JARMARK ŚW. MIKOŁAJA 2019

Piękne dekoracje, świąteczne iluminacje, smakowite zapachy i jedyna w swoim rodzaju atmosfera w bogatej, muzycznej oprawie – to cechy charakterystyczne Jarmarku św. Mikołaja, na który tradycyjnie już zapraszamy do Grudziądza.

Coraz liczniej organizowane w polskich miastach jarmarki bożonarodzeniowe rozwijają się z roku na rok, nawiązując do niezwykle popularnej tradycji krajów Europy Zachodniej. W Grudziądzu mamy swoją lokalną tradycję bowiem Jarmark św. Mikołaja odbędzie się w naszym mieście już po raz trzynasty.

Stoiska czynne:

od czwartku do soboty w godz. od 10:00 do 19:00

w niedzielę od 10:00 do 17:00

Grudziądzki Rynek i towarzyszące mu uliczki staną się na kilka dni magicznym miejscem, tętniącym świąteczną atmosferą. Starówka zostanie wypełniona kramami z rękodziełem, ozdobami świątecznymi oraz regionalnymi przysmakami. Nie zabraknie również aromatu grzanego wina i świątecznego ciasta. Dla mieszkańców i turystów będzie to doskonała okazja do zakupów, skosztowania wytrawnych i słodkich przekąsek, jak również do spacerów w otoczeniu bożonarodzeniowych iluminacji. Co ważne na stoiskach handlowych swoje wyroby prezentować będą lokalni przedsiębiorcy, grupy działania, organizacje pozarządowe oraz osoby indywidualne.

Tradycyjnie, przy okazji jarmarku pojawią się wydarzenia towarzyszące: koncerty lokalnych artystów, zespołów muzycznych i chórów, świąteczny happening pt. „Jasełka na wysokości” oraz bezpłatna karuzela, która niewątpliwie ucieszy najmłodszych. Gwiazdą tegorocznego jarmarku w sobotni wieczór będzie SARSA, a w niedzielę wystąpi Monika Urlik.

CZWARTEK (5 XII)

w godz. od 16.00 do 19.00

wystąpią:

Przedszkole Niepubliczne „Kubuś”, Zespół Wokalny z Niepublicznej Szkoły Podstawowej nr 1, Zespół Wokalny z SP 11, Zespół Wokalny ze Szkoły Podstawowej nr 3, Zespół z Przedszkola „Bajkolandia”, Zespół ze Szkoły Podstawowej nr 8, Podopieczni z Ogniska Pracy Pozaszkolnej.

PIĄTEK (6 XII)

w godz. 11.00 do 13.00 

 wystąpią:

Zespół z Przedszkola „Mały Książę”, Zespół ze Szkoły Podstawowej w Dusocinie.

W tym dniu na grudziądzkim Rynku pojawi się Święty Mikołaja

w godz. 16.00 do 19.00

wystąpią:

Wiktoria Siwiec, Chór Boni Cantores, solista z Centrum Rehabilitacji im. ks. bpa J. Chrapka, Chór kameralny The G Singers, Soliści z Centrum Rehabilitacji im. ks. bpa J. Chrapka, Klasa 2 a ze Szkoły Podstawowej nr 12, Kejsi&NO NAME z Łasina,  Chór Alla camera

17:00- 17:30- I część Happeningu uliczno – plenerowego pt. „Jasełka na wysokości” w wykonaniu Krakowskiego Teatru Ulicznego Scena Kalejdoskop

18:00- 18:30 – II część Happeningu uliczno – plenerowego pt. „Jasełka na wysokości” w wykonaniu Krakowskiego Teatru Ulicznego Scena Kalejdoskop

SOBOTA (7 XII)

w godz. 17.00 do 19.00

wystąpią:

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Węgrowie oraz gwiazda wieczoru SARSA z zespołem.

 000037_prev

Sarsa – to kompozytorka, autorka tekstów, producentka muzyczna. Gra na instrumentach klawiszowych i ukulele. Teledyski do jej twórczości mają ponad 100 milionów odtworzeń! Laureatka licznych konkursów za twórczość własną.

000029_prev 000031_prev

Współtworzyła wiele projektów eksperymentując z muzyką od jazzu, poezji śpiewanej po alternatywnego rocka i muzykę elektroniczną. Jej charakterystyczny wokal stylistycznie stawiany był obok głosu Dolores O’Riordan z The Cranberries, Florence Welch z Florence And The Machine, Sia, CocoRosie.

W kompozycji Sarsa zaskakuje. Łączy brzmienia nowoczesne z  oldschoolowymi oraz sięga po instrumenty z różnych muzycznych kultur. Dodając do tego charakterystyczny głos Sarsy, otrzymujemy wyjątkową całość, która nie pozwala pozostać obojętnym względem jej utworów.

–Najważniejsze dla mnie to poruszać ludzi. Dlatego moja twórczość jest bardzo różnorodna i dosyć zmanierowana. Lubię, jak jest dziwnie, niestandardowo i nie wprost. Chcę by każdy miał swoją przestrzeń do rozumienia moich wyżyć artystycznych– tłumaczy Sarsa.

Dziennikarze muzyczni zaś uznali ją za prekursorkę nowego polskiego popu. Została okrzyknięta największym i najbardziej osobliwym debiutem ostatnich lat.

Sarsa jest cenioną songwriter’ką – sukcesy odnosi nie tylko ze swoimi utworami, ale również z radiowymi hitami, które tworzy dla innych polskich artystów! Po rocznej przerwie SARSA wraca w zupełnie nowej odsłonie! Wciąż budzi wielkie zainteresowanie oraz niezmiennie, zarówno wizerunkowo jak i muzycznie, wyróżnia się na polskim rynku muzycznym!

Sarsa była weteranką programów wokalnych; xfactor must be the music i wreszcie voice of Poland. Dawała się poznać jako ekscentryczna i zupełnie niedająca się sklasyfikować artystka.

Sarsa została doceniona i zwróciła uwagę dziennikarzy radiowej Trójki i Czwórki. Jej twórczość alternatywna cieszyła się również popularnością w radiach lokalnych.

NIEDZIELA (8 XII)

w godz. 15.00 do 17.00

wystąpią:

Szkoła Muzyczna Yamaha, Chór kameralny Contrapunkt, oraz Monika Urlik z akompaniamentem  Konrada Skowrońskiego.

Monika Urlik

Wokalistka o charakterystycznym, niepowtarzalnie brzmiącym głosie. Finalistka Hard Rock Rising Poland 2015 , The Voice of Poland 2011, Zwyciężczyni międzynarodowego festiwalu VENA Festival. Kompozytorka, autorka tekstów, skrzypaczka.

Bez tytułu

Wokalistka wystąpi w Grudziądzu z muzycznym programem świątecznym, w którym znalazły się kolędy i tzw. utwory na życzenie… Wszystko wykonane bardzo emocjonalnie stworzy  niepowtarzalną atmosferę  bliskości,  zrozumienia,  ciepła i w sposób niezapomniany wprowadzi nas w świąteczny czas.

jarmark_mikolaja_A2+3mm