Ładowanie Wydarzenia

« Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Mariusz Żebrowski – wystawa rysunku

14 listopada 2019 (czwartek) godz. 18:00

| Wstęp
OKŁADKA - GRUDZIĄDZ POCZUJ TO (2)

Mariusz Żebrowski (ur. 1967 r.) –– historyk, archiwista, pedagog. Kustosz w Dziale Historii Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi w Grudziądzu. Nauczyciel w SP nr 16 im płk. Zbigniewa Makowieckiego w Grudziądzu. Żonaty, dwoje dzieci.

Jego pasją jest historia wojskowości. W swoich zainteresowaniach skupia się głównie nad grudziądzkimi fortyfikacjami. Pisze artykuły, w których stara się przybliżać historię miasta Grudziądz i najbliższej okolicy. Swoją pasją zaraził również rodzinę. Jako członek grupy rekonstrukcyjnej „Garnizon Grudziądz” wraz z żoną i córką propaguje spotkania z żywą historią.

DOMEK W LESIE 2 (2)

Ponadto praktycznie od zawsze tworzy satyryczne ilustracje będące wynikiem wnikliwej obserwacji świata, w których z dowcipem komentuje relacje międzyludzkie, kwestie polityczne i obyczajowe. Ma na swoim koncie dwie wystawy rysunków satyrycznych. Wątkiem przewodnim rysunków zaprezentowanych kilkanaście lat temu na wystawie w Galerii Akcentu były kwestie polityczno–społeczne. Natomiast tematyka rysunków przedstawionych w bieżącym roku,  na wystawie w Muzeum w Grudziądzu dotyczyła ludzkiej seksualności. Prace autora opatrzone wymownym komentarzem, nie tylko bawią lecz przede wszystkim zmuszają do krytycznego myślenia – to ich największa wartość.

            Rysunki prezentowane na wystawie w Galerii Akcentu pochodzą ze zbioru opowiadań  „ Grudziądz – poczuj to… ” i stanowią wybór najnowszych prac Mariusza Żebrowskiego. Ilustrując miejsca wydarzeń zawartych w opowiadaniach, autor stanął przed całkowicie nowym wyzwaniem i tym razem, nie będzie to satyra. Z uwagi na zastosowanie nowej kreski i technik plastycznych, można mówić o nowej odsłonie plastycznej twórczości Mariusza. Łącząc rysunki z treścią opowiadań możemy poczuć Grudziądz po zmroku…  

Opowiadania Mariusza Żebrowskiego, które znalazły się w książce „Grudziądz poczuj to…” początkowo były pisane do szuflady. Pomysł wydania narodził się niedawno. Tematyka, tych krótkich opowieści z dreszczykiem, oscyluje wokół urban legends. Autor  przedstawia  Grudziądz i okolice w formie beletrystycznej, a nie jak dotychczas w formie opracowań historyczno–naukowych. Czytelnik zagłębiając się w lekturę  może   poczuć Grudziądz po zmroku…

WSTĘP 1 (2)

Szczegóły

Data:
14 listopada 2019 (czwartek)
Czas:
18:00
Koszt:
Wstęp
Wydarzenie Kategoria:

Miejsce

Klub Akcent
ul. Wybickiego 38
Telefon:
56 46 210 24

Organizator

CK Teatr w Grudziądzu
Telefon:
56 46 234 76
Email:
ewelina@teatr.grudziadz.pl
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl

KOMUNIKAT

W związku z przedłużonym zakazem działalności instytucji kulturalnych Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu odwołuje imprezy zaplanowane na najbliższe tygodnie. Nasza instytucja zamknięta będzie do odwołania.

 Czytaj więcej