Ładowanie Wydarzenia

« Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Koncert „Powróćmy jak za dawnych lat” – Tibi Mariae i Sweet Accordion

11 listopada 2023 (sobota) godz. 17:00

| bezpłatne wejściówki
konkurs_piosenki_11_listopada

Wszystkie wejściówki na to wydarzenie zostały rozdane!

Zapraszamy na muzyczny wieczór w Teatrze, podczas którego uroczyście uczcimy Narodowy Dzień Niepodległości. Wystąpią:
Marcin Pomykała – tenor
Chór Tibi Mariae
Sweet Accordion
Małgorzata Gołuńska – dyrygent


MARCIN POMYKAŁA

ja

Marcin Pomykała, ur.1977r. – śpiewak(tenor), gitarzysta, pedagog. Absolwent Wydziału Edukacji Artystycznej i Dyrygentury Chóralnej Akademii Bydgoskiej oraz Wydziału Wokalno- Aktorskiego Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie śpiewu prof. P. Kusiewicza.

Edukację muzyczną rozpoczął w wieku 8 lat od nauki gry na fortepianie a następnie gitarze klasycznej. Jest pedagogiem Pałacu Młodzieży w Gdańsku, a jako wokalista – tenor, koncertuje solowo i współpracuje z Operą na Zamku w Szczecinie, Operą Krakowską, Operą Nova w Bydgoszczy, Operą Bałtycką oraz filharmoniami: Częstochowską, Świętokrzyską, Słupską, Pomorską, Bałtycką, Sopocką Kameralną. Na stałe współpracuje z Filharmonią Dowcipu Waldemara Malickiego – koncertując w kraju i zagranicą oraz biorąc udział w licznych galach i nagraniach telewizyjnych.


CHÓR TIBI MARIAEFB_IMG_1698745318093

Chór Tibi Mariae powstał w 2004 roku jako chór mieszany i działa nieprzerwanie do dziś. Nasz zespół liczy obecnie około 30 chórzystów, którzy w większości pracują zawodowo, będąc jednocześnie pasjonatami śpiewu chóralnego i muzyki, ale też innych dziedzin sztuki, jak malarstwo, ceramika i fotografia. Nie brak wśród nas również osób zaangażowanych w sport i rekreację, a także dobroczynność – uczestników wydarzeń promujących kulturę fizyczną oraz pomoc osobom starszym i potrzebującym zwierzętom.

W ciągu 19 lat swojego istnienia chór Tibi Mariae brał udział w wielu koncertach, festiwalach, konkursach i przeglądach, a na jego koncie znajdują się liczne nagrody i wyróżnienia. Chór nasz występuje przede wszystkim w Grudziądzu i w regionie, często reprezentuje też nasze miasto w innych miastach Polski, m.in. w Toruniu, Warszawie,
w Krakowie, Olsztynie, w Częstochowie itd. Wykonujemy bogaty repertuar, prezentując muzykę polską kompozytorów dawnych, jak i współczesnych, utwory o charakterze patriotycznym, polskie piosenki estradowe, a także repertuar sakralny.

„Chór nasz skupia ludzi pełnych energii, wielu pasji i zainteresowań. Staramy się być obecni w życiu kulturalnym naszego miasta i regionu.
Żywimy nadzieję, że dla naszych słuchaczy i sympatyków aktywność chóru również jest źródłem przyjemności, jak i zadumy nad tradycją i historią Ojczyzny.”


SWEET ACCORDION

260177534_4718136111575800_5122565699022647215_n

To zespół grający muzykę z różnych zakątków świata, w atrakcyjnym, autorskim opracowaniu. Repertuar obejmuje najbardziej znane i lubiane przeboje muzyki akordeonowej. Bogactwo gatunków muzycznych oraz indywidualne zainteresowania wykonawców sprawiają, że można razem z zespołem wybrać się w wyjątkową podróż artystyczną do przeróżnych sfer sztuki. Spotkanie ze Sweet Accordion to niesamowita przygoda, o czym z pewnością przekonają się nasi Widzowie.

Skład zespołu:
Grzegorz Grzanka – akordeon, muzyk instrumentalista, aranżer, pedagog, lider projektu Sweet Accordion Quartet
Bartosz Pierściński – gitara basowa, muzyk instrumentalista, realizator dźwięku
Cezary Grzanka – perkusja, muzyk instrumentalista, perkusista młodzieżowych zespołów rozrywkowych
Marek Habryn – gitara akustyczna, muzyk instrumentalista, kompozytor, aranżer, pedagog, twórca i lider zespołu The Broken Bridges.

Szczegóły

Data:
11 listopada 2023 (sobota)
Czas:
17:00
Koszt:
bezpłatne wejściówki
Wydarzenie Kategoria:

Miejsce

Teatr
Teatralna, 1
Grudziądz, 86-300 Polska
Telefon:
56 46 234 76
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl

Organizator

CK Teatr w Grudziądzu
Telefon:
56 46 234 76
Email:
oliwia@teatr.grudziadz.pl
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl