Ładowanie Wydarzenia

« Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Bolero Meet Jazz – projekt muzyczny z udziałem artystów z Hiszpanii i Polski

22 września 2018 (sobota) godz. 18:00

| 15zł (przedsprzedaż), 20zł (w dniu koncertu)

Bolero Meet Jazz to połączenie rytmów hiszpańskich z jazzowymi, w wykonaniu kwartetu:

– Carla Ysis – śpiew

– Guliano Parisi- fortepian

– Janusz Mackiewicz – kontrabas

– Józef Eliasz – perkusja

Motywy latynoamerykańskie, karaibskie z ich historiami namiętności i nieporozumień, mogą łatwo stać się kiczem, jednak tak się nie dzieje przede wszystkim dzięki  nieskończonej galerii śpiewaków, którzy pozostawiają nas, słuchaczy pod wpływem ich niekończącego się czaru.

Tak właśnie duet tworzony przez Carlę Ysis i Giuliano Parisi interpretuje owe tematy w indywidualny i wyrafinowany sposób. Na ich pierwszym albumie”Renaciendo”,  znalazła się klasyka gatunku z tej części świata. Ciepły głos wokalistki, łączy się tu w doskonałą całość z harmonią grania pianisty. Guliano Parisi jest mistrzem współczesnego jazzu fortepianowego, co gwarantuje publiczności niezapomniane przeżycia muzyczne. W Polsce materiał z tej płyty grany był już w maju w najlepszych klubach jazzowych Poznania, Krakowa, Gdyni i Warszawy teraz przyszedł czas na Grudziądz. Dla miłośników wyszukanych dźwięków, nie tylko z okolic jazzu, ten wieczór w Klubie Akcent będzie prawdziwą gratką, tym bardziej, że hiszpańskiemu duetowi towarzyszyć będą znakomici polscy muzycy: Janusz Mackiewicz na kontrabasie oraz Józef Eliasz na perkusji.

 Carla Ysis

Urodziła się w Limie w Peru, gdzie w wieku 6 lat rozpoczęła przygodę z muzyką w zespole teatralnym. Po przeprowadzce do Chiclayo w Peru, utworzyła własną grupę muzyczną Creole. Ukończyła studia licencjackie z matematyki, a w 1999 roku przeniosła się do Loja, muzycznej stolicy Ekwadoru. Tu przez 5 lat pracowała jako członek grupy Rondalla Municipal, tworząc jednocześnie swój własny zespół, grający muzykę peruwiańską „Gala Peruana”. Z obiema grupami podróżowała po Ekwadorze i sąsiednich krajach, dzieląc scenę ze znakomitymi wykonawcami tego gatunku muzycznego. Po europejskiej trasie w 2005 roku postanowiła zostać w Hiszpanii i rozpocząć pracę jako główna wokalistka zespołu Orkiestra „Etiqueta Show” w Alicante. Trwało to dwa lata po czym w 2007 roku wycofała się ze sceny, by powrócić w 2016 roku jako wokalistka Alicantina Band of Reggae Fusion Shiny Roots.

W ubiegłym roku zrealizowała pomysł, który od dawna kiełkował w jej głowie i razem

z Pablo Ortizem (znanym perkusistą z Alicante) utworzyli zespół KUMBAFRO. Tworzy go dziewięciu muzyków specjalizujących się m.in. salsie, sambie i reggae. Ponadto w 2018 powróciła do tematów z dzieciństwa, interpretując je z nowej perspektywy poprzez duet z Giuliano Parisi. Efektem tej współpracy jest album „Renaciendo”.

Giuliano Parisi – naukę na klasycznym pianoforte rozpoczął w wieku 7 lat. Następnie grę na instrumencie doskonalił na kursach mistrzowskich, gdzie swoją wiedzę przekazywali mu m.in.: Barry Harris, Greg Burk, Paolo Tombolesi, Ettore Fioravanti, Jerry Bergonzi, Antonio Ciacca, Andy

Farber, Gregory Hutchinson, Ruben Rogers, Rachel Gould i Joe Magnarelli. W 2012 r. przeniósł się do Alicante (Hiszpania), gdzie prowadził warsztaty jazzowej improwizacji w Conservatorio Superior de Música „O. Esplá.” Jego działalność muzyczna pozwoliła mu dzielić scenę z międzynarodowymi sławami jazzowymi takimi jak: Ángel Rubio, David Harrington, José Luis Santacruz, Julio Fuster, Nelson de León, Pierre León, Andrés Lizón, Curro García, José A. Bornay, Rene Dossin, Moisés Berenguer, Ramón Cardo, Manolo Díaz, David Cuñado, Antonio Moltó, Luis Castellano, Rechel Gould, Jerry Bergonzi i Joe Magnarelli, Carlos Ronda Mas, Pere Munuera Claire McAllister, Carla Ysis, Yoshua Cienfuegos, Lucia Piquero i Lola García. W swoim dorobku artystycznym ma cztery albumy, a jego praca to również soundtracki i multidyscyplinarne projekty z tańcem współczesnym i teatrem.

 

Szczegóły

Data:
22 września 2018 (sobota)
Czas:
18:00
Koszt:
15zł (przedsprzedaż), 20zł (w dniu koncertu)
Wydarzenie Kategoria:

Miejsce

Klub Akcent
ul. Wybickiego 38
Telefon:
56 46 210 24

Organizator

CK Teatr w Grudziądzu
Telefon:
56 69 68 901
Email:
ewelina@teatr.grudziadz.pl
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl