Ładowanie Wydarzenia

« Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Majówka na trawie

25 maja 2018 (piątek) godz. 12:00 - 18:00

| wstęp wolny
majowka haszgru 180320 (Medium) (2)

Przed nami kolejna już edycja majówkowego piknikowania na trawie w samym sercu miasta. Po raz kolejny grudziądzki Rynek w ostatni weekend maja za sprawą naturalnej trawy zamieni się w zieloną wyspę. „Majówka na trawie” jest jedną z najbardziej lubianych
i wyczekiwanych imprez przez mieszkańców Grudziądza. To doskonała okazja, aby kilka chwil spędzić na świeżym powietrzu, w gronie rodziny i przyjaciół.

Zaczynamy w piątek i tu atrakcją wieczoru będzie koncert FUTURE FOLK.
Punktem kulminacyjnym majówki jest wspólne śniadanie, na które tłumnie przybywają mieszkańcy, aby „pod chmurką”, niestandardowo rozpocząć dzień. Śniadaniu towarzyszy jarmark żywności ekologicznej promujący regionalnych producentów zdrowego jedzenia oraz działania z zakresu edukacji ekologicznej. Wszystko odbywa się w klimacie promocji zdrowego stylu życia i ekologii. Zieloną sobotę zakończymy „Kinem pod gwiazdami”, gdzie wspólnie oglądamy filmy do późnych godzin nocnych.

W niedzielę natomiast, najmłodszych wraz z rodzicami, zapraszamy do wspólnej zabawy. Odbędzie się tu kolorowy happening z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka.

 

25 maja (piątek), 12.00 18.00

12.00 – 18.00  EKOJARMARK

Interaktywna gra miejska

Animacje i warsztaty ekologiczne

Koncert FUTURE FOLK  (godz. 19.00)

Future Folk (Medium) (2)

Future Folk to absolutna nowość na polskiej scenie muzycznej. Łączymy muzykę taneczną z góralszczyzną. Stanisław Karpiel – Bułecka i Szymon Chyc-Magdzin rodem z Zakopanego wnoszą typowe dla regionu elementy tradycji ludowej, a Matt Kowalsky wzbogaca całość o nowoczesne brzmienia.

 Future Folk tworzą:

Stanisław Karpiel- Bułecka – voc.
Pochodzi z Zakopanego. Syn wybitnego muzyka i architekta Jana Karpiela-Bułecka. Od 1997 roku zajmuje się najbardziej spektakularną odmianą narciarstwa – freestylem. Jest jednym z najbardziej utytułowanych i rozpoznawalnych zawodników w Polsce, od lat wywiera ogromny wpływ na rodzimą scenę freeski. Jego drugą wielką pasją jest śpiewanie. Góral „pełną gębą”.

Matt Kowalsky – elektronika
DJ, DVJ, producent muzyczny, kompozytor, remixer i reżyser dźwięku, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Wielokrotnie nagradzany w Polsce i na świecie. W jego dorobku znajduje się wiele autorskich albumów, składanek oraz płyt winylowych.

Szymon Chyc-Magdzin – skrzypce, voc.
Pochodzi z góralskiej rodziny z Zakopanego. Od dziecka zakochany jest  w muzyce i kulturze Podhala, ale inspiracje czerpie z muzyki folkowej całych Karpat. Oprócz muzyki interesuje się sztuką i architekturą. Na co dzień spełnia się jako architekt wnętrz. Prowadzi swoje biuro w Zakopanem. O sobie mówi: „Muzyka jest moim powietrzem i sposobem na życie, a także inspiracją w projektach, które realizuję”.

Szczegóły

Data:
25 maja 2018 (piątek)
Czas:
12:00 - 18:00
Koszt:
wstęp wolny

Miejsce

Rynek Główny

Organizator

CK Teatr w Grudziądzu
Telefon:
56 69 68 901
Email:
ewelina@teatr.grudziadz.pl
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl