Ładowanie Wydarzenia

« Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Niedzielne Koncerty w Teatrze: Trefon Gmyrek Duo – duet harfa – saksofon

27 września 2020 (niedziela) godz. 12:00

| 15zł (przedsprzedaż), 19 zł (w dniu koncertu)
Studio Grygierczyk - www.grygierczyk.com

Koncertowi towarzyszyć będzie wystawa zdjęć, uczestników Młodzieżowych Spotkań Fotograficznych prowadzonych przez Katarzynę Rubiszewską pt. „Prace wybrane”.

Maria Gmyrek i Wojciech Trefon, studenci Akademii Muzycznej w Krakowie (Maria) oraz Akademii Muzycznej w Katowicach (Wojciech), tworzą od 2012 roku duet saksofonowo – harfowy. Już w pierwszym roku wspólnej pracy zdobyli Grand Prix na XXII Krajowym Konkursie Zespołów Kameralnych w Bystrzycy Kłodzkiej oraz I nagrodę na V Ogólnopolskim Konkursie Duetów z Harfą w Cieszynie. W roku 2014 będąc najmłodszymi uczestnikami, otrzymali I nagrodę na Warszawskim Forum Muzyki Kameralnej. W 2015 roku Maria i Wojciech zostali zwycięzcami dwóch prestiżowych wydarzeń muzycznych : 36 Ogólnopolskiego Konkursu Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych II stopnia we Wrocławiu i 6 Międzynarodowego Konkursu Duetów z Harfą w Cieszynie. W roku 2016 duet został laureatem Grand Prix na Międzynarodowym Konkursie Harfowym we Lwowie, zaś w 2017 r. na VII Międzynarodowym Konkursie Duetów z Harfą w Cieszynie otrzymał I miejsce oraz Nagrodę Specjalną za najlepsze wykonanie kompozycji polskiego kompozytora współczesnego, natomiast w kwietniu 2018r. zespół otrzymał 1 nagrodę na III Ogólnopolskim Konkursie CEA w specjalności zespoły kameralne.

Studio Grygierczyk - www.grygierczyk.com

Studio Grygierczyk – www.grygierczyk.com

Trefon Gmyrek DUO  to zespół intensywnie koncertujący. Do niezapomnianych wydarzeń Duet zalicza m.in. koncerty w ramach Letniej Akademii Muzycznej w Krakowie (2013 , 2018) .Na II Festiwalu Jurajska Jesień Muzyczna w 2014 r w Częstochowie wystąpili w wieczorze pt. Koncert Młodych Wirtuozów. W roku 2015 zespół gościł w Studio Koncertowym Polskiego Radia Katowice .Wielokrotnie Duet koncertował w katowickiej Akademii Muzycznej oraz sali koncertowej NOSPR. Do szczególnie urokliwych spotkań muzycznych z pewnością zaliczyć można występ dla uczestników Ogólnopolskiej Konferencji Chórmistrzów Akademii Muzycznych w Ustroniu w 2017r. W 2014 roku Telewizja Polska zaprosiła ich do udziału w filmie muzycznym Za strunami harfy w reżyserii Violetty Rotter – Kozera. W tym samym roku zrealizowali w katowickim Studiu Koncertowym Polskiego Radia swoje pierwsze profesjonalne nagrania, które reprezentowały Polskę na Konkursie Radiowym “Concertino Praga” Europejskiej Unii Nadawców. W marcu 2017 r. Duet wydał płytę Arabesque z utworami oryginalnymi a także zaaranżowanym na zespół saksofonowo – harfowy. W lipcu 2018 Trefon-Gmyrek DUO , jako jedyny polski zespół prowadzący z sukcesami regularną działalność artystyczną został zaproszony do występu na 18 Światowym Kongresie Saksofonowym w Zagrzebiu (Chorwacja) W specjalnym koncercie polskiej muzyki współczesnej z utworami na saksofon i harfę. W listopadzie 2018 wystąpili podczas II Polskiego Kongresu Saksofonowego w Warszawie na specjalne zaproszenie prof. Pawła Gusnara.

Maria Gmyrek i Wojciech Trefon są wielokrotnymi stypendystami Ministra Kultury i Dziedzictwa narodowego oraz oboje otrzymali prestiżowe stypendium „Młoda Polska”.

Studio Grygierczyk - www.grygierczyk.com

Studio Grygierczyk – www.grygierczyk.com

Wystawa fotograficzna pt. „Prace wybrane” uczestników Młodzieżowych Spotkań Fotograficznych prowadzonych przez Kasię Rubiszewską, Toruńską fotografkę i założycielkę MSF.

Młodzieżowe Spotkanie Fotograficzne powstały we wrześniu 2016 roku.

Spotkania te, to doskonałe połączenie fotografii z dobrą zabawą. Podczas zajęć nie ma czasu na nudę. Spotkania mają na celu rozwijanie pasji, zdobywanie wiedzy oraz kształtowanie umiejętności fotograficznych. Głównym celem jest opanowanie obsługi aparatu oraz świadome kadrowanie. Chcemy pokazać piękno naszego regionu o każdej porze roku. Uczymy się oceniać prace swoje oraz naszych kolegów i koleżanek. W naszym dorobku mamy 4 wspólne wystawy, 2 wystawy pokonkursowe w Międzynarodowych Konkursach organizowanych przez Galerię i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu, wiele ciekawych warsztatów i projektów. Obecnie pracujemy nad nowym projektem wraz z Gminą Lubicz „Gmina Lubicz, 17 Sołectw i wiele historycznych miejsc”.
Kasia Rubiszewska.
Urodziła się w 1971 r. w Toruniu, ale od zawsze mieszka na wsi. Z wykształcenia jest rolnikiem. Swoją przygodę z fotografią rozpoczęła mając 43 lata. W 2014 r. dołączyła do grupy Toruńskich Spacerów Fotograficznych. Jej prace można oglądać na wystawach organizowanych przez TSF, na wystawach pokonkursowych w CSW, a także w publikacjach Stowarzyszenia Historyków Sztuki. W 2016 r. założyła grupę Młodzieżowe Spotkania Fotograficzne w Młyńcu Pierwszym, prowadzi warsztaty fotograficzne dla młodzieży, w 2018 r. otrzymała najwyższe wyróżnienie, statuetkę św. Andrzeja z rąk wójta gminy Lubicz za pracę z dziećmi. Należy do Stowarzyszenia TSF, ma na swoim koncie wiele projektów, m.in. „Jak budzi się las, czyli ran(d)ki (ro)zebrane”, Not)forgotten, „Szukając korzeni” czy „Wytwórnia OLO”.

 

Na wystawie swoje prace pokażą: Małgosia Oleszek, Malwina Michalak, Zuzanna Marcinkowska, Kamila Sztandarska, Zuzanna Kubacka, Franek Potęga, Andrzej Rakowicz, Kacper Łubiński, Kuba Łubiński, Aleksander Rubiszewski.

Szczegóły

Data:
27 września 2020 (niedziela)
Czas:
12:00
Koszt:
15zł (przedsprzedaż), 19 zł (w dniu koncertu)
Wydarzenie Kategoria:

Miejsce

Teatr
Teatralna, 1
Grudziądz, 86-300 Polska
Telefon:
56 46 234 76
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl

Organizator

CK Teatr w Grudziądzu
Telefon:
56 46 234 76
Email:
ewelina@teatr.grudziadz.pl
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl

20201218_140435_0000 (2)