Ładowanie Wydarzenia

« Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

FREE BLUES BAND czyli najstarszy zespół bluesowy w Szczecinie

22 lutego godz. 19:30

| 25zł (przedsprzedaż), 35zł (w dniu koncertu)
Free Blues Band 2018_1 (2)

FREE BLUES BAND – grupa bluesowa grająca już ponad 38 lat muzykę pełną ekspresji, która łączy w sobie elementy rythm’n’bluesa, soul, funky i niektórych obszarów jazzu. Założona przez braci Andrzeja i Mariana Malcherków w końcu 1979r. Na swym koncie mają tytuły laureatów z praktycznie wszystkich festiwali muzyki rockowej i bluesowej organizowanych w Polsce od 1983r. Poza programem autorskim w repertuarze posiadają także brawurowo wykonywane utwory
J. Hendrix’a oraz Deep Purple . Zespół używa oryginalnych organów Hammonda na , których gra jako jedyna w Polsce, przedstawicielka płci pięknej Agnieszka Malcherek.

Agnieszka Malcherek Hammond 2018 (2)

Free Blues Band koncertował z Tadeuszem Nalepą od 1995 roku, a trzy ostatnie lata przed śmiercią Nalepy artysta koncertował tylko z nimi i to z FBB zagrał ostatni koncert w swoim życiu 12 sierpnia 2006 roku w Trincu w Czechach.

Grali z Taj Mahalem, Chrisem Farlowe ( Colosseum), Steve Morsem i Ianem Paice’m (Deep Purple) oraz Stanem Skibyim, L. Cichońskim, Carlosem Johsonem , Janem „Izba” Izbińskim czy  Sławkiem Wierzcholskim.

Otwierali koncerty Deep Purple, Johna Scofielda, Johna Mayala, The Animals , Scott’a Hendersona oraz Johnnego Wintera I TM Stevens’a.

Andrzej Malcherek 2017 (2)

Poza tym regularnie od 25 lat w jeden z piątków każdego miesiąca dają koncert w firmowym klubie Free Blues Club w Szczecinie.

Skład zespołu:

Andrzej Malcherek – guit. voc.

Agnieszka Malcherek – hammond organ

Mateusz Pawelec – bass guit.

Dariusz Kamiński- drums

 

Szczegóły

Data:
22 lutego
Czas:
19:30
Koszt:
25zł (przedsprzedaż), 35zł (w dniu koncertu)
Wydarzenie Kategoria:

Miejsce

Klub Akcent
ul. Wybickiego 38
Telefon:
56 46 210 24

Organizator

CK Teatr w Grudziądzu
Telefon:
56 69 68 901
Email:
ewelina@teatr.grudziadz.pl
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl