Ładowanie Wydarzenia

« Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

ZMIANA TERMINU „W małym kinie” spektakl muzyki lat 20. i 30. XX wieku

10 listopada 2019 (niedziela) godz. 17:00

| 30zł, 35 zł
Add a subheading (2)

Z przykrością informujemy, że zaplanowany na niedzielę (10 listopada) spektakl muzyczny „W małym kinie”, z przyczyn niezależnych od organizatora, został przełożony. O pierwszym możliwym terminie poinformujemy w najbliższym czasie. Nabyte bilety zachowują ważność, a osoby które zdecydują się je zwrócić mogą to uczynić w kasie Teatru.

Czy piosenki z łezką to tylko retro szyk i niemodny już czar? Absolutnie nie! To nieprzerwana prawda o wielkim kobiecym sercu i niezrównanym intelekcie. Trzy panny z wczesnych lat minionego wieku to wulkan pomysłów na marzenia i fantazja na życie…  Zapraszamy do pokoiku w internacie!

„W Małym Kinie” to spektakl do muzyki międzywojennego polskiego kina, ale nie tylko. Doskonała aranżacja jazzowa Ignacego Wiśniewskiego, klimatyczne wykonanie, a przede wszystkim nietuzinkowe głosy Les Femmes zapewnią dobrą zabawę i niebanalne wzruszenia.

reżyseria: Les Femmes

muzyka: Lincke, Kitschman, Wars, Wiehel, Muller, Poulenc, Obradors, Rainger, Karasiński, Arosso, Elington, Gold

scenografia: Les Femmes

występują:

Les Femmes:

Joanna Sobowiec – Jamioł – sopran

Natalia Krajewska – Kitowska –sopran

Emilia Osowska – mezzosopran

Ignacy Wiśniewski Jazz Band:

Ignacy Wiśniewski – fortepian

Maja Miro – Wiśniewska – flet

Piotr Jamioł – skrzypce

Filip Arasimowicz – kontrabas

Antoni Wojnar – perkusja

IMG_1339 copy (2)

Les Femmes to zespół muzyki klasycznej stworzony w 2011 r. w Gdańsku. Jest twórcą nowej formy: kolażu operowego – spektaklu muzycznego zbudowanego z arii, pieśni i innych fragmentów dzieł kompozytorów muzyki klasycznej. Całość łączy spójna fabuła i nowy kontekst interpretacyjny. To oryginalne zestawienie tworzy nową jakość, skłania do zabawy formą oraz nakłada świeże interpretacje sceniczno-muzyczne. Cechą charakterystyczną grupy są przedstawiania nacechowane silnymi emocjami, wyrazistymi bohaterami, a zarazem posiadające pozytywne i niebanalne przesłanie.

IMG_1012

W swoim dotychczasowym dorobku, Les Femmes posiada ponad 300 koncertów i spektakli na polskich oraz zagranicznych scenach muzycznych. Współpracował m.in. z: Filharmonią im. Romualda Traugutta w Warszawie; Operą Bałtycką w Gdańsku, Operą Nova w Bydgoszczy, Polską Filharmonią Sinfonia Baltica w Słupsku, Filharmonią Koszalińską, Bałtycką Agencją Artystyczną BART w Sopocie, Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku czy Théâtre Ephéméride w Val de Reuil. Brał udział m.in. w Festiwalu Pieśni Kompozytorów Polskich w Warszawie, Bydgoskim Festiwalu Operowym (Operowe Forum Młodych), czy Festiwalu Konfrontacji Sztuki Kobiecej w Słupsku.

Na stałe współpracują z pianistami: Arkadiuszem Farkowskim, Sebastianem Godzińskim, Łukaszem Jankowskim oraz Anną Rocławską; z zespołem Almost Jazz Group, z Kwartetem Piotra Jamioła oraz z Orkiestrą Kameralną Św. Pawła.

 

Szczegóły

Data:
10 listopada 2019 (niedziela)
Czas:
17:00
Koszt:
30zł, 35 zł
Wydarzenie Kategorie:
,

Miejsce

Teatr
Teatralna, 1
Grudziądz, 86-300 Polska
Telefon:
56 46 234 76
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl

Organizator

CK Teatr w Grudziądzu
Telefon:
56 45 234 76
Email:
ewelina@teatr.grudziadz.pl
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl

KOMUNIKAT

W związku z przedłużonym zakazem działalności instytucji kulturalnych Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu odwołuje imprezy zaplanowane na najbliższe tygodnie. Nasza instytucja zamknięta będzie do odwołania.

 Czytaj więcej