Ładowanie Wydarzenia

« Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Koncert niedzielny: Kwartet VIRTUOSO

26 września 2021 (niedziela) godz. 12:00

| 15zł (przedsprzedaż), 19 zł (w dniu koncertu)
kwartet

ŻANETA CHŁOSTOWSKA-SZWACZKA – malarstwo

Tytuł wystawy: WO-MAN

Kwartet   VIRTUOSO   to muzyczne perpetuum mobile zbudowane na bogactwie doświadczeń, długoletniej współpracy, a przede wszystkim tożsamości temperamentów. Jego zadaniem jest dostarczać emocji na   najwyższym   poziomie artystycznym, nierzadko okraszonych dużą dawką humoru.

kwartet2

„Zdając sobie sprawę, że przeciętność w sztuce jest rzeczą nie do wybaczenia, nieustannie   doskonalimy   swój warsztat, biorąc udział w kursach mistrzowskich, czy też kontynuując naukę na studiach podyplomowych. Dla nas bowiem ważne jest nie to co mamy, ale to, co możemy zrobić z tym, co mamy.”

kwartet3

Skład: 

MICHAŁ KWAŚNIAK – I skrzypce

Nieokiełznany czynny wulkan energii i talentów. Nigdy nie wiadomo, kiedy dojdzie do erupcji. Pasjonat sztuki, także kulinarnej. Bezkonkurencyjnie ugotuje wszystko, zaspokajając najwybredniejsze podniebienia.

PRZEMYSŁAW NAWROCKI – II skrzypce

Dysponent nieposkromionego apetytu na wszelką    sztukę. Jak przystało na konesera, selekcjonuje co najlepsze, by potem częstować innych. Żarliwy kibic piłki nożnej, w końcu na boisku też grają…

KAROL PIECHOWIAK – -altówka

Muzyczny gejzer, pełen optymizmu   i zdolności. Wybucha tylko pozytywną energią. Między wybuchami pochłania mnóstwo książek.

ŻANETA CHŁOSTOWSKA-SZWACZKA – malarstwo

Tytuł wystawy: WO-MAN

Żaneta Chłostowska – Szwaczka (ur. 1983 r. Zielona Góra)

Ukończyła malarstwo w Instytucie Sztuk Pięknych na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego. W 2009 uzyskała dyplom w pracowni prof. Jana Gawrona.
Swoje prace prezentowała na wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce, Wielkiej Brytanii oraz Niemczech. Jej prace znajdują się w polskich i zagranicznych kolekcjach.
Jest współzałożycielem Grupy Artystycznej „INICJATYWA Twórcza 29 Lutego”. Uprawia malarstwo, mozaikę oraz rzeźbę. Jej obrazy to próba uwolnienia malarstwa figuratywnego w kierunku konceptualizmu pojmowanego jako intelektualny proces twórczy.

Tekst o wystawie:

WO-MAN czyli „rozmowa poprzez sztukę”

a więc dialog, w którym mamy szansę opowiedzieć się po którejś ze stron. Stron kulturowego i cywilizacyjnego sporu, gdzie stereotypy kulturowe, poglądy przydzielające role w społeczeństwie nie ze względu na zdolności lecz płeć często krzywdzą kobiety i marnują ich potencjał.

Kobiety tajemnicze, melancholijne, magicznie inne a czasem surrealistyczne, oderwane od rzeczywistości. Każdy z tych „niekompletnych portretów” jest absolutnie kompletną emocjonalną całością. Emocje te skrywane za nieobecnymi oczami intrygują nas i niepokoją. Dlaczego jednak są skrywane i dlaczego musimy się ich  domyślać? Powodem jest to, iż rozmowa twarzą w twarz jest często bardzo trudna a czasami wręcz niemożliwa. Ponieważ oczy są „zwierciadłem duszy”, zdradzają nasze najskrytsze myśli, emocje, intencje czasami rozsądniej jest je ukryć ażeby emocje nie przekształciły się w otwarty konflikt. Dochodzi więc do swoistego wycofania się. Ale wycofanie to nie jest rezygnacją lecz stworzeniem szansy do intelektualnego wysiłku i kontynuowania dialogu, „rozmowy poprzez sztukę”. Proces jaki zachodzi za skrywanymi oczami… jest tajemnicą jakiej powinniśmy poszukiwać i spróbować zrozumieć w tych obrazach.

Szczegóły

Data:
26 września 2021 (niedziela)
Czas:
12:00
Koszt:
15zł (przedsprzedaż), 19 zł (w dniu koncertu)
Wydarzenie Kategoria:

Miejsce

Teatr
Teatralna, 1
Grudziądz, 86-300 Polska
Telefon:
56 46 234 76
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl

Organizator

CK Teatr w Grudziądzu
Telefon:
56 46 234 76
Email:
ewelina@teatr.grudziadz.pl
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl

JARMARK ŚW. MIKOŁAJA

74240786_115270466587719_1691042282154754048_n

Rozpoczęliśmy nabór zgłoszeń wystawców na Jarmark św. Mikołaja. Dokumenty przyjmujemy do 31.10.2021 r. Szczegóły  w linku poniżej. Serdecznie zapraszamy!

Więcej