Ładowanie Wydarzenia

« Wydarzenia

Szalona Noc w Teatrze: „Kosmiczne dźwięki” – warsztaty muzyczno-plastyczne

24 września godz. 19:00

| WYPRZEDANE
PLAKAT-SZALONANOC-KOSMOS-1

Prowadzący: Wojciech Zięba, Rafał Iwański

godz. 19.00 bilety 15 zł (dzieci/uczestnicy od 6 lat), 5 zł (opiekun)

(maksymalna liczba uczestników 20 osób)
Był już nocleg w Teatralnej pracowni plastycznej przy dźwiękach harfy, były szalone skarpety na scenie i poza nią – teraz przyszedł czas na „Kosmiczne dźwięki”.

To będzie już trzecie spotkanie w ramach cyklu „Szalona NOC w Teatrze” i nie zwalniamy tempa, bo szalonych pomysłów nam nie brakuje. W tym roku inspirację czerpać będziemy z KOSMOSU, gdzie dźwięków poszukują nasi goście Wojciech Zięba i Rafał Iwański. Na co dzień tworzą projekty muzyczne pod nazwą „Voices Of The Cosmos” i podróżują z nimi po Polsce, a nawet Europie. Tym razem zaprosiliśmy ich do naszego Teatru, aby wspólnie stworzyć instrumenty burzowe. Będzie twórczo muzycznie i plastycznie, a każdy z uczestników dostanie swój własny instrument. Spróbujemy też zagrać mini koncert – będzie kosmos i zawrót głowy.

W programie warsztatów:

nasłuchiwanie zarejestrowanych dźwięków kosmosu – przykłady sygnałów pochodzenia pozaziemskiego, eksperymenty muzyczne na instrumentach akustycznych, poznanie kilku fenomenów brzmieniowych i wspólna improwizacja. W ramach warsztatów zostaną zaprezentowane instrumenty akustyczne używane przez autorów: instrumenty burzowe („spring tube”), instrument wykorzystujący akustyczne właściwości arkusza blachy: „steel sail” (jednostrunowy, stalowy żagiel), bębny ramowe i gongi. Każdy uczestnik warsztatów otrzyma instrument burzowy, który zostanie zbudowany z komponentów i ozdobiony podczas warsztatów.

Celem warsztatów jest pobudzanie wrażliwości estetycznej, wyobraźni artystycznej i kreatywności, poszerzanie perspektywicznego myślenia poprzez eksperymentalne i otwarte podejście – są to cechy, które towarzyszą procesowi poznawczemu astronomom i badaczom odkrywającym tajemnice Wszechświata.

Wojciech Zięba – występuje jako ELECTRIC URANUS. Założyciel wydawnictwa muzycznego Beast Of Prey, od kilkunastu lat promującego i wspierającego muzykę elektroniczną, postindustrialną i eksperymentalną tworzoną przez artystów z całego świata. Zajmuje się budową instrumentów akustycznych prowadząc pracownię Industrial Sounds, jest liderem w Polsce w budowie instrumentów burzowych („spring tube”). Współwydawca i redaktor pisma muzycznego HARD ART.

Rafał Iwański – artysta dźwięku i perkusjonista. Absolwent etnologii na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Solo występuje pod pseudonimem X-NAVI:ET. Współzałożyciel i muzyk grup HATI, kolektywu INNERCITY ENSEMBLE i duetu KAPITAL, członek grupy ALAMEDA 5. Członek Polskiego Stowarzyszenia Muzyki Elektroakustycznej. Współpomysłodawca i kurator międzynarodowego festiwalu CoCArt Music Festival, realizowanego od 2008 r. w CSW w Toruniu.

Szczegóły

Data:
24 września
Czas:
19:00
Koszt:
WYPRZEDANE
Wydarzenie Kategoria:

Miejsce

Teatr
Teatralna, 1
Grudziądz, 86-300 Polska
Telefon:
56 46 234 76
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl

Organizator

CK Teatr w Grudziądzu
Telefon:
56 46 234 76
Email:
ewelina@teatr.grudziadz.pl
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl

KOMUNIKAT

UWAGA!

NA PROŚBĘ ORGANIZATORÓW ZMIANIE ULEGA GODZINA PREMIERY FILMU „WYBIEGAĆ MARZENIA”. ZAPRASZAMY 26.09.2021 R. O GODZ. 18:00.

pobrane

 Czytaj dalej