Ładowanie Wydarzenia

« Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

DKF wg Jerzego Rębisza: „Ennio” (2021 r.) reż. Giuseppe Tornatore

19 stycznia 2023 (czwartek) godz. 19:00

| 8 zł (przedsprzedaż), 10 zł (w dniu koncertu)
Ennio_plakat

W styczniowy wieczór zapraszamy naszych widzów na „DKF wg Jerzego Rębisza”. Po raz kolejny przez film chcemy wspominać człowieka, który zarażał nas miłością do dużego ekranu i zachęcał do dyskusji o KINIE. Tym razem proponujemy dokument biograficzny „ENNIO”, bo Pan Jerzy kochał filmowe kompozycje Morricone’a i reżyser Giuseppe Tornatore nie był mu obojętny.

T 9 (Medium)

Film, który pokażemy tego wieczoru, pełen jest niezwykłych wspomnień, ale też, a może przede wszystkim, genialnej muzyki MISTRZA. W końcu, historia życia Ennio Morricone’a to historia kina. I nawet jeśli koś widział już ten dokument, to w tym przypadku można zobaczyć go jeszcze jeden, dwa… a nawet dziesięć razy. Ustawimy „wolumen na maxa” i damy ponieść się dźwiękom.

Obsada:
Ennio Morricone,
Clint Eastwood,
Quentin Tarantino,
John Williams,
Hans Zimmer,
Terrence Malick,
Wong Kar-Wai,
Bernardo Bertolucci i inni ….

Kilka słów o filmie:
Ponad 500 filmów wybrzmiałoby inaczej, gdyby nie on. Ennio Morricone to nie tylko jeden z najbardziej płodnych kompozytorów muzyki filmowej w historii, ale również uwielbiana przez międzynarodową publiczność legenda kina, której twórczość została dwukrotnie nagrodzona Oscarem.
„Ennio” jest żywiołowym portretem geniusza, nakreślonym przez wiernego przyjaciela i znakomitego reżysera. Giuseppe Tornatore zaprasza nas w wyjątkowo osobistą podróż po prywatnym i artystycznym życiu wspaniałego kompozytora. Towarzyszą nam w niej wspominający go artyści i reżyserzy, tacy jak Bernardo Bertolucci, Clint Eastwood, Bruce Springsteen, Quentin Tarantino, John Williams czy Wong Kar Wai, ale przede wszystkim wtóruje nam niezapomniana filmowa muzyka Mistrza. W końcu, historia jego życia to historia kina.
„Ennio” to prezent dla fanów utworów Morriconego i wszystkich produkcji, do których stworzył niepowtarzalną muzykę. Przeżyj głębokie filmowe doznanie pod batutą Mistrza!


ZWIASTUN:

 

 BILETY DOSTĘPNE W KASIE TEATRU ORAZ ONLINE:
Bilety24

 

Szczegóły

Data:
19 stycznia 2023 (czwartek)
Czas:
19:00
Koszt:
8 zł (przedsprzedaż), 10 zł (w dniu koncertu)
Wydarzenie Kategoria:

Miejsce

Teatr
Teatralna, 1
Grudziądz, 86-300 Polska
Telefon:
56 46 234 76
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl

Organizator

CK Teatr w Grudziądzu
Telefon:
56 46 234 76
Email:
oliwia@teatr.grudziadz.pl
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl