Ładowanie Wydarzenia

« Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Vacat – koncert bluesowy ONLINE

26 marca godz. 19:30

| online
Andrzej Dzieja Vacat

Zakupione bilety można zwracać w naszych Kasach.

Vacat – koncert bluesowy
godz. 19.30       koncert online

Dojrzałość muzyczna, radość sceniczna i charyzma, której pozazdrościć może niejeden zespół – to  po prostu jedno słowo Vacat. Tak…. bluesmani, muzycy i nasi przyjaciele z Grudziądza cały czas grają i zapomnieć o sobie nie pozwolą. Słuchając ich koncertów jedno jest pewne  entuzjazm, pasja i talent to atrybuty, których im nigdy nie brakowało. Już dawno wypracowali sobie tzw. dojrzałość muzyczną i radość z bycia na scenie. Tą niepowtarzalną energią zarażają nas podczas każdego swojego koncertu – nie inaczej będzie w piątek.

Vacat 152

To nic, że w sieci, nic że nie będzie publiczności ….. po prostu tak łatwo się nie poddamy i mamy nadzieję, że Państwo „nasza publiczność” też z nami będzie tego wieczoru. Niech blues popłynie do sieci z najlepszym energetycznym przesłaniem spokoju i radości z pięknych dźwięków.

Bądźcie z nami w piątek 26 marca po DOBREJ, BLUESOWEJ stronie MOCY :)

Informacja o zespole:
VACAT powstał w 1971 roku i działał przy Domu Kultury “Stomil” w Grudziądzu. Ich premierowy koncert odbył się 18 grudnia 1971 r. w sali ZDK “Stomil”. Pierwszy skład zespołu stanowili: Krystian Janca (piano), Henryk Lazurek (perkusja), Andrzej Nowicki (bas), Andrzej Mądzielewski (gitara, śpiew). Nazwę VACAT nadali grupie: Zbigniew Pietrzak i Andrzej Nowicki, nieżyjący już, były członek zespołu Perfect.

Vacat 15

Zespół koncertował niemal w całej Polsce, organizował “Laboratoria Muzyczne”, brał czynny udział w konkursach. Otrzymał wiele nagród i wyróżnień, m.in. dwie Złote Harfy. Natomiast w finale Ogólnopolskiego Przeglądu Bluesa zajął IV miejsce. Koncertował wspólnie z Budką Suflera. Dokonał nagrań w TV i Polskim Radiu.Na przestrzeni lat z zespołem wystąpiło wielu znakomitych muzyków, jak np. Marian Mądzielewski, Aleksander Mądzielewski, Piotr Lemański, bracia Skamierscy, Józef Iwicki, Andrzej Mendyk, Roman Kłodkowski, Mirosław Andrukowicz.

Vacat 12

W 1999 roku, po prawie 20-letniej przerwie, grudziądzką grupę bluesową reaktywują: perkusista zespołu Henryk Lazurek i gitarzysta Andrzej Mądzielewski. VACAT koncertuje tak, jak dawniej: występy w Warszawie, udział w “Olsztyńskich Nocach Bluesowych”, koncert ”Toruń Blues Meeting”, gdzie wystąpili obok takich gwiazd jak: Mike Russell (USA) i DŻEM. W grudniu 2001 roku zajmuje I miejsce na festiwalu “Bluesonalia 2001” w Koninie pokonując 15 zespołów z całej Polski. W nagrodę grudziądzanie wystąpią w tegorocznej edycji największego w Europie Środkowej festiwalu muzyki bluesowej “Rawa Blues” w Katowicach oraz w Klubie “Taj Mahal” w Łaziskach Górnych.W repertuarze zespołu znajdują się standardy bluesowe, m.in. Muddy Watersa, B.B. Kinga, Roberta Johnsona, Johna Lee Hoockera.

Do działu pod hasłem sukcesy grupy VACAT niewątpliwie wpisać można występ na Jazz Festival w Southport w zachodniej Anglii. Grudziądzanie tak się spodobali angielskiej publiczności, że na festiwal zapraszani byli przez kilka lat z rzędu.

Vacat 111

Zagrają w składzie:

Andrzej “Dzieja” Mądzielewski (lider grupy) – gitara, śpiew,

Adam Tomczyński – klawisze

Tadeusz Linowski – gitara basowa,

Henryk Lazurek – perkusja.

Szczegóły

Data:
26 marca
Czas:
19:30
Koszt:
online
Wydarzenie Kategoria:

Miejsce

Klub Akcent
ul. Wybickiego 38
Telefon:
56 46 210 24

Organizator

CK Teatr w Grudziądzu
Telefon:
56 46 234 76
Email:
ewelina@teatr.grudziadz.pl
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl

KOMUNIKAT

UWAGA!

NA PROŚBĘ ORGANIZATORÓW ZMIANIE ULEGA GODZINA PREMIERY FILMU „WYBIEGAĆ MARZENIA”. ZAPRASZAMY 26.09.2021 R. O GODZ. 18:00.

pobrane

 Czytaj dalej