Ładowanie Wydarzenia

« Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Trio Animato, (trio harmonijkowe)

16 sierpnia godz. 19:30

| wstęp wolny
trio animato3 (2)

„Trio Animato” zostało założone w 1978 roku przez Jerzego Grzesiukiewicza i jest najdłużej działającym zespołem kameralnym w Szczecinie.

Skład zespołu:
Marek Jaroszyński (harmonijka chromatyczna),
Piotr Bieliński (harmonijka akordowa)
Piotr Włodarczyk (harmonijka basowa)

Trio tworzą szczecińscy muzycy, absolwenci klasy akordeonu i fortepianu, entuzjaści harmonijki ustnej, koncertujący w niezmienionym składzie od 1992 roku.

„Animato” to zespół unikatowy o bogatym dorobku artystycznym, będący stałym gościem polskich i europejskich festiwali muzycznych. Działa aktywnie w kraju i zagranicą dając kilkadziesiąt koncertów rocznie.

Oprócz nagród i wyróżnień zdobywanych na ogólnopolskich festiwalach „Animato” dwukrotnie stawał na podium międzynarodowych konkursów gry na harmonijce ustnej, m.in. zwyciężając na prestiżowym World Harmonica Festival w Trossingen (Niemcy). Członkowie zespołu zasiadają w jury ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów gry na harmonijce ustnej.

W ciągu wieloletniej działalności grupa występowała w renomowanych salach koncertowych i filharmoniach w Polsce oraz za granicą prezentując szerokie możliwości techniczne i walory orkiestrowego brzmienia koncertowych harmonijek ustnych. Trio posiada oryginalny styl wykonawczy bazujący na własnych opracowaniach popularnych utworów muzyki klasycznej i rozrywkowej.

trio animato2 (2)

Dzięki wysokiemu poziomowi artystycznemu, niepowtarzalnym aranżacjom i regularnym koncertom „Animato” zaliczane jest do ścisłej czołówki tego typu formacji na świecie.

W swoim dorobku grupa ma kilka płyt kompaktowych z różnorodną muzyką w tym ostatni album zatytułowany „animato in classic”.

Zespół „Animato” działa przy wsparciu Szczecińskiego Towarzystwa Kształcenia Artystycznego z siedzibą przy ul. Pocztowej 31/33, które prowadzi edukację muzyczną dzieci i młodzieży m.in. w klasie harmonijki ustnej.
https://www.youtube.com/user/animato1978

 

Szczegóły

Data:
16 sierpnia
Czas:
19:30
Koszt:
wstęp wolny
Wydarzenie Kategorie:
,

Miejsce

Rynek Główny

Organizator

CK Teatr w Grudziądzu
Telefon:
56 46 234 76
Email:
ewelina@teatr.grudziadz.pl
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl