Ładowanie Wydarzenia

« Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„Goła Baba” – monodram Joanny Szczepkowskiej

25 września 2021 (sobota) godz. 19:00

| 35zł, 45 zł
Baba2

Monodram, a raczej monokomedia pod tytułem „Goła baba”, to konfrontacja dwóch odmiennych postaw wobec sztuki. Joanna Szczepkowska gra dwie różne kobiety – artystki rywalizujące ze sobą o uwagę i uznanie publiczności. Pierwsza z nich to kobieta z parasolką, delikatna istota pełna ideałów, artystka wymagająca od widzów ciszy i koncentracji uwagi. W drugiej części monodramu wpada na scenę tytułowa baba. Hałaśliwa i dosadna, rzucając dowcipami błyskawicznie nawiązuje kontakt z publicznością. Dwie różne bohaterki, dwa różne sposoby bycia na scenie odsłaniają prawdę o komercji w kulturze. Joanna Szczepkowska, stosując terapię przez śmiech, mówi o rzeczach ważnych i aktualnych. Niespodziewane zakończenie monodramu skłania widza do refleksji nad światem, w którym nie ma miejsca dla słabych.

Baba1

Joanna Szczepkowska – aktorka teatralna i filmowa, pisarka, poetka i felietonistka.

autorka tekstu: Joanna Szczepkowska

reżyseria: Agnieszka Glińska

scenografia: Magda Maciejewska

wykonanie: Joanna Szczepkowska

czas trwania: 75 minut


 

Tegorocznym laureatem Nagrody im. Aleksandra Gąssowskiego jest Pan Robert Szych aktualnie dyrektor Drukarni Księży Werbistów w Górnej Grupie, od wielu lat cenny współpracownik CK Teatr. Obecni na posiedzeniu członkowie kapituły uznali, że jest to osoba, która swoim działaniem w znaczący sposób przyczynia się do rozwoju grudziądzkiego Teatru.

Statuetka przyznawana jest osobom, które poprzez swoją pracę, czy jakąkolwiek inną działalność, w szczególny sposób przyczyniły się do rozwoju grudziądzkiego Teatru. Wręczona zostanie po raz osiemnasty podczas Grudziądzkiej Wiosny Teatralnej z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru tj. 28 marca.

Kapituła obradowała w składzie: Anna Janosz, Maryla Rzeszut, Karola Skowrońska, Beata Kastner, Marianna Gitner-Sawistowska, Robert Malinowski, Marek Czekała, Jerzy Rochowiak, Zbigniew Kulwicki i Grzegorz Romanowski. W skład kapituły obok stałych członków, wchodzą kolejni laureaci nagrody.

Według kapituły Pan Robert Szych jest jest człowiekiem, który od wielu lat współpracuje i wspiera pracę CK Teatr w Grudziądzu. Życzliwy, przyjazny, wspomagający także pracownię plastyczną, czy organizowane przez nią konkursy. Zawsze gotowy do pomocy, służy fachową radą, człowiek dla którego wspieranie KULTURY to nie tylko słowa. Krótko mówiąc przez piętnaście lat współpracy nigdy nie padło z jego strony NIE czy NIE DA SIĘ.

Szczegóły

Data:
25 września 2021 (sobota)
Czas:
19:00
Koszt:
35zł, 45 zł
Wydarzenie Kategoria:

Miejsce

Teatr
Teatralna, 1
Grudziądz, 86-300 Polska
Telefon:
56 46 234 76
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl

Organizator

CK Teatr w Grudziądzu
Telefon:
56 46 234 76
Email:
oliwia@teatr.grudziadz.pl
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl