w Szczecinie, Narodni Divadlo Moravskoslezke w Ostrawie (Czechy) czy Kammeroperschloss Rheinsberg (Niemcy).

Występował na wielu prestiżowych festiwalach, m.in.  Gwiazdy Światowych Scen Operowych w Filharmonii Poznańskiej, Classic Open Air w Berlinie (Niemcy), Kammeroperschloss Rheinsberg (Niemcy), Classic Night -Verein Opera w Szwajcarii.

Jest laureatem m.in. II Miejscana10-th Imrich Godin International Vocal Competition we Vrable na Słowacji. W 2015 roku brał udział w najsłynniejszym, wieloetapowym konkursie wokalnym na świecie Hans Gabor Belvedere International Competition 2015 w Amsterdamie, w którym awansował do ścisłego finału. W dorobku artystycznym ma występy u boku najlepszych śpiewaków operowych świata, m.in. Fransisco Araizy, Siergieja Leiferkusa, Mariusza Kwietnia, Rodiona Pogossovaczy Artura Rucińskiego.

Jest autorem muzyki do piosenki „Esistera” zespołu TRE VOCI, która brała udział w Krajowych Eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizja 2018 w Portugalii, a także utworów dla zespołu ISLANDERS, m.in.. singla „Fallingliars”, który znalazł się na prestiżowym albumie „Dobra alternatywa 2”, wydanym przez Universal Music Polska.

Nie ma nic piękniejszego

niż być sobą

Milo - do intraMIŁOSZ GAŁAJ

Absolwent Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku. Wykształcony w dwóch specjalnościach śpiewu solowego oraz musicalu.

Jako aktor debiutował w 2009 r. w Zmierzchu Bogów wg L. Viscontiego w reż. Grzegorza Wiśniewskiego na scenie Teatru Wybrzeże w Gdańsku. Spektakl gościł w Łodzi na XVII Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych oraz w stolicy na 31. Warszawskich Spotkaniach Teatralnych. Zmierzch Bogów został zarejestrowany przez TVP Kultura w maju 2011 r. W pierwszych latach swej artystycznej działalności występował w partiach barytonowych, jako Slookw La Cambialedi Matrimonio G. Rossiniego w Operze Bałtyckiej, Michele w Il Tabarrooraz tytułowy Gianni Schicchi G. Pucciniego na deskach Warszawskiej Opery Kameralnej. W miarę dojrzewania głosu i rozwijania możliwości wokalnych artysta coraz śmielej sięga po repertuar tenorowy. W 2016 r. zadebiutował w roli Edwina w operetce Księżniczka czardasza w Poznaniu. Ponadto ma za sobą debiut reżyserski –musical Fame (Mazowiecki Teatr Muzyczny, sezon 2015/16). Za osiągnięcia w twórczości artystycznej otrzymał Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Od października 2013 r. jest asystentem przy Katedrze Wokalistyki i Zakładzie Musicalu swojej Alma Mater.

fot. M. Zaczek (2)Katarzyna Pakosińska – artystka kabaretowa, dziennikarka, aktorka i konferansjerka. Autorka książek o Gruzji oraz serii opowiadań o przygodach Maliny, w 2016 roku nagrodzona przez ZAiKS za debiut w dziedzinie twórczości dla dzieci. Jest absolwentką warszawskiego Liceum Sztuk Plastycznych oraz Wydziału Polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Po studiach uczęszczała również do dwuletniego studium dziennikarskiego. Następnie przez sześć lat była dziennikarzem oraz wydawcą programów w TV POLONIA. Współpracowała również z radiową Trójką.

Katarzyna Pakosińska prócz licznych występów estradowych, ma na swoim koncie również role filmowe ( m.in “Deborah” reż. R.Brylski), teatralne (m.in “Historia Manon Lescaux” reż W. Siemion), także spektakle telewizyjne (“Klimaty” reż. M.Łazarkiewicz.). Jest autorką i współproducentką serialu dokumentalnego „Tańcząca z Gruzją” pokazywanego w 2009 roku w TVP oraz w gruzińskiej telewizji publicznej w 2015. Jako konferansjerka prowadziła najważniejsze wydarzenia w Polsce (m.in KFPP Opole, Nagrody Ministra Kultury).

Dwukrotnie nominowana do tytułu Mistrz Mowy Polskiej. Bierze udział w licznych akcjach charytatywnych, jest ambasadorką Fundacji Zaczytani, Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego oraz organizacji Kwiat Kobiecości. Szerokiej publiczności znana z bezpretensjonalnego uśmiechu i miłości do Gruzji. Prywatnie miłośniczka muzyki, podróży i czekolady.

Orkiestra im. Johanna Straussa z Bydgoszczy, znana również jako Orkiestra Symfoników Bydgoskich, powstała w 1995 roku z inicjatywy Marka Czekały i od tej pory dała już ponad tysiąc koncertów w kraju i za granicą. Orkiestra specjalizuje się w muzyce operetkowej, choć znakomicie odnajduje się również w dziełach oratoryjnych, symfonicznych aranżacjach muzyki rockowej, a także w rytmach swingu i innych stylizacjach muzycznych. Zespół  ten brał udział w wielu projektach, występował m.in. przed Pierwszą Damą RP, Marią Kaczyńską, uczestniczył w uroczystościach dla szefów misji dyplomatycznych oraz w koncertach organizowanych przez Ambasadora Austrii w Polsce, dra Thomasa Buchsbauma. Orkiestra współpracowała m.in. z Grażyną Brodzińską, Małgorzatą Walewską, Lucjanem Kydryńskim, Bogusławem Kaczyńskim, Adamem Zdunikowskim czy Iwoną Hossą. W 2010 roku Orkiestra wydała płytę z zapisem Wielkiego Koncertu Jubileuszowego, który odbył się na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy 11 września 2010 roku pod patronatem Prezydenta Miasta Bydgoszczy. Od 2016 roku kierownictwo nad Orkiestrą przejęła córka jej założyciela, Emilia Czekała.

Szczegóły

Data:
5 stycznia 2019 (sobota)
Czas:
20:30
Koszt:
bilety wyprzedane
Wydarzenie Kategoria:

Miejsce

Teatr
Teatralna, 1
Grudziądz, 86-300 Polska
Telefon:
56 46 234 76
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl

Organizator

CK Teatr w Grudziądzu
Telefon:
56 46 234 76
Email:
oliwia@teatr.grudziadz.pl
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl