NATALIA KLIMCZUK-TABIT
Urodziła się w 1969 roku w Grudziądzu. Obecnie mieszka i tworzy w Berlinie. Jest artystką iPad-ową. Malowanie zawsze było jej pasją, natomiast rozwój jej twórczości uaktywnił się w momencie osobistej tragedii. To wtedy Natalia natknęła się na iPad Art., który pomógł jej uporać się z trudną sytuacją. Sztuka cyfrowa umożliwiła przeniesienie na zewnątrz świata jej uczuć.
„Źródło mojej twórczości artystycznej odnalazłam w cierpieniu. Moje obrazy stanowią wyraz subiektywnych uczuć, które transformuję na obrazy cyfrowe. Powstają przez to dynamiczne, surrealne istoty i formy, zawierające w sobie szczególną mistykę i dramaturgię. Prace bazują na powolnym rozwijaniu kolorytu od pustej, czarnej nicości o schematycznych, mitycznych tematach obrazowych, po wesołą kolorystycznie, promieniującą, nowo stworzoną realność, w której wszystko wydaje się być możliwe i która ignoruje wszelkie konwencje. Ta koncepcja odzwierciedla transformację od bólu i nienawiści do nadziei i szczęścia, od przeszłości do zmartwychpowstania, od cienia po światło.
Mam nadzieję, że moja sztuka dotrze do ludzi znajdujących się akurat w ciemnej fazie swego życia. Życzę im, by moja twórczość użyczyła trochę nadziei i ufności lub po prostu, aby dała im poczucie, że nie są sami z ciemnością i w ciemności”.
Pierwsza wystawa Natalii miała miejsce w ruinach Sali wykładowej Szpitala Carite w Berlinie i nosiła tytuł: „Córka śmierci”. Od tamtego czasu wystawia obrazy w Kancelarii Adwokackiej SKW Schwarz. Prócz tego prace jej zdobią ściany pracowni psychologa dyplomowanego Jan-Pera Hirschberga, zaś inne wybrane prace powierza czasowo doktor Evie Schwerdtner do wystawienia ich w jej pomieszczeniach.