Ładowanie Wydarzenia

« Wydarzenia

Strażniczka Magicznego Lasu – spektakl dla dzieci

27 października godz. 16:00

| 10 zł - 15 zł
aaaaa

reżyseria: Marcin Borchardt
Bałtycki Teatr Dramatyczny z Koszalina

LIST DO WSZYSTKICH DZIECI (OD LAT PIĘCIU DO STU PIĘCIU)

Szanowne urwisy, urwipołcie i huncwoty!

Sytuacja jest tragiczna. W Wielkim Magicznym Lesie Północnym dochodzi do zdarzeń dziwnych, a nawet przerażających. Oto przykłady: stary żubr odmówił robienia zdjęć, zabrakło imion dla dzieci pewnej powszechnie szanowanej ryby, a podgrzybek zaczął mówić po łacinie. Jakby tego było mało, strażniczka Magicznego Lasu, potężna czarodziejka Andrea zaczęła się zadawać z bardzo podejrzaną świnią, która podaje się za artystę oraz z owłosioną Amerykanką z wielkimi zębami i jeszcze większą walizką na kółkach.

To pewne: mieszkańców Magicznego Lasu czeka walka o życie. Przeżyją mnóstwo przygód, strasznych i niebezpiecznych. Ich przyjaźń zostanie wielokrotnie wystawiona na ciężką próbę. Na ich drodze staną zagadki do rozwiązania i przeróżne niespodzianki.

Ale największa niespodzianka czeka na Was Szanowne urwisy, urwipołcie i huncwoty! Mogę powiedzieć tylko tyle: kiedy spotkacie Duchy-Zuchy, tajemnicze plemię, które żyje pośród Wysokich Traw bardzo, ale to bardzo się zdziwicie i ucieszycie. Obiecuję! I nic więcej nie powiem. Sami się przekonajcie. Wystarczy przyjść do teatru i wejść do Wielkiego Magicznego Lasu. Zapraszam!

Wasz na zawsze ( a nawet trochę dłużej):

Tommasso Ogonasso, kronikarz Wielkich Magicznych Lasów

 

Obsada:

Beata Niedziela, Dominika Mrozowska, Żanetta Gruszczyńska-Ogonowska, Katarzyna Ulicka-Pyda, Marcin Borchardt, Wojciech Rogowski, Wojciech Kowalski

 

Premiera:2016-11-19
Autor: Tomasz Ogonowski
Teksty piosenek: Tomasz Ogonowski

Scenografia: Beata Jasionek
Foto: Izabela Rogowska
Muzyka:Jarosław Barów

Kostiumy: Beata Jasionek

 

 

Spektakl został nominowany do 23. edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Organizowanego przez Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego w Warszawie oraz przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=AMfJzMP-Ln8

Szczegóły

Data:
27 października
Czas:
16:00
Koszt:
10 zł - 15 zł
Wydarzenie Kategoria:

Miejsce

Teatr
ul. Teatralna 1
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl

Organizator

CK Teatr w Grudziądzu
Telefon:
56 69 68 901
Email:
ewelina@teatr.grudziadz.pl
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl