Ładowanie Wydarzenia

« Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„Zatruta Studnia” – bajka dla dzieci

3 października 2018 (środa) godz. 09:00

| 10zł
1-2-2

Premiera
14 XI 2008
Scenariusz i reżyseria
Zbigniew Kulwicki
Muzyka
Piotr Jan Ulatowski
Scenografia
Ryszard Belka

Obsada
Józefina Szałańska
Monika Rutkowska
Witold Murański
Beniamin Koralewski
Adrian Wiśniewski
Zbigniew Kulwicki

Czas trwania spektaklu 
75 minut

Bohaterowie ”Zatrutej studni” zmagają się z problemem suszy w osadzie. Jedyną osobą, która ma wodę pitną jest bezduszny człowiek, który czerpie ogromne zyski ze sprzedaży deficytowego towaru. Młody chłopak – dzielny, pracowity i wytrwały Jaś próbuje zapobiec trudnej sytuacji bytowej mieszkańców. Towarzyszą mu narzeczona Hanka i spotkany w podziemiach czarodziejski stwór Aquarius, który chętnie pomógłby mieszkańcom odzyskać wodę, ale stracił swoją moc, gubiąc magiczny pierścień.

Fantastyczna opowieść o miłości, przyjaźni, dobroci, dążeniu do wyznaczonych celów, zawiera także przesłanie ekologiczne. „Zatruta studnia” to wyśmienita zabawa dla najmłodszych, podczas której zostają zabrani do krainy pozytywnych wartości, gdzie ostatecznie dobro i tak zwycięży.

Dotąd spod ręki Zbigniewa Kulwickiego wyszło piętnaście przedstawień dla dzieci (najnowsza premiera jest szesnastą propozycją reżysera). Wśród nich znalazły się m. in. „Czarodziejskie krzesiwo”, „Gwiazda”, „Czary”, „Szewc Kopytko”, a także opowieści „O rybaku i złotej rybce”, „O Kocie w butach” i wielu innych baśniowych bohaterach. Wszystkie bajki cieszą się dużym powodzeniem u młodych widzów. Oglądają je dzieci w całym kraju dając przedstawieniom najlepsze recenzje, czyli gromkie brawa.

Najnowsze przedstawienie, podobnie jak poprzednie, będzie przede wszystkim rozśpiewaną opowieścią.

Szczegóły

Data:
3 października 2018 (środa)
Czas:
09:00
Koszt:
10zł
Wydarzenie Kategoria:

Miejsce

Klub Akcent
ul. Wybickiego 38
Telefon:
56 46 210 24

Organizator

CK Teatr w Grudziądzu
Telefon:
56 69 68 901
Email:
ewelina@teatr.grudziadz.pl
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl