Ładowanie Wydarzenia

« Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Koncerty dla młodzieży „Sekrety pięknego śpiewu”

24 kwietnia 2018 (wtorek) godz. 09:00

| 10zł, obowiązuje KDR

Maria-Malinowska (Medium) (2)Maria Malinowska urodziła się w 1991 roku w Nowym Mieście Lubawskim. Od dziecka wykazywała ogromne zainteresowanie muzyką. Po ukończeniu szkoły muzycznej pierwszego stopnia w klasie fortepianu w Iławie, kontynuowała swoją edukacje w średniej szkole muzycznej w Olsztynie – już jako uczennica klasy śpiewu. Następnie podjęła studia na wydziale wokalno-aktorskim w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku ( kierunek śpiew solowy). Studia magisterskie w 2016 roku ukończyła z wyróżnieniem.

W swoim repertuarze posiada zarówno pieśni, jak i arie koncertowe z okresu XIX i XX wieku; bliski jest jej repertuar związany z wykonawstwem artystycznej pieśni polskiej, niemieckiej, również kaszubskiej. Brała udział w licznych koncertach, oratoriach, audycjach dla dzieci oraz operach. Debiutowała w partii Zofii w „Halce” St. Moniuszki. Następnie w produkcjach uczelnianych jako Pamina w operze „Czarodziejski Flet” oraz Arminda w operze „La finta giardiniera” W.A. Mozarta. Wielokrotnie występowała jako solistka m. in. ze Słupską filharmonią Sinfonia Baltica, Koszalińską filharmonią, Operą Bałtycką oraz w prawykonaniach takich dzieł jak pieśni fonemiczne K. Nepelskiego w Wejherowskim Centrum Kultury oraz w prawykonaniu Mszy ( Missa In Dis ,,Die Zauberflöte z dawnego rękopisu kościoła św. Mikołaja w Bielsku Białej) wspólnie z Sopocką Filharmonią Kameralną.

Również muzyka współczesna gości w jej repertuarze. Wraz z gdańską orkiestrą Akademii Muzycznej wykonywała w 2016 roku dzieła H. Jabłońskiego.  Laureatka dwóch konkursów wokalnych im. Marii Stankowej w Olsztynie. W 2016 roku wystąpiła wraz z Filharmonią Bałtycką w koncercie Pt. „Pomorskie talenty” jako najlepsza studentka roku akademickiego 2015/2106.Uczestniczyła w kursach m. in. u Izabeli Kłosińskiej, Urszuli Kryger, Heleny Łazarskiej oraz Ewy Iżykowskiej-Lipińskiej.

marcin (Medium) (2)Marcin Pomykała – śpiewak, pedagog. Absolwent Wydziału Edukacji Artystycznej i Dyrygentury Chóralnej Akademii Bydgoskiej oraz Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie śpiewu prof. P. Kusiewicza.

Edukację muzyczną rozpoczął w wieku 8 lat od nauki gry na fortepianie a następnie gitarze klasycznej. Jest pedagogiem Pałacu Młodzieży w Gdańsku, a jako wokalista – tenor, koncertuje solowo i współpracuje z Operą na Zamku w Szczecinie, Operą Krakowską, filharmoniami: Częstochowską, Świętokrzyską, Słupską, Pomorską, Bałtycką, Sopocką Kameralną, a także Filharmonią Dowcipu Waldemara Malickiego. Koncertuje w kraju i zagranicą oraz bierze udział w nagraniach telewizyjnych.

fot_pb_010-Medium-2Zbigniew Kulwicki – baryton 

Reżyser, aktor, śpiewak. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz podyplomowych Studiów Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu (filia zamiejscowa krakowskiej PWST). Od 1997 roku pracuje w CK Teatr w Grudziądzu, gdzie z powodzeniem kreuje role aktorskie w reżyserowanych osobiście spektaklach teatralnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zdobyte wykształcenie w dziedzinie sztuki muzycznej pozwala artyście realizować swoją pasję w technice wokalnej belcanto, występuje w bogatym i różnorodnym repertuarze. W 2012 roku Zbigniew Kulwicki otrzymał odznakę honorową „Zasłużony dla kultury polskiej” przyznawaną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Emilia Grażyńska (Medium) (2)

Emilia Grażyńska-Stefanowicz – studia ukończyła w Gdańskiej Akademii Muzycznej w klasie fortepianu prof. Jerzego Sulikowskiego. Jest wieloletnim wykładowcą tejże uczelni. Występuje jako pianistka kameralistka w kraju i za granicą (m. in. w Niemczech, Czechach, Rosji, Francji).  Koncertuje z solistami wokalistami i instrumentalistami.  Ma na swoim koncie nagrania do radia i telewizji. Uczestniczy w roli akompaniatora na letnich kursach muzycznych m. in. w Dusznikach-Zdroju, w Letniej Akademii Muzycznej we Wrocławiu, w Gdańsku i w Żaganiu. Wielokrotnie wyróżniana na konkursach za akompaniament.

 

 

Szczegóły

Data:
24 kwietnia 2018 (wtorek)
Czas:
09:00
Koszt:
10zł, obowiązuje KDR
Wydarzenie Kategoria:

Miejsce

Klub Centrum Szkolenia Logistyki
ul. Anny Walentynowicz
Grudziądz, Polska

Organizator

CK Teatr w Grudziądzu
Telefon:
56 46 234 76
Email:
ewelina@teatr.grudziadz.pl
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl