Ładowanie Wydarzenia

« Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„Uczycie nas, jak suknie się podnosi” Teatr KTO z Krakowa

28 października 2023 (sobota) godz. 19:00

| 80 zł (ulgowy), 90 zł (normalny)
KTO_page-0001

Podczas Grudziądzkiej Wiosny Teatralnej 2023 pod hasłem „7 Grzechów Głównych” spektakl „Arcadia – Seans lamentacyjny bez słów” okazał się zwycięzcą plebiscytu publiczności. Ponieważ grudziądzcy pasjonaci teatru docenili kunszt artystyczny Teatru KTO, już w październiku powróci on do Grudziądza i zaprezentuje spektakl pt. „Uczycie nas, jak suknie się podnosi”.

Wspomniana sztuka jest niepowtarzalną interpretacją dzieł niemieckich twórców lat 20. XX wieku we współczesnym wykonaniu gwiazd krakowskich scen dramatycznych i estradowych. W zestawieniu z muzyką na żywo w towarzystwie skrzypiec, kontrabasu, pianina i akordeonu ponadczasowy duet Brecht & Weill urzeka publiczność swoją uniwersalnością w tradycyjnej formie.

10_Uczycie-nas-jak-suknie-sie-podnosi_fot.-Klaudyna-Schubert

Songi Brechta, mimo ponad 80-letniej tradycji inscenizacyjnej, nadal porywają swoją aktualnością. Mroczne, pełne szaleństwa, choć niepozbawione przewrotnego humoru i liryzmu urzekają formą i przekazem.

Odkrywcze językowo i prowokacyjne teksty, ekspresja i stylistyczna rozpiętość muzyczna oraz satyra społeczno-polityczna otwierają przed widzem zupełnie nowe możliwości interpretacji, jednocześnie zapraszając do emocjonalnego przeżywania.

Na scenie zobaczymy pragnienia, żądzę i bunt. A wszystko to w gwiazdorskim wykonaniu genialnych aktorek i aktorów krakowskich scen i w towarzystwie muzyki na żywo.

fot. Klaudyna Schubert / Anna Kaczmarz / Robert Siwek

BILETY DO NABYCIA W KASIE TEATRU ORAZ ONLINE:
Bilety24.pl


 

Szczegóły

Data:
28 października 2023 (sobota)
Czas:
19:00
Koszt:
80 zł (ulgowy), 90 zł (normalny)
Wydarzenie Kategoria:

Miejsce

Teatr
Teatralna, 1
Grudziądz, 86-300 Polska
Telefon:
56 46 234 76
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl

Organizator

CK Teatr w Grudziądzu
Telefon:
56 46 234 76
Email:
oliwia@teatr.grudziadz.pl
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl