Ładowanie Wydarzenia

« Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Premiera filmu „COVID Impra”

6 października 2021 (środa) godz. 11:00

| zaproszenia
plansza

reż. Zbigniew Kulwicki

Czas pandemii i społecznej izolacji odcisnął się koszmarnym wspomnieniem, na wielu dziedzinach życia. W jednej chwili zatrzymał się świat, który dotąd znaliśmy i wydawałoby się, kontrolowaliśmy. Niewidzialny przeciwnik zabrał nam wiele cennych doświadczań codziennego życia, wśród nich były prawo do nauki i swobodnego korzystania z kultury.

Każdy z nas szukał dobrego rozwiązania, które pozwoliłoby nam kontynuować naszą pracę pozostając w kontakcie z odbiorcami. My w Teatrze postanowiliśmy zrobić to co potrafimy najlepiej, czyli przedstawienie – tematyka była oczywista, bowiem słowo Covid odmieniano wówczas na wszystkie możliwe sposoby. Początkowo miał być to spektakl profilaktyczny, który planowaliśmy wystawić na deskach naszego Teatru. Niestety obostrzenia pandemiczne i wreszcie zamknięcie instytucji kultury nie pozwoliły nam w pełni zrealizować tego pomysłu. Jednakże dzięki przychylności władz miasta zamiast spektaklu powstał film, w którym poruszamy temat odpowiedzialności za drugiego człowieka w trudnym czasie pandemii.

„COVID impra” to film, który był dużym wyzwaniem dla reżysera i aktorów, ale też dla całej ekipy technicznej i telewizyjnej. Powstała historia, która ma uwrażliwiać na drugiego człowieka, którego zdrowie, a nawet życie tak często zależy od naszych decyzji. Nasz film kierujemy do młodzieży starszych klas szkoły podstawowej oraz młodzieży szkół średnich, mając nadzieję, że stanie się pretekstem do rozmów oraz ciekawą pomocą dydaktyczną podczas lekcji wychowawczych.

Szczegóły

Data:
6 października 2021 (środa)
Czas:
11:00
Koszt:
zaproszenia
Wydarzenie Kategoria:

Miejsce

Teatr
Teatralna, 1
Grudziądz, 86-300 Polska
Telefon:
56 46 234 76
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl

Organizator

CK Teatr w Grudziądzu
Telefon:
56 46 234 76
Email:
oliwia@teatr.grudziadz.pl
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl