Ładowanie Wydarzenia

« Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Tribute to Leonard Cohen – koncert

16 września 2023 (sobota) godz. 18:00

| wstęp wolny
leonard_cohen_fb

Pewien wrześniowy wieczór – dokładnie sobotę 16 września, proponujemy spędzić w towarzystwie doskonałej muzyki mistrza nastroju Leonarda Cohena. Największe i najpopularniejsze kompozycje z repertuaru artysty usłyszeć będzie można w nowych aranżacjach, w wykonaniu grudziądzkich wokalistów i muzyków.
Interpretować piosenki, które zna i kocha cały świat to zadanie bardzo trudne, jednak w tym przypadku nie ma obaw, bo do pracy zaproszeni zostali bardzo ciekawi i zdolni modzi artyści. A scena grudziądzkiego Teatru niewątpliwie doda niepowtarzalnego uroku całemu projektowi.

Siłą sprawczą i źródłem energii do powstania koncertu jest Maria Trętkiewicz.

Maria Trętkiewicz o sobie i koncercie:
Kocham muzykę od zawsze, śpiewam odkąd tylko pamiętam. Od szóstej klasy szkoły podstawowej śpiewałam w chórach i zespołach wokalnych, a w wieku piętnastu lat rozpoczęłam naukę w szkole muzycznej Yamaha. Biorę udział w wielu konkursach, a do moich największych osiągnięć zaliczam złotą Gapę, w kategorii zespoły oraz zostanie finalistką ogólnopolskiego festiwalu „Firoliza wokalna”. Zostałam również stypendystką prezydenta Grudziądza, dzięki czemu wydałam cztery autorskie utwory. Piszę swoją muzykę i teksty od początku pandemii. Obecnie pracuję nad płytą, która ukaże się na przełomie kwietnia i maja.

Leonard Cohen od dawna jest dla mnie wielką muzyczną inspiracją. Według mnie, jest to wyjątkowy artysta, a jego poezja jest ponadczasowa i nietuzinkowa. Nic nie porusza mnie tak, jak jego utwory i właśnie dlatego postanowiłam zorganizować koncert poświęcony jego twórczości. W towarzystwie zdolnych muzyków, chciałabym przypomnieć poezję Leonarda Cohena tym, którzy już go znają, oraz przedstawić ją swojemu, młodszemu pokoleniu. W tym celu wybrałam najbardziej znane i lubiane utwory artysty, takie jak: „Dance me to the end of love”, „Suzanne”, czy „I’m your man”.

Wystąpią:
Maria „Marte” Trętkiewicz – wokal
Marek Habryn – gitara
Witold Nakonieczny – gitara basowa
Krzysztof Szuca – instrumenty perkusyjne

Trio smyczkowe:
Małgorzata Grzanka
Aida August
Antoni Antkiewicz

Instrumenty dęte:
Aleksandra Kastner – saksofon
Artur Kowalewski – puzon

Zespół Wokalny AFTERVIEW

Koncert pod patronatem Prezydenta Grudziądza Pana Macieja Glamowskiego.

 

Szczegóły

Data:
16 września 2023 (sobota)
Czas:
18:00
Koszt:
wstęp wolny
Wydarzenie Kategoria:

Miejsce

Teatr
Teatralna, 1
Grudziądz, 86-300 Polska
Telefon:
56 46 234 76
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl

Organizator

CK Teatr w Grudziądzu
Telefon:
56 46 234 76
Email:
oliwia@teatr.grudziadz.pl
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl