Ładowanie Wydarzenia

« Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„Przy kawie o Teatrze”

8 marca godz. 18:00

| on-line
138081807_4152855071411328_6665996504228480595_n

„Przy kawie o teatrze” – w czasach, gdy tak wielu, tak bardzo tęskni za teatrem i sceną zapraszamy do oglądania przedstawień w sieci. Wszyscy wiemy, że to nie to samo co „żywy aktor” na scenie, ale  dziś musi nam to wystarczyć. Propozycje i recenzje najciekawszych przedstawień teatralnych dostępnych online – przygotuje dla Państwa Alicja Celmer.

Na kolejny poniedziałkowy wieczór proponuję sztukę Tadeusza Rittnera pod tytułem „Lato” w reżyserii Jana Englerta. W 2019 roku twórcy spektaklu otrzymali nagrody na Festiwalu „Dwa Teatry”: za zdjęcia – Piotr Wojtowicz, za muzykę – Piotr Moss, nagrody aktorskie – Dominika Kluźniak, Grzegorz Małecki i Ewa Wiśniewska, wyróżnienie aktorskie Marcin Franc. Scenografię opracował Arkadiusz Kośmider, kostiumy przygotowała Dorota Roqeplo.

Tadeusz Rittner żył i tworzył na początku XX wieku. W swoich dramatach łączył przenikliwość obserwacji mieszczańskiego życia z poetycką ironią i finezją gry psychologicznej.

Akcja „Lata” toczy się w sanatorium prowadzonym przez zmęczonego życiem Doktora i jego młodą żonę. Życie pensjonariuszy toczy się leniwie, wszyscy korzystają z uroków lata. Pozornie niewiele się dzieje. Jest jakiś romans, jakieś flirty, wspólne wieczorne biesiady, przygotowanie do festynu pożegnalnego. Relacje między bohaterami są jednak skomplikowane, pełne niedopowiedzeń, skrywanych gestów, sekretów. Nagle dzieje się coś, co powoduje, że Doktor z żoną wyjeżdżają dwa tygodnie przed zakończeniem lata zostawiając gości pod opieką lekarza rezydenta.

W tym przedstawieniu jest wszystko.Wysmakowane kadry, piękne kostiumy, stylowe scenografie, stylowa muzyka. I wspaniała gra aktorska. Jan Englert w roli Doktora, zakochany w swojej żonie do szaleństwa. Dominika Kluźniak w roli żony, z pozoru kokietka, a w głębi duszy tęskniąca za głębokim uczuciem. Marcin Franc jako młody adorator doktorowej jest delikatny i naiwny. Pełen męskiego wdzięku Grzegorz Małecki. Beata Ścibakówna jako Lili, kokieteryjna i frywolna. I jeszcze wspaniała Ewa Wiśniewska, Agnieszka Suchora. Jednym słowem spektakl godny polecenia dla tych, którzy chcą się zatrzymać na chwilę, na 70 minut.

OBEJRZYJ SPEKTAKL

Szczegóły

Data:
8 marca
Czas:
18:00
Koszt:
on-line
Wydarzenie Kategoria:

Miejsce

Teatr
Teatralna, 1
Grudziądz, 86-300 Polska
Telefon:
56 46 234 76
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl

Organizator

CK Teatr w Grudziądzu
Telefon:
56 46 234 76
Email:
ewelina@teatr.grudziadz.pl
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl

Szanowni Państwo,

W związku z wprowadzonymi obostrzeniami, które obowiązywać będą do 9. kwietnia 2021 r., zostaliśmy zmuszeni do odwołania zaplanowanych na ten czas wydarzeń. Prosimy o zwracanie biletów na koncert zespołu VACAT. Koncert odbędzie się bezpłatnie online. Link do transmisji znajdą Państwo 26.03.2021 r. na naszej stronie oraz profilu FB.

Zapraszamy na nasz FanPage