Ładowanie Wydarzenia

« Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Lato na Starym Mieście: Koncert operetkowy

29 lipca 2017 (sobota) godz. 19:00

| wstęp wolny
fot_pb_019-Medium-1

Co roku tego typu koncerty cieszą się ogromną popularnością, przed sceną gromadzą się prawdziwe tłumy gości, którzy w miłej atmosferze słuchają muzyki w doskonałym wykonaniu. Ten repertuar zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem, zatem aby spełnić oczekiwania grudziądzkich melomanów proponujemy podróż przez klasykę tych gatunków.

Wystąpią:

Julia Iwaszkiewicz – sopran

Łukasz Wroński – tenor

Zbigniew Kulwicki – baryton

Emilia Grażyńska-Stefanowicz – fortepian

W tym roku letnią sceną operetki stanie się grudziądzki park miejski przy ul. Hallera. Podobnie jak w latach poprzednich zabrzmią tu najpopularniejsze kompozycje muzyki operowej, operetkowej, pieśni neapolitańskie oraz przeboje musicalowe.

julia_2Julia Iwaszkiewicz – sopran
Ukończyła  Akademię Muzyczną  im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie Haliny Mickiewiczówny i Aleksandry Kucharskiej-Szefler. W  2001 roku ukończyła Wydział wokalny, uzyskując  dyplom z wyróżnieniem. Swoje umiejętności doskonaliła jako uczestniczka kursów mistrzowskich prowadzonych przez znakomitych śpiewaków i pedagogów tj. Renatę Scotto, Ryszarda Karczykowskiego, Helenę Łazarską czy Katię Ricciarelli. Ukończyła studia podyplomowe w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, w klasie prof. Katarzyny Nowak-Stańczyk.

Jeszcze jako studentka  współpracowała z  Cappellą  Gedanensis – zespołem muzyki dawnej, z którym koncertowała (również jako solistka) w kraju i za granicą. Od roku 2003 współpracuje z Operą Nova w Bydgoszczy, gdzie można ją usłyszeć  w roli Adeli w „Zemście Nietoperza” J. Straussa, Olimpii w „Opowieściach Hoffmanna” J. Offenbacha, w partii Lakme w operze „Lakme”- L. Delibes’a  , Królowej Nocy w „Czarodziejskim Flecie” W. A. Mozarta, Adiny w „Napoju miłosnym” G. Donizettiego, Arseny w „Baronie cygańskim” J. Straussa. W roku 2005 artystka otrzymała etat w Teatrze Muzycznym w Lublinie,  kreując  takie role jak: Hanna w „Strasznym Dworze” S. Moniuszki, Frasquita w „Carmen” G. Bizeta, Walentyna w „Wesołej Wdówce” F. Lehara, Krysia w „Ptaszniku z Tyrolu” K. Zellera, Arsena w „Baronie Cygańskim” J. Straussa oraz Rozyna i Berta w „Cyruliku Sewilskim” G. Rossiniego, w której to roli występowała – również z lubelskim teatrem w Holandii podczas tournee w styczniu/lutym 2005.

W roku  2007 nawiązała współpracę z kolejną sceną operową – gdańską Operą Bałtycką, gdzie oprócz roli Gildy (nominacja do nagrody Sztorm Roku 2007) w „Rigoletto” G. Verdi’ego śpiewaczka wykonuje partię Zerliny w „Don Giovannim” W. A. Mozarta, Arseny w „Baronie Cygańskim” J. Straussa oraz Lucii w „Gwałcie na Lukrecji” B. Brittena. W sezonie 2008/2009  odnosi sukcesy  jako Violetta w „La Traviata” G. Verdiego (TM w Lublinie) i Zuzanna w „Weselu Figara” W. A. Mozarta (Opera Bałtycka).

Julia Iwaszkiewicz ma na swoim koncie liczne koncerty i recitale, dobrze czuje się zarówno w muzyce operowej jak i oratoryjnej. Ma w swoim repertuarze wiele pieśni i arii z różnych epok, chętnie wykonuje także songi musicalowe oraz muzykę współczesną.
20227489_1473015629421190_713438073_nŁukasz Wroński – tenor

Edukację muzyczną rozpoczął w wieku 7 lat w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Karola Lipińskiego w Lublinie w klasie fortepianu a ukończył w 2003 roku w klasie trąbki. W 2009 ukończył wydział wokalno-aktorski Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. W 2014 ukończył staż artystyczny na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie śpiewu solowego prof. Ryszarda Karczykowskiego. Umiejętności aktorskie szkolił pod kierunkiem znakomitych aktorów – Joanny Bogackiej, Grzegorza Chrapkiewicza oraz Doroty Kolak, co pozwoliło mu grać w różnych serialach telewizyjnych oraz reklamach. W 2008 roku debiutował na deskach Opery Bałtyckiej partią Don Curzia z operze W. A. Mozarta „Wesele Figara pod dyrekcją Jose Maia Florencio w reż. Marka Weissa. Z zespołem Opery Bałtyckiej wziął udział w w II Konkursie i Festiwalu Operowym pod egidą MEZZO TV w Szeged na Węgrzech oraz w światowej prapremierze w Paryżu w Sali UNSECO opery Elżbiety Sikory Madamme Curie pod dyrekcją Wojciecha Michniewskiego w reżyserii Marka Weissa. Obecnie artysta Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie. Zapraszany jest do udziału w wielu Festiwalach między innymi Międzynarodowy Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo – Łomża, Międzynarodowy Festiwal „Belcanto” w Nałęczowie na którym otrzymał wyróżnienie za wykonanie polskiej arii operowej (2009), nagrodę specjalną oddziału warszawskiego Związku Artystów Scen Polskich (2011) oraz Nagrodę Wojewody Lubelskiego Genowefy Tokarskiej (2011). Otrzymał wyróżnienie na VII Konkursie wykonawstwa Muzyki Operetkowej i Operowej w Krakowie. Współpracuje z Uniwersytetem Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie prowadząc zajęcia z ortofonii i technika mówienia oraz interpretacji tekstu na wydziale artystycznym.

 

fot_pb_010-Medium-2Zbigniew Kulwicki – baryton

Reżyser, aktor, śpiewak. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz podyplomowych Studiów Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu (filia zamiejscowa krakowskiej PWST). Od 1997 roku pracuje w CK Teatr w Grudziądzu, gdzie z powodzeniem kreuje role aktorskie w reżyserowanych osobiście spektaklach teatralnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zdobyte wykształcenie w dziedzinie sztuki muzycznej pozwala artyście realizować swoją pasję w technice wokalnej belcanto, występuje w bogatym i różnorodnym repertuarze. W 2012 roku Zbigniew Kulwicki otrzymał odznakę honorową „Zasłużony dla kultury polskiej” przyznawaną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Emilia Grażyńska (Medium) (2)

Emilia Grażyńska-Stefanowicz – studia ukończyła w Gdańskiej Akademii Muzycznej w klasie fortepianu prof. Jerzego Sulikowskiego. Jest wieloletnim wykładowcą tejże uczelni. Występuje jako pianistka kameralistka w kraju i za granicą (m. in. w Niemczech, Czechach, Rosji, Francji).  Koncertuje z solistami wokalistami i instrumentalistami.  Ma na swoim koncie nagrania do radia i telewizji. Uczestniczy w roli akompaniatora na letnich kursach muzycznych m. in. w Dusznikach-Zdroju, w Letniej Akademii Muzycznej we Wrocławiu, w Gdańsku i w Żaganiu. Wielokrotnie wyróżniana na konkursach za akompaniament.

 

W razie niepogody Akcent.

Szczegóły

Data:
29 lipca 2017 (sobota)
Czas:
19:00
Koszt:
wstęp wolny
Wydarzenie Kategorie:
,

Miejsce

Park Miejski im. Piotra Janowskiego

Organizator

CK Teatr w Grudziądzu
Telefon:
56 46 234 76
Email:
oliwia@teatr.grudziadz.pl
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl